Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося відкриття Ректорського конкурсу есе з економіки та Літньої онлайн-школи економічного факультету «Я в курсі професійного майбутнього»-2020

У ЗНУ відбулося відкриття Ректорського конкурсу есе з економіки та Літньої онлайн-школи економічного факультету «Я в курсі професійного майбутнього»-2020

У ЗНУ відбулося відкриття Ректорського конкурсу есе з економіки та Літньої онлайн-школи економічного факультету «Я в курсі професійного майбутнього»-2020
10.06.2020 16:05 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами Літня школа Ректорський конкурс есе

Днями відбулося урочисте відкриття Ректорського конкурсу есе з економіки та Літньої онлайн-школи економічного факультету «Я в курсі професійного майбутнього»-2020. Із привітальними словами до учасників та організаторів звернувся ректор ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Микола Фролов. Він подякував учасникам Ректорського конкурсу за їхнє бажання змінити українську економіку шляхом продукування інноваційних ідей, а також відзначив важливість цього конкурсу, який проходить на базі ЗНУ. На думку Миколи Олександровича, цей конкурс підтвердив, що економіка є важливим складником суспільного життя молоді. Крім того, він наголосив, що традиції Ректорського конкурсу продовжаться надалі, а керівництво вишу завжди буде підтримувати цю ініціативу задля подальших перемог.

Вітаючи учасників літньої школи та конкурсу, декан економічного факультету, д.е.н., проф. Алла Череп акцентувала їхню увагу на тому, що Ректорський конкурс має значні перспективи не лише з точки зору інноваційних ідей молоді у вирішенні соціально-економічних питань розвитку економіки України, а й у формуванні креативної молоді, яка прагне змінити нашу державу на краще. Економічний факультет зацікавлений у становленні української молоді з креативним економічним мисленням, високим рівнем соціальної відповідальності та професійними навиками.

Під час зустрічі завідувачі кафедр економічного факультету розповіли учням школи й учасникам конкурсу про кафедри факультету й напрямки підготовки фахівців з економічної кібернетики, з міжнародної економіки, з управління та економіки ринку землі, з обліку і аудиту, з маркетингу, з управління персоналом та економікою праці, з фінансів і кредиту. Також вони поділились з учнями практичним досвідом роботи й глибокими фаховими знаннями, висловивши сподівання на подальші плідні стосунки й продовження навчання учнів шкіл на економічному факультеті вже як студентів.

Крім того, для учасників Літньої школи підготували цікаві й творчі відеопрезентації про різні освітні програми й економічні спеціальності, технічну базу факультету, переваги навчання (активне культурне, спортивне й громадське життя, можливості навчання в університетах інших країн за програмою Erasmus, програми подвійних дипломів тощо), кваліфікований персонал (13 докторів наук) та можливості подальшого працевлаштування за фахом завдяки тісним зв’язкам з підприємствами, банками, фінансовими установами, податковими органами, страховими установами, органами державної влади в галузі аудиторської, кредитно-фінансової діяльності, державного і податкового управління.

Також було презентовано досвід економічного факультету у проведенні Літньої школи 2019 року. «Родзинкою» стали відгуки та побажання учасників Літньої школи-2019, які були враховані при формуванні програми школи-2020. Як зазначила координатор Літньої школи, заступник декана економічного факультету з міжнародної діяльності Наталя Венгерська, підтвердженням успішності школи в минулому році стала повторна участь 30% школярів у Літній школі-2020, незважаючи на онлайн-форму її проведення через систему Zoom. Також було продемонстровано діяльність студентської ради економічного факультету. Голова студради Олександра Діміянова розповіла про їхні основні напрями роботи.

За словами організаторів, основними напрямами діяльності Літньої школи є: профорієнтаційний; навчально-професійний; комунікативного розвитку; інформаційно-технологічний. Формами проведення занять є: професійно орієнтовані лекції та міні-лекції, практичні заняття; тренінги, майстер-класи; інтелектуально-розвиваючі заходи, ділові та рольові ігри, конкурси. При цьому, навчання в школі є безкоштовним.

Заняття в Літній он-лайн будуть проводити викладачі економічного факультету з 9 по 13 червня. Зокрема, 9 червня відбудуться заняття на тему «Я в курсі: міжнародна економіка – це престижно!»,  10 червня – «Я в курсі: маркетинг та управління персоналом – це модно!», 11 червня –  «Я в курсі: фінанси – це перспективно!», «Я в курсі: облік та оподаткування – це вигідно!», 12 червня – «Я в курсі: економічна кібернетика – це круто!», 13 червня – «Я в курсі: фінансово-економічна безпека – це надійно!».

Друга частина заходу була присвячена захисту робіт Ректорського конкурсу есе з економіки. Роботи конкурсантів були присвячені таким темам: «Як сформувати привабливий інвестиційний портрет України в світовій економіці?»; «”Двигуни майбутнього”: які три галузі економіки змінять Україну?»; «З чого треба почати населенню, підприємствам та державі, щоб активно запровадити в життя принципи «зеленої економіки?»; «Як побудувати «розумний дім» і яке його значення для моєї родини?»; «Вплив сучасних реформ в Україні на добробут моєї сім’ї»; «Споживчі цінності та орієнтири українського покоління Z»; «Роботизація та автоматизація» як чинники змін на ринку праці» та «Яке місце цифрові інформаційні технології займають в сучасній економіці?».

У поточному році було отримано 25 робіт від школярів м. Запоріжжя та Запорізької області, проте до участі в очному етапі конкурсу було запрошено автори лише десяти найкращих робіт за результатами заочного оцінювання. Перевага надавалася роботам із найбільш глибоким, неординарним поглядом на проблему та результати наукових досліджень.

Ректорський конкурс у 2020 році став нестандартним не лише за рахунок онлайн-форми проведення, але й за переможними місцями. Вперше за трьохрічне існування конкурсу, диплом першого ступеня отримали двоє учасниць: Бикова Катерина – учениця 11 класу Нікопольської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 (науковий керівник – Мітурич В.В.) та Краснобаєва Олеся – учениця 11-А класу Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №100 (науковий керівник – Гурінок М.А.). Цікава дискусія виникла серед членів журі конкурсу щодо результатів доповідей учасниць. Не дивлячись на складність питання визначення переможця, вихід було знайдено шляхом виокремлення двох перших місць. Приємно відзначити, що конкурс став другим кроком до перемоги для Краснобаєвої Олесі, яка два роки назад брала в ньому участь та, ставши одинадцятикласницею, лише в цьому році здобула жадану перемогу. Журі конкурсу відзначило, що роботи переможниць мали чітку структуру, широкий діапазон інформаційного простору та відповідали інтерпретації жанру есе. 2 місце посіла Фучкіна Злата – учениця 11 класу Нікопольської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20 (науковий керівник – Мітурич В.В.), 3 місце – Філенко Ганна – учениця 10-А Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №100 (науковий керівник – Столяренко А.Д.). Дівчата ґрунтовно розкрили сучасні проблеми та шляхи вирішення питань формування зеленої економіки та впливу роботизації на ринок праці.

Переможці Конкурсу (1 місце) були нагороджені дипломом І ступеня, який підтверджує отримання грошової винагороди в розмірі 3000 грн за умови вступу на економічний факультет в ЗНУ у 2020-2021 навчальному році. Ці кошти Бикова Катерина та Краснобаєва Олеся отримають, якщо вступатимуть на навчання за контрактом на економічний факультет та зможуть витратити на оплату першого семестру навчання. У разі, якщо майбутні студентки отримають місце на бюджетній формі навчання, то вони отримають грошову винагороду. Переможці, які отримали 2 та 3 місце, були нагороджені грамотами та подарунками.

У підсумку декан економічного факультету Алла Череп відзначила, що економічний факультет використовує всі наявні ресурси задля поглибленого професійно орієнтованого ознайомлення учнів основної та старшої школи Запорізької області з вищою економічною освітою, формування й розвиток життєво необхідних загальних та професійних компетентностей школярів через проектну, творчу та ігрову діяльність на базі економічного факультету ЗНУ.

 

А.В. Череп,

декан економічного факультету

Н.С. Венгерська,

заступник декана економічного факультету

з міжнародної діяльності

 

 

 

 

 

Схожі новини

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=51483 and cach_timestamp>1614487611
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'