Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованки інженерного навчально-наукового інституту, економісти й поетеси Христина Заіка-Журавська та Тетяна Сидоренко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий його матеріал присвячений розповіді про творчий досвід випускниць інженерного навчально-наукового інституту.
Час, у який ми живемо, насичений неймовірною кількістю інформації. Іноді здається, що він так спресований, що ти нічого не встигаєш, коли раптом – карантин, і у багатьох з нас з'явився вільний час. Здавалося б, сидіти весь час вдома – це щось нудне та жахливе, адже завжди можна знайти для себе цікаве заняття. Наприклад, можна взяти участь у конкурсі поезії, як зробили подруги Тетяна Сидоренко і Христина Заіка-Журавська, випускниці інженерної академії, нині – інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Обидві дівчини успішно закінчили академію і знайшли своє місце в житті саме на економічному терені. Тетяна завдяки знанням, отриманим під час навчання, працює економістом на ПАТ «Запоріжсталь», а Христина, яка отримала диплом за спеціальністю облік і аудит, працює бухгалтером та дизайнером-аналітиком шовкотрафаретного друку на підприємстві «KononTextil».
Конкурс авторської відеопоезії під назвою «Поетичний карантин: поезія як свіже повітря і ліки від туги» був оголошений публічними бібліотеками і центральною бібліотекою Солом’янки (Київ) спільно з літературною організацією «Екзистенц_і_я». Мета цього конкурсу – підтримати людей віршами про красу й перемогу життя, про внутрішню свободу людини, про надію на краще. Наші учасниці чудово представили на сторінках проєкту свої твори. А в нас з’явилася можливість поспілкуватися з випускницями вишу через кілька років після завершення. Христина Заіка-Журавська навчалася на кафедрі обліку та аудиту інженерної академії, а Тетяна Сидоренко (під час навчання, Анатол’єва) – на кафедрі економіки підприємства. Дівчата познайомилися на засіданні сенату інженерки, адже обидві були активними, енергійними, й не тільки у навчанні. Христина відразу увійшла до студентського наукового товариства факультету, а Тетяну зацікавила робота в сенаті, крім того, дівчина брала участь у написанні статей до газети «Академ і Я». Але по-справжньому зблизила їх поезія. Тетяна захопилася поезією ще під час навчання у школі «Логос», а Христина писати поезію та прозу почала з 15 років, брала участь у різноманітних місцевих та всеукраїнських конкурсах: «Творчістю пронизане все моє життя!» – підкреслює вона.
Захоплення поетичним словом здружило дівчат, тому не стала випадковістю випущена ними в 2017 році спільна поетична збірка поезії «Несу добро», що отримала назву від авторської пісні Христини. «Книгу, – говорить Христина, – ми презентували на Запорізькій книжковій толоці-2017. До збірки увійшли наші найкращі вірші на українській, російській та англійській мовах».
Тетяна та Христина завжди слідкують за творчими конкурсами та намагаються брати в них участь. Помітивши інформацію про «Поетичний карантин: поезія як свіже повітря і ліки від туги», дівчата відразу вирішили стати його учасницям, адже це той самий конкурс, де тебе можуть не тільки послухати, а ще й побачити. Тетяна обрала для виконання свій надихаючий вірш «Намалюю». А Христина для відео-конкурсу записала поезію «Творіте. Любіте. Живіте», що є однією з мотивуючих та надихаючих у її творчості.
Не за горами старт вступної кампанії, тому ми поцікавилися тим, як склалася кар'єра у наших випускниць, що порадять дівчата молоді, яка обирає своє майбутнє. Христина й Тетяна розповіли, як обирали заклад вищої освіти, у якому опановували тонкощі майбутньої професії, кому з викладачів вдячні за отримані знання:
- Я навчалася у фізико-математичному класі, у школі захоплювалася економічними науками, - розповідає Христина. - Виш прийшовся до душі, бо на кафедрі, яку я обрала, викладають практикуючі фахівці аудиту. Навчання мені завжди подобалася, бо матеріал подавався у доступній та цікавій для студентів формі. Дуже вдячна своїм викладачам – Тетяні Олегівні Меліховій, Олені Германовні Лищенко, Галині Миколаївні Безкостій, Юлії Володимирівні Подмєшальській. Саме завдяки їхньої наполегливості та професіоналізму я зараз працюю бухгалтером та дизайнером-аналітиком шовкотрафаретного друку. Ці дві спеціальності ніяк не пов'язані одна з одною, але навички, які я отримала при навчанні за спеціальністю облік та аудит, допомагають мені в обох моїх роботах.
Дещо по-іншому свою майбутню професію обирала Тетяна, яка до початку декретної відпустці працювала економістом на ПАТ «Запоріжсталь»:
- Загалом я планувала вступати на спеціальність «менеджмент», але після випадкової зустрічі з завідувачкою кафедри економіки підприємства вирішила піти на цю спеціальність. А інженерку обрала тому, що там були сприятливі умови навчання та вона була розташована неподалік від мого будинку. Майже відразу переконалася, що вибір був вдалим, навчатися мені подобалося, було дуже цікаво. Моїх викладачів згадую до сих пір. Спасибі вам, Ольга Василівна Петухова, В’ячеслав Валентинович Глущевський, Ольга Павлівна Елец, Тетяна Сергіївна Морщенок, Наталя Анатоліївна Бобко, Вадим Леонтійович Конащук, Олексій Володимирович Василенко, Ігор Олегович Казачков!
Ми звернулися до випускниць із проханням надати поради. як досягти успіху, вступникам і студентам рідного вишу. Й ось що почули у відповідь:
- Абітурієнтам та студентам я бажаю наполегливості у своїх прагненнях та навчанні. Тільки від нас самих залежить кінцевий результат будь-якого процесу, - радить Христина Заіка-Журавська.
- Не відкладати все на останній момент, навчатися, жити, творити й отримувати задоволення від студентського життя! – таку пораду надає молоді Тетяна Сидоренко.
Бажаємо дівчатам сімейного благополуччя, успіхів у всіх їхніх починаннях, перемоги на цьому конкурсі і звичайно, подальшого професійного зростання!
Кращі моменти конкурсу можна переглянути за покликаннями: https://www.youtube.com/watch?v=8ES-zgyt2wk
https://www.youtube.com/watch?v=LEgFD1mWjnw
Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/211176043501315/
Інженерний навчально-науковий інститут