Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускників бакалаврату запрошують вступати на оновлені магістерські програми факультету журналістики

Випускників бакалаврату запрошують вступати на оновлені магістерські програми факультету журналістики

Випускників бакалаврату запрошують вступати на оновлені магістерські програми факультету журналістики
01.06.2020 14:57 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес магістратура стандарти освіти проєктна діяльність міжнародна діяльність DESTIN

Усі студенти бакалаврату факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), впритул наблизившись до завершення навчання, неодмінно ставлять собі запитання: що далі, куди йти навчатись і чи варто, зрештою? Усі ці питання, прямо чи опосередковано, стосуються магістратури. Попри те, що історія магістерського рівня навчання в Україні налічує понад 20 років, не в усіх і досі є чіткі уявлення про його плюси та мінуси.

Також, на жаль, не всі розуміють, який конкретний зиск можна мати з магістерського ступеня. Не завжди позитивний досвід навчання на бакалавраті може позначатися на ставленні до магістерки, навіть якщо уявлення про неї геть туманні. Або ж частенько в нашій уяві на саму згадку про магістратуру можуть виникати самі ідилічні, романтизовані образи веселих і кмітливих володарів заповітних дипломів престижних університетів із мантіями на плечах і кумедними шапочками на головах з іноземних фільмів. Можливо, під впливом цих яскравих кіношних картинок колишні українські бакалаври часто-густо й обирають магістерські програми закордонних вишів? Можливо, та в будь-якому разі не тільки через це. Брак системних якісних змін у підходах до навчання та його результатів у магістратурі в українських вишах донедавна гостро відчували всі: викладачі, студенти, реальні й потенційні роботодавці.

Протягом останніх 15 місяців команда викладачів і викладачок факультету журналістики ЗНУ під орудою міжнародних експертів програми DESTIN якісно оновлює журналістську магістерську програму в нашому університеті. Публічні конференції в Україні та за кордоном, дискусійні онлайнові форуми, конфіденційні розмови з журналістами-практиками та моніторинг анонімних студентських думок про навчання й викладання журналістики задали напрям реформування навчальних програм – до європейської моделі журналістської освіти. За її основними стандартами – академічна доброчесність і професіоналізм, активне залучення студентів до роботи в галузі, надійний зворотний зв’язок із роботодавцями – готують журналістів високого ґатунку здавна там, далеко на захід від України. Успішний досвід викладання та навчання на магістерці з журналістики у Великій Британії, Ірландії, Швеції, Нідерландах, Польщі, яким радо ділилися закордонні партнери проєкту DESTIN, учасники зі ЗНУ засвоювали, прагнучи поєднати його з позитивними традиціями, що вже склалися на факультеті.

Попередня програма магістратури з журналістики в ЗНУ пропонувала набір дисциплін, які формували журналіста, науковця, викладача вишу. Нова журналістська магістерка позбулася насамперед педагогічного складника. Із нового навчального року магістранти журналістики розвиватимуться як аналітики в галузі ЗМІ, медіаменеджери та науковці. Низка навчальних дисциплін сприятиме набуттю актуальних, запитаних суспільством і ринком праці навичок і вмінь. Зокрема, курси «Політичної журналістики», «Медіакритики», «Есеїстики», «Аналітичного письма» поглиблюватимуть погляд студентів на стан і перспективи розвитку медійної галузі в Україні та світі. Такі дисципліни, як «Академічне письмо», «Якісні й кількісні методи медіадосліджень» озброять магістрантів надійним науковим інструментарієм для вивчення найрізноманітніших суспільних процесів, які перебувають під впливом медій. Курси «Стратегічного менеджменту комунікації», «Управління проєктами», «Психологічних і освітніх технологій у медіаменеджменті» формуватимуть украй важливі в управлінській сфері інтегровані навички. Це – й комунікація в колективі і з колективом, продуктивна взаємодія в команді, ефективна боротьба з психоемоційним вигорянням на роботі та професійною деформацією... Також важливо, що в новому навчальному році магістранти журналістики матимуть чималу свободу у виборі дисциплін професійної підготовки, що цілком відповідає стандартам європейської моделі журналістської освіти.

Інституційна координаторка проєкту DESTIN, доцентка катедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова наголошує: «Команда ЗНУ та більшість стейкхолдерів мають спільний погляд на професію. Усі підкреслюють необхідність якісної журналістики, тим більше, що ми живемо в цифровому суспільстві, якому загрожує море неперевіреної фейкової інформації та необґрунтованих думок. Такий спільний погляд колективу факультету, студентів, роботодавців є цінним надбанням, оскільки він є незамінним фундаментом для побудови академічних програм».

Експерти DESTIN, відвідавши наш університет у березні та проаналізувавши якість оновленої навчальної магістерської програми з журналістики, дали їй схвальну оцінку. Президент EJTA (European Journalism Training Association), викладач Віндесгеймського університету (Нідерланди) Ніко Дрок, викладачка Fojo Institute of Linnaeus University (Швеція) Вероніка Менджун, експерт з якості освіти World University Service (Австрія) Марк Шварцлі, представниця Громадського радіо Ірина Кондратенко та представник Української асоціації студентів Костянтин Ковалішин мали ряд конфіденційних розмов зі співробітниками навчального відділу нашого вишу, викладацьким складом факультету, студентами, випускниками й роботодавцями. Відгуки, рекомендації та побажання експертів DESTIN, ретельний аналіз плюсів і мінусів навчання в магістратурі, який зробила команда викладачів і викладачок журналістики ЗНУ, врахувавши виклики перед здобувачами фаху і їхні перспективи, – сформували магістерську журналістську програму версії 2020. Нові магістранти журналістики ЗНУ відчують усі переваги прогресивної навчальної програми. Адже в ній враховано запити реальних і потенційних роботодавців, дисципліни формують інтегровані навички й актуальні в професії вміння, а студент може самостійно вибирати курси й оцінювати якість їхнього викладання.

Нагадаємо, що DESTIN – міжнародний проєкт програми Еразмус+ напрямку КА2 – Розвиток потенціалу у вищій освіті, учасники якого (10 українських і 5 європейських вишів) узгоджують навчальні програми з Європейською рамкою кваліфікацій (EQF). Проєкт завершиться в листопаді 2021 року.

 

Катедра журналістики

 

 

 

 

 

 

Схожі новини