Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Активне впровадження оnline-навчання на кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту забезпечує якість і безперервність освіти

Активне впровадження оnline-навчання на кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту забезпечує якість і безперервність освіти

Активне впровадження оnline-навчання на кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту забезпечує якість і безперервність освіти
15.05.2020 14:40 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний інститут факультет економіки та менеджменту кафедра обліку аналізу оподаткування та аудиту online-навчання

На період карантину освітній процес на кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту факультету економіки та менеджменту інженерного інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) повністю перейшов у дистанційний режим зі збереженням загального алгоритму: викладач комуніцирує зі своїми студентами online, інформує про розміщення лекційного матеріалу, дає завдання, визначає остаточний термін подачі роботи, захисту курсових робіт тощо, оцінює роботу студентів.

Проте така форма навчання частково використовувалася на кафедрі й до періоду карантину, адже навчання за допомогою різноманітних сервісів і платформ для відео занять не знає відстаней. Особливо це стосується тих, хто в силу обставин не може постійно відвідувати заняття. Зокрема, в такій ситуації опинилися колишні військові учасники АТО (ООС). Вже другий рік на кафедрі обліку, аналізу, оподаткування та аудиту за спеціальністю облік та оподаткування навчається дванадцять студентів-військових. Є серед них і ті, хто служать у силових структурах, національної гвардії з ненормованим графіком роботи. Трапляється, що заняття такі студенти проходять під час передислокації.

Свій вибір місця навчання всі вони зробили свідомо, розуміючи, що бажана спеціальність неодмінно допоможе їм адаптуватися та знайти себе в цивільному житті: відкрити свій бізнес, влаштуватися на роботу в податкову, державну аудиторську службу тощо. Вони із задоволенням відвідують online-пари, їм цікаво опановувати нові знання.

Хтось зі студентів служить у різних регіонах, навіть на сході країни, а Володимир та Євген зараз продовжують службу в Києві. Всі вони намагаються не пропускати свої навчальні online-заняття, виконувати завдання й отримувати своєчасну консультацію викладачів, проходити тестування – і все це без відриву від виконання службових обов’язків.

Усі студенти з вдячністю відгукуються про своїх викладачів, серед яких професор Тетяна Меліхова, доценти Юлія Подмешальська, Лев Феофанов, Оксана Гамова, Ірина Феофанова, викладач кафедри Наталія Чакалова, і, звичайно ж, професор Андрій Макаренко. Андрій Петрович, на основі власних розробок, підручників, які доступні для студентів в електронному вигляді на Moodle ЗНУ, вже прочитав ряд лекцій. Це – лекції з дисциплін «Податкове планування та мінімізація податкових ризиків» та «Податкове планування обліку та звітності», «Бухгалтерський облік 2», «Оподаткування суб’єктів господарювання» тощо. Професор Андрій Макаренко, який має практичний досвід роботи за фахом на керівних посадах, розповідає про тонкощі податкового планування на практичних прикладах, ділиться власними розробками, які незмінно викликають у студентів жвавий інтерес та зацікавленість. Це надає заняттям дискусійного формату, а отриманні знання та практичний досвід студенти зможуть використати в своїх магістерських роботах, наукових статтях і, звичайно ж, у практичній діяльності.

Доцент Лев Феофанов проводить на потоці online-заняття з мікроекономіки зі студентами денного та заочного відділення. За допомогою системи Moodle ним проводяться тестування й письмові контрольні роботи. Крім того вже не один рік Лев Костянтинович є викладачем підготовчих курсів вишу. Його яскраві, захоплюючі лекції, притаманне йому почуття гумору і увага до кожного слухача завжди викликають щиру подяку молоді.

Своїми позитивними враженнями від нинішньої системи навчання за допомогою Інтернету поділився студент одного з чеських вишів, і, одночасно, заочник інженерного інституту Данило: «До карантину мені важко було поєднувати ці дві освіти – дуже затратні і за часом, і в грошовому еквіваленті. І я бачу величезний прогрес в дистанційному навчанні. Вчора прослухав лекцію Лев Феофанова з мікроекономіки, дуже сподобалося, все було доступно викладено, є можливість задавати питання, отримуючи на них відповіді. Це набагато полегшує навчання людей, які перебувають незначній відстані». Данилу дуже хотілося б, щоб і такий формат навчання закріпилася назавжди в вишах України. Як кажуть, немає лиха без добра, і хлопець вважає, що саме завдяки карантину стала активно поширюватися дистанційна форма навчання.


Інженерний інститут

Кафедра обліку, аналізу, оподаткування та аудиту

 

Схожі новини