Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ успішно реалізується пілотний проєкт «Впровадження дуальної форми здобуття освіти у закладах фахової передвищої та вищої освіти»

19.06.2020 16:35 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут дуальна освіта пілотний проєкт

Два роки тому Кабінет Міністрів України ухвалив концепцію підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти. Було визначено, що таке дуальна освіта, етапи її впровадження в Україні, права та обов’язки закладів освіти та підприємств, а також очікувані результати. Ця концепція – результат спільної роботи міністерства освіти і науки, закладів вищої освіти, експертів, роботодавців.

Відповідно до наказу МОН України від 15 жовтня 2019 року за № 1296 набув чинності Пілотний проєкт «Впровадження дуальної форми здобуття освіти у закладах фахової передвищої та вищої освіти з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти». Його учасниками в Запорізькій області стали два виші: Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) та Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного.

Як розповів проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах, згідно до умов пілотного проєкту всі виші-учасники щорічно мають звітувати про результати його впровадження науково-методичному центру вищої та фахової передвищої освіти. «Але, - підкреслює Віктор Аркадійович – впровадження проєкту розпочалося в Запорізькому національному університеті ще в травні 2019 року, коли між ЗНУ і групою «Метінвест» був укладений меморандум про комплексну модернізацію освіти. А вже в серпні, в рамках реалізації меморандуму, шість студентів інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ за такими спеціальностями як обробка металів тиском та металургія чорних металів приступили до занять. Вони пройшли чотиритижневу практику на підприємстві ПАТ «Запоріжсталь», захистили в присутності керівництва та своїх кураторів результати практичної роботи».

Після виходу наказу № 1296 були відкоректовані напрями співробітництва та створений необхідний комплект документів програми, яка розрахована на два роки. За словами Віктора Аркадійовича, у другому семестрі для студентів 3-го курсу було заплановано 3 тижні практичного навчання на ПАТ «Запоріжсталь», а з 1 вересня ці студенти мали продовжити заняття за програмою, та втрутився карантин. Отже, 19 червня на комбінаті «Запоріжсталь» відбудеться нарада, де буде вирішено, яким чином здійснюватиметься подальша практична підготовка. Звіт про хід впровадження дуальної форми здобуття освіти в ЗНУ був направлений до науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти.

Навчання за дуальною системою – це саме та модель, яка забезпечує новоспеченого інженера необхідними навичками практичної роботи, скорочує період його адаптації до умов реального виробництва і найкраще придатна для побудови успішної професійної кар’єри, тому такий вибір професії можна однозначно назвати далекоглядним і перспективним.

Інженерний навчально-науковий інститут