Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, вчителька української мови та літератури, тренерка з медіаграмотності Світлана Богдзієвич

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, вчителька української мови та літератури, тренерка з медіаграмотності Світлана Богдзієвич

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету, вчителька української мови та літератури, тренерка з медіаграмотності Світлана Богдзієвич
20.05.2020 15:42 Все Головні новини Факультети Філологічний Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU (Zaporizhzhia National University) факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті, за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення та успіху випускниці філологічного факультету ЗНУ – тренерки з медіаграмотності, вчительки української мови та літератури Світлани Богдзієвич. Вона з радістю нам розповіла про свої студентські роки, про працю яка надихає та про свої мрії .

-Що більше всього, вам запам'яталося під час навчання в ЗНУ ?

-Навчалася я на факультеті української філології. Розуміючи власну відповідальність за своє майбутнє, багато вчилася (хоча і зараз продовжую). Найбільше запам'яталося плече підтримки мого наукового керівника з дипломної роботи. І взагалі наш факультет – то людяність. Також дуже любила нашу бібліотеку. Заходила туди взимку цього року – все по-іншому, воно й зрозуміло – час не стоїть на місці. І оскільки всі 5 років жила в гуртожитку, можу сказати, що то є незабутній час – друзі, виконання домашніх, підготовка практичних...

-Чому ви обрали саме цей фах? Що вплинуло на ваше рішення ?

-Люблю писати. У шкільні роки багато писала віршів. Твори однокласникам писала. Звичайно, можна було продовжувати складати вірші, навчаючись на іншій спеціальності, але хотілося чогось більшого. Може, дізнатися детальніше, чому ж "спочатку було слово". Ще вплинули мої вчительки української Валентина Василівна та Галина Олексіївна, які завжди допомагали й наставляли, а також класний керівник Ольга Миколаївна, яка була найкращим другом-порадником.

-Ви сказали, що в шкільні роки писали вірші чи публікувались ви десь, чи може брали участь у конкурсах ?

-У шкільні роки ні те, ні інше. Може, тому що сільська школа, в якій я навчалася, не мала тоді такої можливості. А ось уже в післястудентські роки час від часу брала участь у різноманітних конкурсах. Минулого року в міському конкурсі творчості "Перлина Запоріжжя" посіла ІІ місце в номінації "Поезія". Також постійно підтримую в написанні віршів своїх учнів, допомагаю з римами, спілкуємося на теми, які б мотивували й надихали їх. Тож вони теж є учасниками різних творчих конкурсів і посідають призові місця. Стосовно публікації – то це моя мрія!

-Ви, як справжній фахівець в українській мові, щоб сказали про її стан  на даний  момент?

-Про мову сказано вже багато. Та однозначно можу сказати, що стан української мови покращується. Існує програма розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області, відбуваються різні заходи на підтримку української мови. Вода камінь точить, тож сподіваюся, що все буде добре.

Ви також я є тренером з медіаграмотності, чи були у вас якісь кумедні випадки на роботі?

Працюю тренером з медіаграмотності ще зовсім недовго, трохи менше року. Мабуть, тому ще нічого такого не траплялося. Та все ж кумедними для всіх учасників є тренінгові вправи, наприклад, зі складання репортажу. То вже політ фантазії не стримується. З учнями, до речі, в уроки інтегруємо інфомедійну грамотність. Там без кумедних ситуацій теж не проходить. Хтось серйозні рекламу/плакат створить, а хтось із гумором подивиться на ситуацію.

У вас робота доволі емоційна, як ви  відновлюєте свої сили ?

Щоразу, коли вітаю когось зі святом, обов'язково бажаю позитивних емоцій. І це не просто, аби побажати. Я сама дуууже люблю отримувати позитивні емоції, бо вони справді відновлюють сили. Якщо на роботі – то це успіхи учнів. А поза нею шукаю й знаходжу енергію у всьому: у прогулянках містом, Хортицею, у відвідуваннях музеїв або художніх виставок, театрів тощо. Що вже говорити про самоосвіту й самовдосконалення – я постійно вчуся чомусь новому, мене це неабияк надихає до нових звершень. Головне – любити те, що робиш! А ще моя родина – те джерело, яке живить своєю підтримкою.

Які у вас плани на майбутнє?

Учитись і вчити, творити й надихати.

Поділіться, будь ласка, секретом своїх успіхів ?

Наполеглива праця й підтримка наставників!

 

Самара Ольга


ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=242961753811837

 

 

 

 

Схожі новини