Викладачі ЗНУ опановують методологію інтегрованого навчання предмету й мови CLIL у рамках реалізації проєкту MultiEd
У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація міжнародного освітнього проєкту MultiEd «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України» за програмою Erasmus+ KA2.
Наразі 14 викладачів факультету іноземної філології і журналістики ЗНУ підвищують кваліфікацію онлайн на платформі Moodle Тартуського університету (Естонія), опановуючи курс «Методологія інтегрованого наавчання предмету і мови (CLIL) для вищих навчальних закладів» (Content and Language Integrated Learning for Tertiary Education).
Суть методології CLIL полягає в двофокусному освітньому підході, за яким іноземна мова одночасно використовується і як засіб викладання, і як предмет навчання, що дозволяє студентам вивчати новий предмет разом із вдосконаленням компетентності володіння іноземною мовою.
Курс підвищення кваліфікації триває з травня по грудень 2020 року та складається з трьох частин. Перша фаза навчання була з 18 травня по 21 червня і полягала в індивідуальній роботі слухачів на платформі Moodle (прослуховування відеолекцій, презентацій, аналіз спеціалізованої англомовної літератури). Другий етап – серія вебінарів, яка відбулася 22-26 червня і завершилася теоретичним тестом. Нарешті фінальна (очна) фаза курсу запланована на осінь 2020, коли, сподіваємося, буде пом’якшення карантинних заходів у зв’язку з пандемією Ковід-19 і закордонні тренери зможуть завітати до ЗНУ. До речі, лекторами і менеджерами курсу є британські, естонські і німецькі колеги Сюзан Гартон і Елізабет Віландер (Університет Астон, Велика Британія), Урве Ая й Олександра Головко (Тартуський університет, Естонія), Ютта Римарчик і Штефані Вітзігман (Гейдельберзький університет, Німеччина).
У рамках перших двох етапів підвищення кваліфікації викладачі ЗНУ мали нагоду прослухати 5 тематичних модулів: «Загальний огляд методології CLIL», «Практичне застосування методології CLIL» , «Викладацька співпраця у рамках методології CLIL», «Розробка матеріалів за методологією CLIL», «Оцінювання за методологією CLIL». Онлайн тренінги, які відбулися у форматі вебінарів, дали змогу ознайомитися з реальною новітньою практикою запровадження методології CLIL у різних країнах та дізнатися тонкощі її використання, долучитися до живої дискусії з фахівцями по впровадженню методології CLIL та попрацювати в невеликих групах. Отримані нові знання та навички будуть застосовуватися викладачами при розробці нових дисциплін і оновленні курсів, що існують, у рамках проєкту MultiEd програми Erasmus+ KA2.
Отож, цей курс дозволить чотирнадцятьом викладачам факультету іноземної філології й журналістики ЗНУ підвищити рівень власної кваліфікації та застосовувати новітню методологію інтегрованого навчання предмету й мови (CLIL) під час проведення занять у Запорізькому національному університеті. Усе це сприятиме входженню ЗНУ в сучасний інтегрований багатомовний освітній простір Європи і світу.
Категорії:
MultiEd, факультет журналістики, факультет іноземної філології