Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець кафедри промислового та цивільного будівництва Хасан Ябір Карбуш – інженер-проєктувальник міжнародної компанії «Les Nouvelles BTP»

«Наші люди - всюди!» Саме під таким гаслом кафедра промислового і цивільного будівництва інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відкриває галерею успіхів своїх випускників, у багатьох із яких за плечима кар'єрний і життєвий успіх, які знайшли себе як професіонали будівельної галузі. Серед них Зоя Шишкіна, в минулому керівник апарату Запорізької ОДА, директор з персоналу та соціальних питань холдінгової компанії «АвтоКрАЗ», народний депутат України; Юрій Трубніков - начальник інспекції ДАБК; Віктор Шокарєв, генеральний директор Запорізького відділення ДП «Державний науково-дослідний інституту будівельних конструкцій»; Сергій Кузнєцов, начальник управління капітального будівництва Запорізької ОДА; Валентина Галушко, професор кафедри технології будівельного виробництва Одеської державної академії будівництва та архітектури; Олексій Лахтаренко, директор ТОВ «Проєктний інститут «Запорізький промбудпроєкт» і багато інших.
Не відстає від когорти почесних випускників минулого й нинішня молодь. І сьогодні ми розповідаємо про професійний успіх випускника кафедри Хасана Ябіра Карбуша, громадянина Марокко, який зараз працює інженером-проектувальником підприємства «Les Nouvelles BTP». Хасан пройшов шлях від студента першого курсу до магістра кафедри промислового та цивільного будівництва. Як рідне місто чи село часто називають «малою батьківщиною», так і кафедра промислового та цивільного будівництва інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ стала для нього «малою alma mater». Згадуючи роки навчання, Хасан Ябір відзначає цікаві лекції та жваві дискусії на практичних заняттях, спілкування з викладачами, бо саме від них, їх високої кваліфікації, педагогічних талантів і вміння знаходити спільну мову з молоддю залежало опанування студентами-іноземцями не лише теорії, але й розуміння самої суті будівництва, структури та логіки інженерних наук.
-Хасан, Ви поступали на будівельну спеціальність в іншій країні, а це передбачало певні складнощі, які саме?
-По-перше, це проблема спілкування, всім нам довелося якомога швидше вивчити мову іншої країни. По-друге, кожен повинен був розуміти, що вчишся не для батьків, не для своїх викладачів, а для себе самого, для свого майбутнього. Варто розуміти відразу - якщо ти не хочеш вчитися, то навіть найкраща програма навчання тобі не допоможе!
-Сьогодні Ви вже є інженером-проектувальником, але цьому передували роки навчання, практика. Розкажіть про це, будь ласка.
-Свою виробничу практику я проходив в Марокко у Group Belhou. Під час неї я постійно користувався як отриманим під час навчання багажем знань, так і отриманими навичками наукового пошуку, перевірки гіпотез, постійно розвиватися професійно. Кожен, хто навчався на нашій кафедрі, мав можливість навчатися не тільки за навчальним планом, а й самостійно вивчати те, що подобається. Насправді, вчитися було не так вже й складно, навіть вистачало часу на себе.
-Ви сумуєте за Вашою «малою аlma mater», за своїми викладачами, Україною, Запоріжжжям?
-Так! Більшість зі своїх викладачів з теплотою та повагою згадую навіть через роки. Їхній вплив на формування мене як професіонала у сфері будівництва важко переоцінити. Саме той системний підхід, який практикується на моїй кафедрі, і допоміг мені отримати посаду інженера-будівельника у провідній міжнародній компанії Les Nouvelles BTP (Мароко), а вже згодом розробляти та керувати власними будівельними проектами. А Україна та Запоріжжя, могутній Дніпро та чарівний острів Хортиця - вони завжди зі мною в моїх спогадах.
-Що маєте порадити майбутнім студентам-будівельникам, сьогоднішнім абітурієнтам?
-Зі свого досвіду можу сказати наступне: я переконаний, що для абітурієнтів, які прагнуть працювати у сфері будівництва та планують вступати на навчання цього року, кращим вибором стане кафедра промислового та цивільного будівництва інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.
Викладачі допоможуть вам, друзі, сформуватись як професіоналам, обрати найбільш близьку спеціалізацію та почати будувати кар’єрну стежку вже з перших етапів навчання. Не витрачайте свій час даремно – навчайтесь і розвивайтесь разом з кафедрою ПЦБ!
Інженерний навчально-науковий інститут
Кафедра промислового та цивільного будівництва