Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ триває успішна реалізація завдань проєкту J. Monnet Програми ЄС Erasmus+

29.05.2020 13:02 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет проєктна діяльність дистанційне навчання проєкт J Monnet Програми ЄС Erasmus+

Викладачі юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжують проведення онлайн-лекцій для магістрів правничих спеціальностей із навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» Pj611790 в рамках виконання передбачених проєктом J. Monnet Програми ЄС Erasmus+ освітніх заходів.

28 травня координатор проєкту доцент Олексій Макаренков провів чергову планову лекція із зазначеного курсу за темою «Діахронічні характеристики європейської та вітчизняної антикорупційної культури на тлі Західної, Східної та інших традицій права». Через мережу Інтернет на зум-платформі слухачі змогли отримати знання про вітчизняну антикорупційну модель трансформації публічного права в історико-правовій ретроспективі (2014-2020) та сучасних детермінантах майбутніх тенденцій її розвитку. Зокрема, йшлося про підвищення рівня ефективності роботи судових і правоохоронних органів під час розслідування корупційних та суміжних із ними злочинів, відправлення по ним правосуддя, за рахунок застосування до суддів, прокурорів і правоохоронців наступних норм права: про конкурсний відбір на посаду частині відповідності кваліфікаційним вимогам (наявності особистісних та професійних якостей). А також – про виборність на строк та обмеження кількості разів такого обрання/призначення на адміністративні посади; гідний рівень винагороди за працю, про органи самоврядування і кваліфікаційного оцінювання/дисциплінарної відповідальності; органи внутрішнього контролю / дисциплінарні комісії; механізми впливу інститутів відкритого громадянського суспільства тощо.

Під час лекції учасники визначили, що наявна у вітчизняному правовому просторі неврегульованість відносин з просування інтересів окремих осіб або бізнес-структур (lobbyism) через рішення/діяння чиновників публічної влади, невизначеність механізмів достовірної ідентифікації фактів незаконного збагачення сукупно з відсутністю вироків судів (виправдувальних чи обвинувальних) за резонансними корупційними справами топ-корупції суттєво послаблює прогрес публічно-правової доброчесності у майбутньому. Вона виявляє неспроможність антикорупційного законодавства бути ефективно застосованим за наявної антикорупційної інфраструктурою України. А також вона зумовлює потребу у додаткових трансформаціях відповідних норм права, зокрема за підтримки ЄС.

На занятті було окреслено можливості запозичення релевантного досвіду успішної боротьби з корупцією прокурорських та правоохоронних структур Королівства Данії (State Prosecutor for Serious Economic and International Crime, 1973; The Agency provides preventative measures to prevent bribery in international relations with foreign counterparties), Королівства Нідерландів (The National Police Internal Investigations Department; The National Public Prosecutor on Corruption) та Королівства Бельгії (The Belgian Central Office for the Repression of Corruption, 1998).

Інформація про вищезазначені заходи розміщена на сайті проєкту за покликанням: https://almak17.wixsite.com/website, відповідно до вимог поширення результатів проекту (dissemination activities). На виконання вимог Програми, традиційно після закінчення лекції було проведено анкетування слухачів на предмет оцінок її змістовних (організаційних) характеристик та роботи викладача (standard attendance and progress control; measureable quality control criteria).

Юридичний факультет ЗНУ висловив свою щиру вдячність керівництву ЗНУ і Програми, Агенції (EACEA EU), а також компаніям Google, LLC і Zoom Video Communications, Inc. за надання можливості користуватися їхніми технологіями на безоплатній основі для повноцінного проведення усіх вищезазначених заходів.

Юридичний факультет