Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету журналістики, редактор «Kyiv Post» Денис Красніков

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення та успіху вихованця факультету журналістики, редактора «Kyiv Post» Дениса Краснікова.
- Денисе, вітаю Вас! За час після закінчення університету Ви встигли змінити декілька редакцій для роботи та навіть певні напрями у діяльності. Розкажіть про це докладніше.
- Насправді, поки вчився в університеті, постійно працював тільки в англомовній газеті «Kyiv Post». Але їздив в Латвію на стажування в «Медузу» і навіть писав репортажі для них пізніше з Києва.
Щодо напрямків: спочатку писав для Kyiv Post про технології і про економіку, а зараз редагую економічний відділ видання. Правда, загалом доводиться писати і редагувати все, що потрібно редакції, включаючи матеріали про політику і про стиль життя. Журналісти повинні бути універсальними.
- Згадуючи студентське життя, його неперевершену атмосферу, на які пари знову хотіли б повернутися чи повторно прослухати певні курси? Поділіться приємними спогадами про цей період у житті.
- Повинен спершу зізнатися, що студентського життя в Запорізькому національному університеті в мене було небагато. Перший семестр я відучився повністю, але потім поїхав до Естонії на шість місяців за обміном. Коли повернувся, провів ще півроку в університеті, закрив дві сесії і поїхав працювати до Києва. Два останні роки навчався дистанційно, і тому міг пропустити найцікавіші лекції.
- Проте мені подобалася «Міжнародна журналістика», яку викладала Іванюха Тетяна Валеріївна. Коли працюєш в англомовній газеті, цікаво вчити західні підходи. Тетяна Валеріївна в результаті навіть погодилася бути моїм науковим керівником і допомагала мені готувати бакалаврську дипломну роботу.
Найприємніші спогади за час студентського життя у мене пов'язані з можливістю поспати на вихідних або в автобусі з університету додому, який їхав годину на Бабурку. Навчання було дуже багато, але воно були цікавимо.
- Вища освіта – це завжди нові можливості, а якими з них Ви скористалися особисто, навчаючись в Запорізькому національному університеті?
- Факультет журналістики ЗНУ дав мені можливість повчитися за кордоном і рано почати кар'єру в журналістиці. Тільки через те, що мій факультет заохочував практику й навчання за обміном, я зміг виїхати вчитися на півроку і потім влаштуватися на роботу в «Kyiv Post».
Працювати в Києві та дистанційно навчатися в Запоріжжі я б теж не зміг, якби факультет не схвалював цього. Було дуже важко поєднувати, але хоча б це було можливо.
- Переглядаючи Ваші профілі в соціальних мережах, легко помітити, що Ви часто подорожуєте і це пов’язано, зокрема, із професійною діяльністю. У яких країнах довелося побувати?
- Якось так вийшло, що для кар'єрного розвитку – на курси з відеожурналістики і на стажування – я їздив тільки до Латвії. Мої подорожі до Франції, Німеччини та Англії були під час відпусток.
- Розкажіть, яким матеріалом у своєму портфоліо Ви пишаєтесь найбільше.
- Немає такого одного матеріалу. Як і всі журналісти Kyiv Post, я викладаюся кожен день – для розгорнутої замітки, інтерв'ю або аналітичної статті. У нас дуже високі стандарти, тому коли редактори ставили навіть мою найменшу замітку, я пишався і нею.
- Якби сьогодні Ви вступали до ЗНУ, який факультет та спеціальність обрали та чому?
- Ну, раз на факультеті журналістики я вже опанував фах, відучився, напевно, обрав би романську філологію й переклад. А через чотири роки – факультет історії. Приємно знати трохи більше про світ навколо.
Спілкувалася Тетяна Захарс