Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускник юридичного факультету, керівник адвокатського об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери» Дмитро Гладкий

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускник юридичного факультету, керівник адвокатського об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери» Дмитро Гладкий

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: випускник юридичного факультету, керівник адвокатського об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери» Дмитро Гладкий
05.05.2020 11:55 Все Факультети Юридичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». До його реалізації активно долучаються представники різних факультетів вишу. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху випускника юридичного факультету, практикуючого адвоката, який очолює адвокатське об’єднання «Гладкий, Яценко та Партнери» і якого обрано головою Відділення ВГО «Асоціація правників України» в Запорізькій області та до Ради адвокатів Запорізької області, помічника-консультанта народного депутата України Дмитра Гладкого. Ось що він розповідає про свої студентські роки та побудову успішної кар’єри.

- Займатися практичною юриспруденцією почав ще на четвертому курсі університету. Тоді я влаштувався на роботу на підприємство по роздрібній торгівлі юрисконсультом. Пам’ятаю, свої перші виклики: переді мною було завдання розібрати кілька шаф із документами та впорядкувати їх. Така робота дуже не схожа на ту, що ми бачимо в фільмах про крутих юристів. Але було й багато цікавих завдань. Завжди отримував і продовжую отримувати задоволення від успішного виконання клієнтських завдань. Одночасно з тим, практика стимулювала й до більш активного навчання.
Як я зрозумів вже дуже скоро, останній курс юридичного факультету Запорізького національного університету ознаменував не закінчення навчання, а початок самостійного подальшого безперервного навчання. Університет дав навички збирати й обробляти величезний обсяг інформації, робити правильно вибірку. У певному сенсі, кожен викладач в університеті – це аналог твого клієнта у майбутньому. Тільки гонорар отримуєш у вигляді залікових балів. Зараз мені дуже і дуже приємно зустрічати своїх викладачів. Приємно бачити задоволених клієнтів. Для мене велика честь виступати в університеті, де колись я здобув вищу освіту.
Запорізький національний університет, дійсно, сформував у мене впевнену поведінку юриста. Бо вже в 2011 році мене запросив помічником адвокат-практик. Цікаво, що запрошення відбулось після спілкування на зовсім-зовсім віддалену від юриспруденції тему у форматі: - «А ти, напевно, юрист? Вгадав?». Не знаю що в мені, в моєму спілкуванні видало юриста, але я залюбки погодився бути помічником адвоката. Саме тоді побачив, як працює адвокат із клієнтами, в судах та з документами. То був неоціненний досвід. А вже в 2012 році почав готуватись до складання іспиту на здобуття свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Напружені та дуже динамічні часи, поєднані з багатьма переїздами, постійними стресами, купою роботи та навчання.
Така скажена динаміка подій привела мене до заснування вже в 2012 році адвокатського об’єднання. Для мене велика честь і дуже приємо бути співзасновником адвокатського об’єднання з моїм однокурсником. Адже навчання разом дало й упевненість у професіоналізмі та навичках один одного. До речі, це було перше в Запорізькій області зареєстроване адвокатське об’єднання (не плутати з адвокатськими об’єднаннями за старим законом). Зараз навіть довідка з Управління статистики є.
Що ще цікаво, так це той факт, що діяльність адвокатського об’єднання розпочалась з обслуговування іноземних компаній. Тепер я точно знаю, що бізнес-час у Британській Колумбії розпочинається о 19:00 за київським часом. Потім долучились і часові пояси Нью-Йорка та Італії. У подальшому, моїми клієнтами стали учасники рейтингу Форбс та міжнародні компанії. Я впевнений, що великі здобутки можуть бути лише в команді. Тому активно співпрацюю з багатьма адвокатами та юристами. Не можна сказати, що завжди був лише позитивний результат. Але точно кожна помилка просувала мене вперед та давала неоціненний досвід співпраці та спілкування.
Дуже цікаво було й працювати за контрактом у Центрі надання безоплатної вторинної правової допомоги. Рік дуже різноманітних кримінальних справ. Спілкування з колегами та обмін досвідом. Цікаві справи відносно клієнтів, які рідко приходять за допомогою до адвоката за договором. У певному сенсі, інше ставлення держави до осіб, які отримують допомогу адвоката за бюджетні кошти.
У 2017 році мене було обрано на посаду голови Відділення Асоціації правників України. Цю посаду обіймаю до сьогодні. Мені дуже приємно, що вже тривалий час Відділення плідно співпрацює з юридичним факультетом Запорізького національного університету. Це досконала наукова й експертна база. Окрім того, Відділення має змогу співпрацювати з Лігою студентів Асоціації правників України. Простота комунікації та організації наукових та освітніх заходів – і як результат, безліч цікавих семінарів, конференцій і круглих столів. А в 2019 році Відділення АПУ в Запорізькій області показало один з кращих результатів залучення членів АПУ.
Того ж року, 2017, мене було обрано до Ради адвокатів Запорізької області. Це - велика честь для мене. Та ще й з такою значною підтримкою делегатів на конференції. Так і став одним із представників адвокатської спільноти в Запорізькій області.
Це – не єдині мої проєкти. За час своєї практики брав і беру активну участь в діяльності громадських організацій, направлених на підтримку малого та середнього бізнесу, працюю експертом із юридичних питань у коворкінг-центрі.
Юридична практика нерозривно поєднана з тими навичками, що дав мені юридичний факультет. Вдячний кожному викладачу, який навчив мене професійним навичкам і дав розуміння, як бути справжнім юристом. Із юридичним факультетом назавжди!

Юридичний факультет

Схожі новини