Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із почесним ювілеєм керівника лінгвістичної наукової школи Тетяну Пахомову

27.07.2020 09:05 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології привітання ювілей

Днями викладачі і студенти факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вітали з ювілеєм шановну науковицю, професіонала з багаторічним досвідом викладацької та педагогічної роботи, професорку кафедри англійської філології Тетяну Пахомову.

У 1977 році Тетяна Олександрівна успішно закінчила на той час Дніпропетровський державний університет, потім – Запорізький національний університет (2000), здобула кваліфікації: «Філолог», «Перекладач з англійської мови», «Викладач мови та літератури». Навчалася в аспірантурі НДІ педагогіки Академії педагогічних наук України. У 1983 році захистила кандидатську дисертацію (МНПУ) на тему «Удосконалення методики аналізу епічних творів у старших класах» за спеціальністю «Теорія та методика навчання», а вже у 1991 році – докторську дисертацію, темою якої обрала «Розвиток самостійності старшокласників у відповідності із закономірностями читацької діяльності».

Творча й результативна діяльність шановної Тетяни Олександрівни в стінах ЗНУ розпочалася з 1983 року. У цьому виші вона обіймала посади доцента, професора, завідувача кафедри, заступника декана та проректора з навчальної роботи. Водночас шановна ювілярка постійно вдосконалювала та підвищувала рівень своєї кваліфікації, проходила стажування в Інституті філології Вроцлавського університету (Польща), Афінському університеті (Греція), Віденському університеті (Австрія), Бєлградському університеті (Югославія) тощо.

Коло наукових інтересів шановної Тетяни Пахомової складають такі галузі: сучасна мовна та літературна освіта, полікультурна освіта в умовах глобалізації, сучасні методичні технології у фаховій підготовці філологів. З 1995 року вона очолила роботу наукової школи «Філологічна освіта: теорія та методика навчання», більше про діяльність якої можна дізнатися за покликанням: https://www.znu.edu.ua/pidrozdily/ndch/shkoly/stend_pakhomovoj.jpg  Її авторству належать близько 200 наукових та науково-методичних публікацій, серед яких 8 монографій, 16 навчальних підручників і посібників.

Тетяна Пахомова – член спеціалізованої наукової ради із захисту докторських дисертацій в ЗНУ, експерт Наукової Ради МОН України у галузі педагогічних досліджень. Під її керівництвом захистили близько десятка кандидатських дисертацій. За сумлінну працю й високі результати в роботі Тетяна Олександрівна була відзначена нагрудним знаком «Відмінник освіти України», грамотами МОН України.

На сьогодні Тетяна Пахомова продовжує плідну діяльність за багатьма напрямками. Зокрема, вона редагує збірник «Актуальні проблеми викладання іноземних мов у вищій школі», є членом редколегій журналів «Всесвітня література в середніх навчальних закладах України», «Зарубіжна література в навчальних закладах», «Актуальні проблеми викладання іноземних мов у вищій школі», «Вісник ЗНУ».

Для студентів факультету іноземної філології Тетяна Олександрівна викладає освітні та методичні курси з дисциплін: «Методика навчання іноземних мов та зарубіжної літератури в середній школі», «Методика навчання іноземних мов та зарубіжної літератури у вищій школі», «Сучасні технології навчання іноземних мов» тощо.

Досвідченого педагога, методиста, викладача й науковця люблять і цінують студенти й колеги. Вони, як і увесь великий колектив університету, щиросердно бажають ювілярці усіляких гараздів у її сповненому здобутків і перемог житті! Вітаючи її з ювілеєм, вони зичать, щоб іменинниця надовго зберігала молодість душі, відданість своїй непростій, але цікавій та корисній для всього українського суспільства справі!

Шановна Тетяно Олександрівно,  нехай реалізуються усі Ваші плани й надії, що приносять людям користь, а факультету іноземної філології та ЗНУ – розвиток й визнання у колі світової академічної спільноти!