Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На студентів факультету журналістики чекають оновлені навчальні лабораторії

На студентів факультету журналістики чекають оновлені навчальні лабораторії

На студентів факультету журналістики чекають оновлені навчальні лабораторії
11.06.2020 15:39 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес практика матеріально-технічне забезпечення

Телестудія та радіостанція Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) вже зараз активно готуються до наступного навчального року. Відбуваються зміни, необхідні для продуктивної роботи нинішніх і майбутніх студентів. Упродовж двох останніх місяців велася реорганізація навчальної лабораторії тележурналістики. Головну студію перенесли в приміщення, що раніше використовувалося як ньюзрум. Працівники здійснили якісний монтаж комунікацій та конструкцій у новій студії із знімальним майданчиком. Вони провели комутацію інженерних мереж і систем кондиціювання з урахуванням всіх правил безпеки. Два навчальні класи для теоретичних занять повністю зберегли свій функціонал.

Завдяки участі факультету журналістики ЗНУ в міжнародному проекті «DESTIN» найближчим часом лабораторія отримає новий телевізійний набір: камеру, навушники, мікрофон, камерне світло і комп’ютерну техніку.

Про діяльність лабораторії інтернет-радіо «Університет» і новітніх медіа розповіла її завідувачка Наталія Логвиненко: «Щороку десятки студентів поглиблено вивчають принцип роботи ведучого на радіо, діджея, програмного редактора та навіть створюють концепцію власної радіостанції з авторськими програмами. Також ми активно працюємо для абітурієнтів. Для них створюються теоретико-практичні екскурсії, де не тільки розповідають абітурієнтами про технічну базу лабораторії, але й дозволять при першій зустрічі вийти в прямий ефір».

Інтернет-радіо «Університет» запроваджує нові проєкти. Так, автор і редактор Віктор Посунько ініціював програму «LivePerson». Він запрошує до прямого ефіру запорізьких музикантів, які ексклюзивно для студентської радіостанції дають інтерв’ю та виконують композиції наживо. До студії «Університету» вже приходив Артур Конкін зі своїм музичним гуртом, а також Михайло Герасимчук.

Як відомо, навчальні лабораторії працюють в ЗНУ більше 20 років. Завдяки грантовим проєктам вони обладнані таким чином, аби студенти мали повне уявлення про роботу ЗМІ. На думку викладачів, відповідна технічна база – це основна умова підготовки фахівців у галузі медіа. Завідувачка кафедри журналістики Юлія Любченко наголошує на функціях навчальних потужностей: «З одного боку, це студентські ЗМІ, які готують прямі ефіри, роблять програми, творчі проєкти, новини. З іншого, лабораторії забезпечують освітній процес, тобто на базі радіостанції й телестудії відбуваються практичні заняття. Також наші структурні підрозділи дуже допомагають у профорієнтаційній роботі, організовують екскурсії для абітурієнтів, проводять для них майстер-класи, конкурси тощо». Наразі на базі лабораторій випускники бакалаврату завершують підготовку професійного портфоліо, а студенти перших-третіх курсів успішно проходять практику.

 

Підготувала Наталія Данилюк,

студентка 1 курсу факультету журналістики

 

 

 

Схожі новини