Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває Літня школа економічного факультету «Я в курсі: міжнародна економіка – це престижно!»

У ЗНУ триває Літня школа економічного факультету «Я в курсі: міжнародна економіка – це престижно!»

У ЗНУ триває Літня школа економічного факультету «Я в курсі: міжнародна економіка – це престижно!»
11.06.2020 15:42 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами Літня школа лекція тренінг інтерактивний конкурс

У вівторок, 09.06.2020, року робота Літньої онлайн-школи економічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) «Я в курсі професійного майбутнього» розпочалася з представлення кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму: «Я в курсі: міжнародна економіка – це престижно!». Перед слухачами виступили з вступним словом декан економічного факультету д.е.н., професор Алла Череп, завідувач кафедри, д.е.н, професор Дмитро Бабміндра. Вони розповіли учням школи про переваги навчання за спеціальностями: «міжнародна економіка»; «управління та економіки ринку землі».

Інтерактивна частина розпочалася з лекції «Соціальна відповідальність та етика в міжнародному бізнесі», яку провела учасникам школи к.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталя Венгерська. Під час лекції було розкрито сутність, зміст, форми, значення й процес управління соціальною відповідальністю міжнародними компаніями, також було надано суперечливі цікаві факти та тенденції соціально відповідальної діяльності в міжнародних компаніях.

Теоретичний матеріал лекції став основою для проведення тренінгу «Соціальна відповідальність в міжнародному бізнесі: міфи та реальність», на якому учасники спробували вирішити складні ситуаційні завдання, які стосувалися торгівлі соняшниковою олією на Близькому Сході, продажу хімічних добрив у країнах Африки, рекламної кампанії автомобільних шин  в Азії, катастрофи нафтового танкеру. Учасники повинні були прийняти рішення в суперечливих ситуаціях, які розкривали різні підходи до управління соціальною відповідальністю.

Після тренінгу щодо міфів та реальності соціальної відповідальності міжнародного бізнесу слухачі онлайн-школи мали можливість послухати лекцію д.е.н., доцента кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Анни Переверзєвої на тему: «Формування образу сучасного споживача та прийняття його рішень в умовах глобалізації економіки».

Слухачі Школи дізналися, що впливає на рішення сучасних споживачів, міжнародні підходи до класифікації типів споживачів, як впливає глобалізація на формування образу сучасного споживача. Кожен слухач онлайн-школи був активним учасником лекції, брав участь у обговореннях і дискусіях, тим самим виявляючи критичне мислення, креативність,  комунікативні здібності та здатність працювати в команді.

Наприкінці лекції слухачі онлайн-школи пройшли тестування, яке дозволило сформувати уявлення про особливості споживання сучасної молоді. Останнім питання в анкеті було обрати емоцію, яку викликав день «Я в курсі: міжнародна економіка – це престижно!». Усі слухачі обрали «емоцію 1». Це свідчить високий рівень організації та проведення онлайн-школи, яка вже другий рік поспіль зустрічає усіх бажаючих зануритися в цікавий світ економіки.

Далі доцент Наталя Венгерська провела серед учасників школи інтерактивний конкурс «Я в курсі міжнародної економіки», який базувався на ілюстративному матеріалі журналу «Economist» (12 малюнків та карикатур). Суть конкурсу полягала в наступному: викладач у презентації надавав графіку певної статті журналу «Economist», яка демонструвала проблему міжнародної економіки, потім студенти вгадували про що йдеться в статті, далі викладач показував фактичну назву статті англійською мовою та надавав більш розгорнутий матеріал (статистичний чи текстовий) із наявної проблеми чи ситуації, після цього студенти висловлювали власну думку з приводу цієї ситуації в міжнародній економіці  та дискутували про причини її виникнення. Конкурс пройшов не лише весело, оскільки малюнки та карикатури були досить цікавими, але й досягнув своєї мети, а саме розвитку навиків аналізу візуальної інформації та критичного мислення учасників.

Підтвердженням того, що учасники були в захваті від занять кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, були позитивні відгуки, які традиційно діти писали на кольоровому папері після кожного дня Літньої школи.

 

Наталя Венгерська,

Анна Переверзєва, економічний факультет

 

 

 

 

 
   

 

Схожі новини

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=51499 and cach_timestamp>1614112188
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'