Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ співпрацюватиме із компанією Noosphere Engineering School, яка планує залучити до роботи на єдиній платформі провідні запорізькі ЗВО

ЗНУ співпрацюватиме із компанією Noosphere Engineering School, яка планує залучити до роботи на єдиній платформі провідні запорізькі ЗВО

ЗНУ співпрацюватиме із компанією Noosphere Engineering School, яка планує залучити до роботи на єдиній платформі провідні запорізькі ЗВО
01.07.2020 10:24 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Noosphere Engineering School ІТ-технології зустріч співпраця

Нещодавно ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) із робочим візитом відвідали представники Інжинірінгової школи Noosphere: її директор Сергій Веретюк (Київ), керівник лабораторії Noosphere Engineering School в ДНУ ім.Олеся Гончара Тетяна Булана (Дніпро), член ГО «Асоціація Noosphere», фахівець із зовнішніх партнерств Ірина Бєлкіна (Дніпро) та фахівець з корпоративних комунікацій групи проєктів Noosphere Єлізавета Бреус (Запоріжжя). Вони зустрілися із ректором Миколою Фроловим, представниками ректорату, профільних факультетів, відділів університету та інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, аби розповісти про напрями своєї діяльності та запросити до взаємовигідної й перспективної співпраці науковців і студентів.

У Запоріжжі представники Noosphere Engineering School мають конкретну мету: залучити до роботи на єдиній платформі провідні запорізькі ЗВО, а саме – наш університет, НУ «Запорізька політехніка» і Запорізький державний медичний університет. Аби розвивати галузь вітчизняної ІТ-індустрії та робототехніки, впроваджувати в економіку та бізнес інноваційні ідеї та розробки, представники інжинірінгової школи мають намір створити філію в Запорізькому регіоні. Подібні функціонують у Дніпропетровській та інших областях України. База, що існує в ДНУ ім.Олеся Гончара вже довела свою ефективність і розробляє інноваційні продукти за формулою «наука + бізнес».

До речі, засновник Noosphere – запоріжанин, доктор економічних наук, міжнародний підприємець у галузі космічних технологій та IT, громадський діяч, меценат і справжній патріот Макс Поляков, який прагне, аби передові технології розвивалися саме в Україні. В основу філософії організації покладені основні принципи розумної людської діяльності (за В. І. Вернадським), яку складають technology, knowledge, humanity. Отже, функціонування Noosphere, за слвами її представників, базується на таких цінностях: «Використовуючи наші знання, ми створюємо технології для всього людства».

За підрахунками фахівців, у Запоріжжі зараз близько 40 тисяч осіб задіяні в ІТ-галузі. Наразі у Запоріжжі планують створити спеціалізовану лабораторію. Отже головним завданням Noosphere Engineering School, як розповіли гості, є підтримка студентів передусім інженерних спеціальностей, допома ентузіастам-винахідникам в апробації своїх ідеї із подальшою трансформацією їх в інноваційні продукти. А довести їхню практичну дієвість розробники мають змогу на базі сучасних науково-технічних лабораторій, зокрема ДНУ, після чого їх можна буде впроваджувати у галузі виробництва та бізнесу. Фахівці міжнародного рівня будуть допомагати молоді опановувати принципи розробки програмних і апаратних продуктів, які є затребуваними на вітчизняному та світовому ринку, загалом формувати інжинірінгову культуру сучасного молодого фахівця.

Про діяльність та плани щодо розвитку співробітництва із університетами докладно розповів учасникам зустрічі Сергій Веретюк. А доцент кафедри математичного забезпечення електронних обчислювальних машин ДНУ Тетяна Булана презентувала діяльність своєї кафедри та кафедри космічних інформаційних технологій, а також очолюваної нею лабораторії Noosphere Engineering School у Дніпрі

Зараз Noosphere Engineering School вже має на своєму рахунку понад 60 вдалих проєктів, у її роботі задіяні більше 200 студентів українських ЗВО. Гості також озвучили перспективи, які відкриваються для учасників школи, зокрема це – залучення студентської молоді для реалізації власних ідей, апробації результатів на базі сучасних лабораторій, допомога у впровадженні інноваційних продуктів у галузі ІТ, космічних та інших наукомістких технологій, а також можливості здобуття дуальної освіти тощо. Отже Noosphere чекає на активних й зацікавлених особистостей – студентів та викладачів, які горять ідеями і прагнуть їх реалізувати на користь українського суспільства та усього людства. Аби надати можливість університетам-учасникам Noosphere Engineering School «монетизувати» власні корисні новітні проєкти – організація широко залучає до співпраці представників бізнесу, меценатів, виробничників, проводить конкурси стртапів, ініціює участь в обласних, регіональних, всеукраїнських конкурсах та стипендіальних програмах тощо.

Пропозиція щодо взаємовигідної співпраці була підтримана ректором Миколою Фроловим, з яким того самого дня відбулася особиста зустріч із директором Noosphere Engineering School Сергієм Веретюком. А також конкретні пропозиції щодо розвитку спільних напрямів діяльності обговорили представники ІННІ ЗНУ та гості, які цього дня завітали до його студмістечка. Окрім іншого, проректором з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександром Гурою була ініційована пропозиція стосовно розвитку співпраці із загальноосвітніми закладами Запоріжжя та області у рамках профорієнтації, зокрема залучення старшокласників до діяльності Noosphere Engineering School, з огляду на перспективу підготовки їх як майбутніх абітурієнтів ЗНУ. Також були озвучені й інші перспективні пропозиції, які є цікавими для усіх учасників зустрічі.

 

Довідка. Одним з етапів співробітництва Noosphere та Запорізької обласної ради стала акція із забезпечення низки медичних закладів та відділів соціальних служб Запорізької області засобами індивідуального захисту, які необхідні в умовах карантину. Зокрема, це – спеціальні захисні екрани, модель яких є максимально зручною для використання в щоденному режимі: вона легко піддається процедурі дезінфекції і має термін використання не менше 5 років. Деталі для екрану були виготовлені у м. Рівно та зібрані волонтерами – менторами Рівеньської лабораторії Noosphere Engineering School. 

Більше інформації про діяльність та проєкти Noosphere Engineering School дивіться на сайті: www.noosphereengineering.com .

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини