Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професор Євгеній Клопота взяв участь в онлайн-зустрічі в рамках міжнародного проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті» (Брно, Чехія, університет ім. Масарика)

У 2019 ректор Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Микола Фролов підписав документи про участь нашого закладу в міжнародному проєкті «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», який реалізується на базі університету ім. Масарика кафедрою соціальної освіти за підтримки Чеської агенції розвитку. Цей проєкт спрямований на посилення можливостей працівників середнього менеджменту та викладачів українських закладів вищої освіти. Офіційними координаторами від ЗНУ є професор Євгеній Клопота та начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул.

3 червня 2020 р. відбулася онлайн-зустріч чеських партнерів та представників 20 українських закладів вищої освіти. З боку чеських партнерів були присутні: Ленка Ґулова, Ph.D, керівник кафедри соціальної освіти, головний координатор Кабінету мультикультурного виховання, керівник післядипломної освіти та Радім Шіп, Ph.D, доцент, викладач педагогічного факультету Університету ім. Масарика, м. Брно, Зденка Ваґнерова - координатор міжнародних освітніх проектів Університету ім. Масарика та Асоціації з міжнародних питань. Під час зустрічі обговорювалися такі питання: школи та суспільство в час пандемії СOVID-19, досвід дистанційної освіти, аналіз нинішньої ситуації в освіті тощо. Спочатку виступили чеські колеги, а потім було надано слово українським вченим. Від Запорізького національного університету виступив доктор психологічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Євгеній Клопота з доповіддю на тему «Використання тренінгових вправ у віртуальному освітньому просторіі».

Як зазначив Євгеній Клопота, ситуація загальнонаціонального карантину призвела до трансформації процесу проведення саме практичних занять у процесі підвищення кваліфікації педагогічних працівників «Психолого-педагогічний супровід дітей та молоді з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору». Для підвищення особистісної готовності педагогічних працівників до успішної взаємодії у навчально-виховному процесі з учнями з особливими потребами варто застосовувати інтерактивні технології. В умовах дистанційного навчання слід креативно модифікувати психологічні вправи в процесі практичних занять із використанням платформи Zoom.

Чеські партнери запропонували перспективи подальшої співпраці та ефективної взаємодії з українськими учасниками міжнародного проєкту.