Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету, доцент кафедри програмної інженерії Олексій Кудін

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету, доцент кафедри програмної інженерії Олексій Кудін

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець математичного факультету, доцент кафедри програмної інженерії Олексій Кудін
26.06.2020 14:00 Все Головні новини Факультети Математичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування математичний факультет проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід побудови успішної кар’єри випускника математичного факультету, кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри програмної інженерії Олексія Кудіна. Під час розмови Олексій Володимирович пригадав свої студентські роки та поділилася секретами свого професійного становлення й успіху.

- Олексію Володимировичу, скільки вже минуло часу відколи Ви отримали диплом математичного факультету ЗНУ?

- Диплом математика отримав у 2008 році.

- Які спогади залишилися у Вас з часів студентства?

- Мабуть, саме навчання. Заняття з лінійної алгебри та аналітичної геометрії, математичного аналізу, дискретної математики були не тільки важливими для нас предметами, а й досить цікавими – завдяки поєднанню вивчення абстрактних концепцій та можливостей їхнього застосування у практичних задачах.

- Якби сьогодні повернути час назад, коли треба було йти на пари, до кого з викладачів факультету і на які дисципліни Ви б хотіли знов потрапити і чому?

- Із вдячністю згадую всіх своїх викладачів. Їх багато, якщо почну перераховувати. Найбільш пригадуються мені пари з чисельних методів, завдяки яким отримав знання, що згодом зміг використати при підготовці своєї кандидатської дисертації.

- Чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме математичний факультет ЗНУ? Коли народилася Ваша мрія стати математиком, і чи була у вас інша альтернатива, інші інтереси? Отримавши диплом математика, які перспективи розвитку для себе як творчої особистості знайшли в цій галузі?

- Під час навчання в школі я із задоволенням брав участь у роботі Малої академії наук та олімпіадах із програмування, які проходили на базі університету. Тоді й зародилося бажання займатися програмуванням. Спеціальність «Прикладна математика» для цього найбільш підходила і про свій вибір я жодного разу не пожалкував.

- У студентські роки чи брали участь у громадському, науковому житті університету? І що з тих напрацювань і навичок, можливо, потім знадобилося для розвитку професійної кар’єри?

- Так, коли був студентом, брав активну участь у науковому житті факультету. Було досить цікаво займатися розв’язуванням складних задач під керівництвом викладачів факультету. При цьому вчився оформлювати здобуті результати у форматі наукових доповідей і статей. Безперечно, цей досвід знадобився згодом у власній науковій діяльності та вже під час роботи зі студентами факультету.

- Після університету Ви встигли побудувати стрімку кар’єру. Одразу після його закінчення, де Ви працювали? Які посади потім займали? Поділіться секретом Вашого професійного успіху.

- Відразу після закінчення університету працював програмістом у ПАТ «Укртелеком», де забезпечував автоматизацію бізнес-процесів. Але в той час прагнув продовжувати займатися математикою та прикладним програмуванням, тому вступив до аспірантури ЗНУ. Також під час навчання в аспірантурі писав дисертацію з механіки деформівного твердого тіла, викладав в Економіко-правничому коледжі. З 2014 року працюю на кафедрі програмної інженерії.

- Чи підтримуєте Ви зв’язки із Вашими колишніми одногрупниками та викладачами?

- Звісно, ті зв’язки, що сформувалися під час навчання, продовжують впливати на моє подальше життя. А викладачі, у яких я мав змогу навчатися, тепер стали моїми колегами.

- Що найцікавішого і найважливішого для Вас сталося за період професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?

- Знання, отримані під час навчання, дозволили мені сьогодні працювати над вирішенням різних практичних задач. Наприклад, продовжую працювати над розв’язанням задач механіки деформівного твердого тіла. Також разом з аспірантами займаюсь застосуванням нейронних мереж в обробці даних.

- Насамкінець традиційне запитання: що б Ви хотіли побажати вступникам, першокурсникам та студентам інших курсів математичного факультету, а також надати якісь цінні поради, аби стати професіоналами своєї галузі й досягти здійснення своєї мрії?

- Наразі ми є свідками стрімкого розвитку інформаційних технологій, які базуються саме на математиці. Тож бажаю всім вам знайти справу, якою хотілося б займатися все подальше життя незалежно від обставин!

- Вдячні за спілкування й гарні побажання для студентської молоді ЗНУ. Успіхів Вам у подальшій науковій роботі!

 

Спілкувалася Олена Хлистун

 

Схожі новини