Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив університету вітає із ювілеєм завідувача кафедри видавничої справи та редагування Тетяну Плеханову

Колектив університету вітає із ювілеєм завідувача кафедри видавничої справи та редагування Тетяну Плеханову

Колектив університету вітає із ювілеєм завідувача кафедри видавничої справи та редагування Тетяну Плеханову
21.07.2020 15:46 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики ювілей привітання

Двадцять першого липня свій ювілей святкує завідувач кафедри видавничої справи та редагування ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Плеханова.

Випускниця Запорізького національного університету, вона у 1992 році закінчила філологічний факультет за спеціальністю «Українська мова та література». У 1999 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «Українська мова» на тему «Семантична характеристика та лінгвостилістичний потенціал назв руху в сучасній українській мові». Одразу після цього розпочала свою наукову та викладацьку діяльність на кафедрі теорії літератури і журналістської творчості. У 2005 році отримала диплом доцента по кафедрі видавничої справи та редагування.

Паралельно із цим продовжила Тетяна Миколаївна навчання в університеті на факультеті післядипломної освіти, де у 2006 році здобула ще одну спеціальність «Журналістика». З 2015 року розпочала виконувати обов’язки завідувача кафедри видавничої справи та редагування.

Коло наукових інтересів Тетяна Плеханової становлять такі галузі знань як: стилістичні функції журналістських тестів, мовна культура періодичних видань тощо. Вона – активний учасник багатьох наукових та методичних заходів, зокрема популяризує досягнення ЗНУ та факультету журналістики на різного рівня конференціях, є автором близько півсотні наукових публікацій та 8 навчально-методичних посібників, що формують основи медіаосвіти та медіаграмотності, уявлення про структуру і процеси сучасного медіапростору.  

Увесь свій досвід і знання Тетяна Миколаївна передає студентській молоді факультету журналістики, яких готує за такими курсами як «Українська мова у професійному спілкуванні», «Практична стилістика», «Риторика», «Культура професійного мовлення», «Стилістичні функції тексту», «Еристика», «Риторичні основи журналістики», «Культура наукового мовлення» тощо.

Шановну Тетяну Миколаївну поважають і цінують колеги й вдячні студенти – за її професіоналізм та небайдужість у ставленні до тих, хто поруч, за її готовність завжди прийти на допомогу у вирішенні складних завдань і в подоланні викликів, які ставить сьогодення перед факультетською спільнотою.

Колектив ЗНУ, факультету журналістики та рідної кафедри в цей визначний для неї день щиросердно вітає ювілярку і зичать успіхів в усіх галузях її діяльності, здійснення планів і найзаповітніших мрій, що спрямовані на процвітання рідного університету. А також – міцного здоров’я, довголіття й особистого щастя!

 

Схожі новини