Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ інтенсивно готують матеріально-технічну базу до нового навчального року

У ЗНУ інтенсивно готують матеріально-технічну базу до нового навчального року

У ЗНУ інтенсивно готують матеріально-технічну базу до нового навчального року
14.07.2020 09:23 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина ZNU Zaporizhzhia National University адміністративно-господарська частина ремонти коворкінг-центр благоустрій

Улітку триває інтенсивна підготовка матеріально-технічної бази ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) до нового навчального року: у навчальних корпусах та студентських гуртожитках, а також на базах відпочинку (о. Хортиця) представники адміністративно-господарської частини за дорученням ректора Миколи Фролова та під керівництвом проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра продовжують здійснювати ремонти та інші значні перетворення. Так, триває впровадження енергоощадних технологій, облаштування територій, а також – реалізовується масштабний проєкт університетського коворкінг-центру.

Нещодавно проректор Сергій Кушнір прозвітував перед представниками адміністрації вишу про підготовку матеріально-технічної бази університету до початку нового навчального року. Він зауважив, що на сьогодні швидкими темпами розвивається сучасна інфраструктура ЗНУ, яка, за підрахунками фахівців, наразі займає загальну площу майже в 30 га, із них площа корпусів складає 175562,04 кв. м. А ще, це – територія студентського містечка, п’яти студентських гуртожитків, чотирьох баз відпочинку – на о. Хортиця та в смт Кирилівка.

В умовах карантину в ЗНУ ретельно дотримуються санітарно-гігієнічних норм. У корпусах здійснюється вологе прибирання засобом для миття «Жавілар Ефект», що має широкий спектр антимікробної дії: бактерицидної (зокрема, щодо бактерій групи збудників туберкульозу), віруліцидної, фунгіцидної та спороцидної властивості. На вході та у санприміщеннях в кожному корпусі наявні антисептики, які використовують для знезараження поверхні рук.

Минулий рік в рамках розбудови ЗНУ умовно можна назвати роком мультимедійних аудиторій, яких у цей період було відкрито близько 20. Поточний же можна вважати етапом суттєвої модернізації обличчя університету, підвищення його енергоефективності, комфортності та інклюзивності. Усього від початку 2020 року розпочато реалізацію 50 проєктів ремонтних робіт, які планують завершити вже до початку нового навчального періоду.

Головними своїми завданнями наразі господарники вважають створення безпечних та комфортних умов для перебування в університеті та навчання представників університетської спільноти, підвищення економічності будівель, реконструкцію корпусів № 1 і 3, які виступають історичними пам’ятками Запоріжжя, надання європейського вигляду університетському студмістечку. Ці роботи здійснюють співробітники адміністративно-господарської частини та ремонтно-будівельної групи, які працюють під керівництвом головного інженера Валентина Моцака та старшого виконроба Віктора Сапи, а також підрядчики.

Варто наголосити, що енергоаудит довів ефективність господарського курсу ЗНУ. Адже в будівлях університету, що розташовані на території студмістечка, вже здійснили заміну на нові 900 метрів квадратних віконних склопакетів і ще 150 метрів квадратних встановлено в корпусах інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. На зекономлені на енергоносіях кошти здійснюються закупівлі будівельних матеріалів, які спрямовують на актуальні ремонтні роботи.

На всіх поверхах навчального корпусу № 1 і в тих його аудиторіях, де здійснюються або вже завершено ремонти, встановлено нові вікна з енергоефективними склопакетами, нові прозорі аудиторні двері. Добігає завершення ремонт і модернізація коридору на 3 поверсі, що виконується будівельниками підрядної організації. Тут відтворено стиль і колорит епохи ХІХ-ХХ ст., що став класикою і найбільш влучно виражає дух самої академічної спільноти, яка тут працює і навчається. Підлога вкрита новим паркетним покриттям, а стеля оздоблена художнім флористичним ліпленням й розписана позолотою. Ряд чудових люстр гармонійно доповнює інтер’єр, надаючи йому пишності й вишуканості. Ефект більшої об’ємності й просторовості створюється за рахунок світлого рожево-абрикосового кольору стін, що приємно пасує до загального вигляду коридору. Заміна вікон також відбулася на територіях коридорів 1 і 2 поверхів будівлі.

У навчальному корпусі № 3 (біологічний факультет) завершили ремонтні роботи та переобладнання кількох навчальних лабораторії (№№ 206, 207), які наразі цілком відповідають вимогам щодо забезпечення навчального процесу. Також триває зміна вікон і дверей на 1 поверсі. Наразі перетворення, які відбулися торік на 2 поверсі біологічного корпусу, поступово проходитимуть і в аудиторіях.

Роботи зі встановлення нових віконних рам із енергоефективними склопакетами (55 одиниць) завершують й у навчальному корпусі № 2. Окрім іншого, тут тривають комплексні ремонти та переобладнання 8 санвузлів на всіх чотирьох поверхах будівлі. Також і в навчальному корпусі № 5 завершуються ремонтно-сантехнічні роботи в туалетах. Тут здійснено заміну сантехніки на нову, встановлено пластикові трубопроводи тощо.

Відповідні ремонтні роботи тривають й у приміщеннях інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. А от в спортивно-оздоровчому комплексі вже завершено всі ремонтні роботи, пов’язані із заміною вентиляційних систем у роздягальнях. Облаштування територій й ремонти літнього корпусу бази відпочинку відбуваються і на о. Хортиця тощо. Про здійснені роботи дивіться докладніше за покликанням: https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=50422&lang=ukr&news_code=u-znu-aktivno-trivayut-remonti-u-korpusakh-i-vporyadkovu--tsya-teritoriya-studmistechka.

За свідченням керівництва, й надалі поступово відбуватиметься модернізація усіх навчальних корпусів, що належать ЗНУ та ІННІ. Окрім іншого, вже проведено необхідні ремонтні роботи на даху будівлі, яка облаштовується під новий навчальний корпус університету (пр. Соборний, 77).

Триває облаштування обласного коворкінг-центру для студентства та освітян. Більше подробиць – за покликанням: https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=51482&lang=ukr&news_code=u-znu-trivayut-remontni-roboti-z-oblashtuvannya-oblasnogo-kovorking-tsentru-dlya-studentstva. Він буде діяти за принципом багатофункціонального трансформера мультимедійного простору, що підлаштовуватиметься під різноманітні потреби університетської спільноти.

Темпи ремонтно-будівельних робіт у цьому році дещо гальмують карантинні обмеження, які негативно впливають на бюджет ЗВО, а також часові витрати, пов’язані із тенденрними закупівлями, на що вказав у своїй доповіді проректор. Отже, аби й надалі дотримуватись сучасних темпів щодо модернізації матеріально-технічної бази університету, наразі сили всіх представників університетської спільноти, зокрема тих, хто пов’язаний із роботою приймальної комісії ЗНУ та відбіркових комісій, сьогодні мають бути максимально спрямовані на ефективне проведення вступної кампанії.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини