Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету іноземної філології, фахівець у галузі 2D Artist гейм-індустрії Ігор Чижов

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету іноземної філології, фахівець у галузі 2D Artist гейм-індустрії Ігор Чижов

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету іноземної філології, фахівець у галузі 2D Artist гейм-індустрії Ігор Чижов
27.05.2020 11:25 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування факультет іноземної філології пресслужба проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»

Триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University), розпочатого за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, що реалізується за активної підтримки представників різних факультетів університету. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про студентські роки, кар’єру та досягнення випускника факультету іноземної філології, художника, дизайнера, фахівця у галузі 2D Artist гейм-індустрії Ігоря Чижова.

Успіх, як відомо, ніколи не оминає талановитих, працьовитих та наполегливих. Люди з такими рисами мають величезний потенціал, а історії їхнього життя інколи виглядають не гірше за чудово знятий фільм. Саме такою історією життєвого шляху і свого професійного становлення поділився Ігор Чижов.

- Ігорю, пригадайте, будь ласка, коли і як почав проявлятися Ваш художній талант?

- Моє дитинство проходило в невеликому містечку Пологи, у спортивній родині. Я теж багато займався спортом. Але якось почав захоплюватися малюванням, що в майбутньому перетворилося з простого хобі в професію, яка й стала сенсом усього мого подальшого життя. Ніколи не брав уроків із цього виду мистецтва, тож розвивав свій талант самостійно: спостерігав за роботами авторів поточної епохи, як-то кажуть та зі своїх внутрішніх переживань брав натхнення. Щоб заявити про свій талант та здібності, брав участь у численних конкурсах, подавав ілюстрації до друкованих видань. Малюючи карикатури, відчував себе відомим Валентином Дружиніним, наприклад, котрий творив і в Запоріжжі. Відсилав свої роботи також у газету «МИГ», яка й досі популярна серед читачів. Мої старання як художника приносили плідні результати: це перемоги в кількох конкурсах. На шкільних виставках також намагався виставляти свої найбільш актуальні роботи на «гострі» теми, наприклад, на тему ядерної війни.

- Чому ж тоді обрали для навчання факультет іноземної філології?

- Хоча я й захоплювався малюванням та віддав цій справі більшу частину свого часу, але потрапити до Харківського художнього університету, у який так дуже прагнув, мені не вдалося через відсутність дев’ятирічної художньої освіти. Тому обрав напрям, який мене цікавив майже на рівні малювання – іноземні мови. На той час я вже непогано володів англійською, адже навчався в спеціалізованій загальноосвітній школі №1, слухав чимало пісень англійською. Тому, закінчивши школу, вступив до Запорізького національного університету на факультет іноземної філології.

- Що пригадується зараз із років навчання тут?

- Під час навчання на факультеті я вдосконалював своє володіння англійською мовою. У фейсбук здебільшого переписуюсь англійською, спілкуюся з англомовними друзями й колегами. Окрім цього, в університеті оволодів ще й німецькою та французькою мовами. Мені дуже подобається німецька: вона чітка, структурована. Багатьом вона не до душі, адже її вважають дещо грубою, але це – ті, хто не знає її досконалої граматики та системи мовлення. Також і французька, яка була додатковою в нас, але, гадаю, що знаю її тепер навіть краще за німецьку. Загалом, добре навчався. Хоча на останніх курсах у мене і з’явилися певні проблеми, пов’язані з тим, що я почав працювати паралельно з навчанням. Та я зміг успішно закінчити навчання.

- Напевне, в студентські роки зустріли чимало своїх кращих друзів, які залишилися такими й по сьогодні?

- Хоча після закінчення університету я жодного дня не пропрацював за фахом, не був перекладачем, але вважаю головним, що подарував мені університет, це – зв’язки в соціумі. В університеті загалом познайомився з великою кількістю різних цікавих людей, з якими й досі підтримую зв’язки. Серед них були й студенти з інших факультетів, викладачі. Наша комунікація проходить дуже позитивно та продуктивно й по сьогодні.

- Як склалося Ваше професійне життя після закінчення університету?

- Після випуску я повернувся до улюбленої з дитинства справи: почав й далі займатись малюванням, але вже не на папері, а на комп’ютері. Якийсь час був фрілансером, брав замовлення від різних сайтів і виконував функцію ілюстратора. Принаймні наступні вісім років пройшли саме так. Але потім моя сестра разом зі своїм чоловіком вирішили переїхати до Києва. У цьому кроці членів моєї родини я, вже досвідчений художник, побачив чудові перспективи й для свого особистого розвитку, тому вирішив поїхати з ними. У столиці почав працювати в різних рекламних агентствах – як ілюстратор і як дизайнер.

- Що сталося цікавого в цей час у Вашому житті?

- Був час, коли я почав подорожувати. Відвідав Непал, Париж. Потім подумав, що було б чудово знайти місце роботи за кордоном. Так трапилось, що ще до подій, які стали підставою для протистояння між Україною та Росією, я певний час працював у Москві. Займав посаду арт-директора в одній із рекламних агенцій, що мала назву «Аффект». Після початку конфлікту між нашими країнам вирішив повернутися на батьківщину. Не зміг знаходитися у ворожому середовищі й взагалі в межах держави-агресора, тож я повернувся до Києва. Але це була не єдина причина: мене чекала вдома теперішня дружина. Разом із нею ми брали участь у подіях, які відбувалися на Майдані Незалежності… Зараз я працюю у галузі 2D Artist гейм-індустрії. Займаюся розробкою візуальної частини, а саме – малюю малюнки, які потім накладаються на текстури, до них потім додається анімація.

- Що вважаєте головним своїм професійним досягненням?

- Те, що зміг вирватися із замкнутого простору маленького міста й зараз маю можливість працювати в широкому форматі: з іноземними замовниками, які посідають вагоме місце у світі геймінгу.

- Ваші побажання на адресу тих, хто сьогодні навчається на ФІФ та в ЗНУ?

- Бажаю не бути відлюдькуватим, намагатися будувати конструктивні відносини з однокурсниками, адже в майбутньому вони можуть бути вкрай корисними, навіть допомогти вам у кар’єрному зростанні. Факультету іноземної філології я б побажав і далі триматися курсу, який дозволяє виховувати не лише чудових фахівців, а й насправді гарних людей. Вивчаючи різні мови, усі ми здобуваємо неоціненні знання щодо культур різних народів Землі, отже, розширюємо межі власних можливостей!

- Дякую за розмову! Успіхів!

Роботи талановитого випускника ЗНУ також можна проглянути тут:

https://www.behance.net/gallery/27359809/World-of-Mythology-Gods?tracking_source=search_projects_recommended%7Cigorchyzhov

 

Спілкувався Влад Макаренко

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=246978783410134

 

 

 

 

Схожі новини