Слухачі Школи Конфуція ЗНУ – серед учасників всеукраїнського етапу міжнародного конкурсу «Міст китайської мови»

Школа Конфуція, що вже третій рік успішно функціонує на базі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), заслужено користується неабиякою популярністю серед тих, хто бажає вивчати китайську мову й більше дізнатися про культуру цієї країни. Про те, наскільки успішно під керівництвом викладачів Аньхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка) опановують китайську мову її слухачі, свідчить те, що вони впевнено беруть участь у міжнародних конкурсах.
29 травня двоє слухачів Школи Конфуція ЗНУ – старшокласники запорізьких шкіл Олег Клюєв і Карина Акопян – взяли участь у «Мості китайської мови» (в українському етапі) – міжнародному конкурсі зі знання китайської мови серед школярів. Цього року вперше подібний конкурс проходить саме для цієї вікової категорії. У ньому взяли участь представники 6 навчальних закладів, де вивчають китайську мову: Київського ліцею з вивчення китайської мови, Інститутів Конфуція з Києва, Одеси, Харкова й Школи Конфуція ЗНУ.
Олег зараз навчається в 11 класі Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 і мріє вступити на спеціальність «китайська та англійська мова», яка є унікальною для вишів Запорізької та багатьох інших областях України та цього року відкривається на факультеті іноземної філології ЗНУ. Карина – дев’ятикласниця Січового колегіуму. Обидва конкурсанти вже 8 місяців навчаються в Школі Конфуція. Завдяки тому, що керівництво та колектив Школи доклали всіх зусиль, аби організувати її успішну роботу в онлайн-режимі, вони, як і інші слухачі, й під час карантину змогли плідно опановувати китайську мову.
У зв’язку з карантинними заходами, пов’язаними з попередженням і подоланням захворювання, викликаного коронавірусом, усі команди (у кожній – по 2 особи), взяли участь у конкурсі дистанційно. Водночас усі учасники конкурсу почали виконувати завдання в різних містах України в спеціально обладнаних аудиторіях, їхнє виконання фіксувалось за допомогою відеозйомки, яка засвідчила створення належних умов і дотримання принципів академічної доброчесності.
Директор Школи від китайської сторони У Шихун і директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков розповіли про особливості проведення цього конкурсу. Зокрема, упродовж 40 хвилин Олег Клюєв і Карина Акопян мали дати письмово відповідь на 40 запитань, які поділялися на 3 розділи: на знання слів, утворення китайських речень і власне відповіді на поставлені запитання.
Крім того, учасники конкурсу мали продемонструвати «домашнє завдання» китайською. Вони обидва представили цією мовою виступ на тему «Знання китайської мови як моє призвання й мрія». Також Олег виконав пісню відомого китайського гурту, а Карина продекламувала ліричну поезію.
Їхні роботи – письмові та відеозаписи виступів на флешці – одразу надіслані до Харкова «Новою поштою». Їх буде оцінювати професійне журі, до складу якого увійдуть відповідальні особи: представники Посольства Китайської Народної Республіки в Україні, фахівці з китаїстики київських університетів і незалежні експерти. Результати стануть відомими в серпні. Тоді ж попередньо заплановано проведення фіналу.
До речі, незабаром, уже 6 червня, конкурс на знання китайської мови проводитиметься вже для студентської молоді. Нагадаємо, що минулого року слухачі Школи Конфуція ЗНУ – студенти факультету фізичного виховання Аліна Крюк, яка вивчала на той момент китайську мову 1 рік, та Георгій Животок, котрий займався на мовних курсах лише 3 місяці, й Володимир Середа, колишній студент математичного факультету, який навчався в Школі Конфуція на той момент 1,5 роки – посіли 3 місце на всеукраїнському етапі загальносвітового Чемпіонату знавців китайської мови, організованому представниками штаб-квартири Інститутів Конфуція при підтримці Посольства Китайської Народної Республіки в Україні.
Ми поспілкувалися з учасниками цьогорічного конкурсу «Міст китайської мови» Кариною Акопян та її мамою Анною Володимирівною й Олегом Клюєвим і його батьком Дмитром Сергійовичем щодо того, чи важко навчатися китайської мови та які перспективи, на їхню думку, відкриваються перед тими, хто гарно володіє цією мовою.
Карина обрала китайську, бо це – незвичайна мова, а родина всіляко підтримала цей вибір доньки. Сама дівчина на сьогодні планує пов’язати своє майбутнє з галуззю готельно-ресторанного бізнесу. Вона впевнена, що знання китайської стане їй при цьому в пригоді та сприятиме успіху. Слухачка курсів зізнається, що завдання конкурсу були нелегкі, однак вона доклала всіх зусиль, аби виконати їх якнайліпше. При цьому школярка відзначила, що онлайн-навчання на карантині для неї було навіть легше, оскільки не доводилося витрачати час на дорогу до Школи Конфуція. Вона доклала чимало зусиль для підготовки до участі в конкурсі. Тож бажаємо Карині успіхів і в цьому конкурсі, і в подальшому навчанні.
Олег дізнався про можливості, які відкриває перед своїми слухачами Школа Конфуція ЗНУ, від свого батька – Дмитра Сергійовича. Той, як і інші представники Запорізької федерації ушу, вже не перший рік співпрацюють зі Школою. Тож він порадив сину в цьому році займатися китайською мовою під керівництвом сильних викладачів – її носіїв, представників Аньхойського педагогічного університету.
Сам Олег Клюєв зазначає, що задоволений рівнем знань, які отримує під час занять на курсах, а обрав цю мову тому, що інші – скажімо, такі, як німецька чи іспанська – видаються для нього надто легкими. У хлопця гарний слух, тож мови даються йому легко. Під час заняття на курсах він вирішив продовжити вивчення китайської мови вже студентом і вступити на факультет іноземної мови на спеціальність «китайська та англійська мова». Бажаємо Олегу успіхів і сподіваємося на початку нового навчального року побачити його вже студентом Запорізького національного університету.