Спеціалізована науково-виробнича лабораторія матеріалознавства високотемпературних композиційних матеріалів інженерного інституту працює над розробкою високоміцних алюмінієвих сплавів шостої серії

Науково-дослідна робота з розробки високоміцного алюмінієвого сплаву шостої серії проводиться в інженерному інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу) згідно з підписаним у березні 2020 року договором про наукову співпрацю між університетом та акціонерним товариством «Фуцзянь Сяньсінь» (Китайська Народна Республіка). Наукові дослідження за темою «Розробка високоміцних алюмінієвих сплавів 6-ої серії» відбуваються на базі спеціалізованої науково-виробничої лабораторії матеріалознавства високотемпературних композиційних матеріалів.
Лабораторією та роботою всієї групи над реалізацією теми керує професор Віктор Скачков. Активно працює над дослідженнями відповідальний виконавець лабораторії доцент Ольга Бережна. До участі в роботі залучені співробітники кафедр металургії та обробки металів тиском інженерного інституту. На сьогодні, згідно з умовами договору, учасники проєкту працюють над реалізацією поставленого завдання: обстежено та апробовано наявне в лабораторіях кафедр обладнання, що необхідне для розробки сплаву, а завдяки своєчасному надходженню першого фінансового траншу з боку наших китайських партнерів вже придбані всі потрібні метали й лігатури.
Як розповідає керівник лабораторії матеріалознавства високотемпературних композиційних матеріалів інженерного інституту Віктор Скачков, акціонерне товариство «Фуцзянь Сяньсінь» – це компанія, що спеціалізується на виготовленні алюмінієвих сплавів, а також на удосконаленні їхніх властивостей. І хоча компанія має у своєму складі виробничі підприємства та наукові центри, в яких китайські вчені працюють над удосконаленням властивостей металів, але сьогодні в них виникла потреба саме у співпраці з нашою лабораторією. До такого рішення керівництво «Фуцзянь Сяньсінь» прийшло після вивчення та обговорення умов договору з дослідницькими центрами України та Росії. В компанії вирішили, що саме запорізькі науковці зможуть розв’язати поставлене перед ними завдання!
Бажаємо успіхів вченим-металургам інженерного інституту ЗНУ та сподіваємося, що розпочате співробітництво буде не тільки плідним, а й перейде на постійну й взаємовигідну основу.
Інженерний інститут