Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології провели онлайн-зустріч декана Ольги Пономаренко з абітурієнтами та їхніми батьками

На факультеті соціальної педагогіки та психології провели онлайн-зустріч декана Ольги Пономаренко з абітурієнтами та їхніми батьками

На факультеті соціальної педагогіки та психології провели онлайн-зустріч декана Ольги Пономаренко з абітурієнтами та їхніми батьками
02.06.2020 10:57 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології профорієнтаційна діяльність співпраця з учнями онлайн-зустріч із деканом

Світ професій надзвичайно динамічний та мінливий. Щороку з’являється близько 500 нових професій, а життя – це незмінно мультиперехрестя, на якому багато розвилок і ще більше поворотів. Особливістю сучасного світу професій є те, що на зміну монопрофесіоналізму приходить поліпрофесіоналізм. Вибір професії випускником ще більше ускладнюється, вимагає від нього відповідального самовизначення. Щоб допомогти учням шкіл, абітурієнтам-2020, зробити перший крок до вдалого вибору свого професійного шляху, від якого залежатиме багато – власне благополуччя та добробут сім'ї, можливості реалізації інтересів, перспективи творчого зростання, нові дружні й ділові контакти, 28 травня 2020 року на платформі Zoom було проведено прямий ефір із деканом факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ольгою Пономаренко.

Формат заходу передбачав відповіді на питання вступників, які абітурієнти та їхні батьки мали змогу поставити завчасно в запропонованій гугл-формі, на Телеграм-каналі факультету, а також під час онлайн-зустрічі в чаті Zoom.

На початку заходу декан факультету СПП Ольга Пономаренко привітала абітурієнтів, їхніх батьків та всіх учасників заходу. Упродовж усієї зустрічі представниками факультету соціальної педагогіки та психології, створювалася доброзичлива й сприятлива атмосфера. Серед них були завідувач кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти, професор Наталія Заверико; доцент кафедри психології Оксана Лукасевич; викладач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяна Турбар; старші викладачі кафедри акторської майстерності та дизайну Тетяна Петрик й Анна Виноградова; доценти кафедри дошкільної та початкової освіти Алла Курінна та Юлія Зубцова.

Модератор заходу Олена Лещенко, заступник декана з профорієнтаційної роботи факультету соціальної педагогіки та психології, доцент кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти, звернула увагу абітурієнтів на освітні програми, за якими здійснює підготовку факультет («Психологія», «Соціальна педагогіка», «Спеціальна освіта», «Театральне мистецтво», «Графічний дизайн», «Дошкільна освіта», «Початкова освіта»), та підкреслила переваги його спеціальностей, їх важливість та багатовимірність саме зараз, коли пандемія як ознака світового сьогодення виокремила головну особливість сучасності – втрату рис людської суб’єктності, вміння працювати в екстремумі. 

Учасники зустрічі отримали від декана відповіді на питання про систему стажування для студентів, навчання за обміном; щодо можливостей вступу до магістратури без складання ЗНО з іноземної мови; про бюджетні місця для студентів пільгових категорій тощо.

За результатами дослідження 2017 року McKinsey Global Institute, до 2030 року 800 млн людей можуть залишитися без роботи через тотальну автоматизацію та роботизацію. А як же душа? Хто може допомогти людині змінити своє відношення до нового світу? До самого себе? Психолог та соціальний педагог – лікарі, рятівники людських душ. Обрати ці професії – означає обрати спосіб життя майбутнього світу.

Завідувач кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти, професор Наталія Заверико, доцент Олена Лещенко обґрунтовано відповіли на питання щодо специфіки навчання на освітніх програмах «Соціальної педагогіки» та «Спеціальної освіти». Абітурієнти запитували про таке: про сфери працевлаштування соціального педагога, включаючи роботу у соціальних службах в громаді; про вступ на старші курси; про особливості вступу на спеціальність «Спеціальна освіта: Логопедія» (якщо це друга освіта) та галузі працевлаштування; про категорії дітей, із якими працює спеціальний педагог; про можливість працювати логопедом після здобуття рівня освіти бакалавр (чи потрібен ще й магістерський рівень) тощо.

Доцент кафедри психології Оксана Лукасевич дала відповіді на питання про оплату навчання, можливості працевлаштування випускників за спеціальністю «Психологія», про можливості вступу на бюджетні мiсця на спецiальність «Психологiя» тощо.

Мистецтво – це інший спосіб пізнання й опису світу. Мистецтво неможливе без творчості. Під час онлайн-зустрічі абітурієнти, що планують вступати на спеціальності «Графічний дизайн» та «Сценічне мистецтво», цікавились більш за все особливостями підготовки до творчих конкурсів та умовами їхнього проведення та запитували: про предмети, що вивчають студенти «Графічного дизайну» в ЗНУ; про практику та галузі працевлаштування випускників «Графічного дизайну»; про прохідний бал на «Сценічне мистецтво» та можливості працевлаштування акторів після закінчення навчання; чи впливають грамоти, нагороди за творчі досягнення на бал творчого конкурсу та ін.

Старші викладачі кафедри Тетяна Петрик й Анна Виноградова розповіли про вимоги до участі у творчих конкурсах за спеціальностями та широкі можливості працевлаштування випускників.

У новому світі, щоб досягти успіху, фахівцю нової формації знадобляться IQ, EQ і LQ, важливість яких відчуває сучасна людина вже в дитинстві. За оцінкою Всесвітнього банку (WorldBank, 2016), 65% сьогоднішніх учнів початкової школи будуть працювати над завданнями, яких ще зовсім не існує. Саме тому вихователь та початківець – це актуальні професії. Доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Юлія Зубцова надала відповіді на питання від абітурієнтів: про додаткові спеціалізації дошкільної та початкової освіти; про предмети, що вивчаються на першому курсі; коло працевлаштування за спеціальностями дошкільної та початкової освіти; мінімальний прохідний бал на спеціальність «Початкова освіта» тощо.

Вступники ставили питання щодо вступу до магістратури. Викладач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяна Турбар відповідала на питання щодо вступу до магістратури «Педагогіка вищої школи», підготовки до іспиту з педагогіки, вступу до аспірантури після закінчення навчання за спеціальністю «Педагогіка вищої школи» та ін.

Невимушеність зустрічі дозволяла майбутнім студентам спілкуватися відверто та зацікавлено, а викладачам факультету відповідати на питання з гумором та оптимізмом. Наприкінці заходу декан розповіла про можливості та перспективи, що відкриваються для випускників після навчання на кожній спеціальності факультету соціальної педагогіки та психології.

Варто зазначити, що енергетика заходу дозволила всім учасникам відчути, що перший крок до самовизначення вже зроблено! Сподіваємося, що вирішальний крок до подання документів для багатьох вступників, учасників травневої онлайн-зустрічі з деканом Ольгою Пономаренко, визначиться обранням спеціальностей факультету соціальної педагогіки та психології.

 

Схожі новини