Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Літня школа економічного факультету: «Я в курсі: фінанси – це перспективно і облік та оподаткування – це вигідно!»

Літня школа економічного факультету: «Я в курсі: фінанси – це перспективно і облік та оподаткування – це вигідно!»

Літня школа економічного факультету: «Я в курсі: фінанси – це перспективно і облік та оподаткування – це вигідно!»
15.06.2020 10:32 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет літня школа вступ робота з абітурієнтами

Триває робота Літньої он-лайн школи економічного факультету Запорізького національного університету «Я в курсі професійного майбутнього». Під час чергового її етапу слухачі познайомились з кафедрою фінансів, банківської справи та страхування: «Я в курсі: фінанси – це перспективно!» та з кафедрою обліку та оподаткування «Я в курсі: облік та оподаткування – це вигідно!». Спочатку перед школярами зі вступним словом виступив завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування, к.е.н., професор Кущик Анатолій Петрович, який розповів про переваги навчання за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування». Анатолій Петрович також висловив впевненість, що учні знайдуть для себе багато нової та цікавої інформації на заняттях та побажав їм успіхів на цьому шляху.

У продовження роботи літньої школи, слухачам запропонували інтерактивну лекцію «Мандрівка у світ податків», яку провела к.е.н., ст. викладач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Герасимова Віталія Олександрівна. На занятті учні мали можливість знайти відповіді на питання «що таке податки та для чого вони потрібні?», «як відбувалась еволюція податків у світі?», «яке податкове навантаження у різних країнах?», «яким має бути оптимальне оподаткування?». Під час лекції також розкрили особливості класифікації податків, переваги та обмеження різних видів оподаткування, обговорили рівень обізнаності українців з оподаткуванням.

До уваги школярів запропонували візуальну форму подання лекційного матеріалу через перегляд анімаційних відео, а з метою закріплення отриманих знань, успішно пройшли квест із різноманітних завдань: відкриті питання по відео, завдання «знайди слова», дистанційне заповнення кросворду кожним учасником. Також слухачі літньої школи активно долучились до обговорення питання «Якими принципами необхідно керуватись задля ефективного оподаткування?». Учні жваво наводили аргументи та приклади на підтримку кожного принципу та разом сформулювали за яких умов систему оподаткування можна назвати оптимальною.

На завершення інтерактивної лекції, школярам запропонували рольову гру «Сплата податків – згода між населенням та урядом», адже ігрове моделювання є важливим інструментом формування проєктного мислення особистості, розвитку індивідуального та самостійного прийняття рішень, інтуїції та уяви, мобілізації знань і навичок, розкриття особистісного потенціалу. У запропонованій грі кожен обрав для себе в кого він бажає на певний час перевтілитись – «місцевий уряд», «населення», «багате населення держави». Кожна команда мала змогу сформулювати та навести аргументи щодо необхідності збору податків з огляду на інтереси цих сторін. Наприкінці разом усі обговорили наведені аргументи та зробили належні висновки.

Загалом заняття пройшло дуже динамічно. Учні активно висловлювали свої думки та обґрунтовували їх, виявили високий рівень зацікавленості та залученості у всіх видах діяльності, що їм запропонували.

Логічним продовженням інтерактивного навчання в літній школі економічного факультету під гаслом «Я в курсі: фінанси – це перспективно!» став тренінг, проведений доцентом кафедри фінансів, банківської справи та страхування Андрієм Линенком. Тематично захід охоплював два взаємопов’язані аспекти практичних фінансів, а саме: запобігання фінансовому шахрайству та безпечне користування новими банківськими продуктами.

Слухачі в невимушеній атмосфері живого спілкування за допомогою платформи ZOOM ознайомилися з основними електронними платіжними засобами. Більш детально обговорили елементи платіжних карток, а також способи запобігання фінансовому шахрайству під час користування ними. Учасники дійшли висновку про певне підвищення рівня фінансової обізнаності користувачів фінансових послуг в Україні, адже за даними НБУ в 2019 році збитки від незаконних дій із платіжними картками зменшилися порівняно з 2018 роком у 2,2 рази. Це також може свідчити про дієвість відповідних заходів як регулятора, так і служб безпеки на рівні окремих банків. Утім, це не привід нехтувати елементарними правилами, що дають змогу убезпечити себе від фінансового шахрайства. Школярі дізналися, що сьогодні найбільша кількість незаконних дій із платіжними картками відбувається в мережі Інтернет, отже слід обов’язково звертати увагу на сертифікати безпеки, наприклад, платіжних сервісів.

Також Андрій Линенко запропонував віртуально присутнім обговорити інший зріз цієї комплексної проблеми, коли НБУ виявив численні ознаки порушення прав споживачів із боку фінансових установ, наприклад, введення в оману, нав’язування додаткових послуг тощо. Хоча, здебільшого, на фінансово грамотного користувача такі «прийоми» не діють. Крім того, НБУ ухвалив нові вимоги до розкриття банками інформації про споживчі кредити та депозити в рекламі, що набудуть чинності з 1 вересня 2020 року. Тоді ж запрацюють і вимоги до розкриття інформації про фінансові послуги на сайтах банків. Регулятор дав додатковий час на адаптацію, врахувавши складність виконання деяких норм в умовах карантинних обмежень.

Для перевірки фінансових знань і закріплення здобутих умінь учасникам тренінгу були запропоновані тестові завдання, розміщені для зручності в Google Forms. Тестування дало змогу окреслити ті напрями, за якими потрібно працювати далі для підвищення рівня своєї фінансової обізнаності. На завершення школярі й Андрій Линенко подискутували на тему нових банківських продуктів і інноваційних фінансових технологій загалом, адже вони відкривають нові можливості, які з’являються як у користувачів, так і в потенційних шахраїв, тому тут треба керуватися принципом розсудливості й бути «в курсі»!

Далі слухачі познайомилися з кафедрою обліку та оподаткування. Завдяки лекції «Є така професія – бухгалтер» к.е.н., доцента кафедри обліку та оподаткування Вікторією Гринь діти зацікавилися й захопилися світом обліку, оподаткування та аудиту, знайомились із кафедрою, слухали лекцію. Завідувач кафедри обліку і оподаткування Надія Шмиголь провела слухачам школи гру «Складаємо бюджет міста», від якої діти були в захваті, оскільки складали бюджет міста, грали і розважались.

 

 

Герасимова Віталія Олександрівна

Линенко Андрій Володимирович

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування

Шмиголь Надія Миколаївна

Кафедра обліку та оподаткування

 

Схожі новини