Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У наукову бібліотеку ЗНУ передано 62 історичні книги за проєктом «Боротьба за свідомість»

У наукову бібліотеку ЗНУ передано 62 історичні книги за проєктом «Боротьба за свідомість»

У наукову бібліотеку ЗНУ передано 62 історичні книги за проєктом «Боротьба за свідомість»
07.08.2020 09:11 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека поповнення бібліотечного фонду

Днями в рамках освітньо-патріотичного проєкту «Боротьба за свідомість» до Наукової бібліотеки Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) надійшов комплект із 62 нових видань. Проєкт «Боротьба за свідомість» запроваджений Національним музеєм Голодомору-геноциду та Інститутом дослідження Голодомору спільно з Міністерством культури та інформаційної політики, Архівом Служби безпеки України, Всеукраїнською правозахисною організацією «Меморіал» імені Василя Стуса, КП «Центр захисту інформаційного простору України», Видавничим домом «Києво-Могилянська академія». Проєкт реалізується безкоштовно та забезпечує головні бібліотеки України виданнями, що покликані вести боротьбу за свідомість, насамперед свідомість молоді, яка формує національну українську еліту.

Організатори зазначили, що книги, які не можна придбати у вільному доступі, отримають у кожній області, щоб студенти, науковці, громадяни мали доступ до цих видань. Завдяки проєкту, студенти ЗНУ в новому навчальному році можуть долучити до вивчення вітчизняної історії багато нових видань.

Книга "Історія цивілізації. Україна. Том 1: Від кіммерійців до Русі (X ст. до н. е.-IX ст.)", яку упорядкував Михайло Відейко (Харків, 2019), містить чимало унікальної інформації про два тисячоліття історії, результати новітніх досліджень.

У монографії Тетяни Водотика «Історії успіху: видатні українські бізнесмени XIX ст.» (Харків, 2019) особисті історії покажуть масштабні процеси бізнесу зсередини, допоможуть зрозуміти реальних людей. Не всі історії мають щасливий кінець, але всі вони – про віру, успіх, натхнення та спадок бізнесменів ХІХ ст. Врешті, успіх цих підприємців став успіхом і надбанням України в історичній ретроспективі.

Станіслав Кульчицький і Лариса Якубова у монографії «Триста років самотності: український Донбас у пошуках смислів і Батьківщини» (Київ, 2019) окреслюють регіональну специфіку в контексті становлення спільноти краю у державотворчих процесах України, вказують на неоднозначні, часто парадоксальні, процеси донбаського культурного розвитку.

Серед нових книг зокрема, книги професора Володимира Сергійчука «Голодомор 1932-1933 років як геноцид українства», «Genocide-holodomor 1932-1933 of Ukrainians», «В ім'я правди й історичної справедливості, або Вимушена післямова до виступу на Міжнародному форумі з Голодомору» «Соборна пам'ять України» та «Етнічні межі і державний кордон України».

Фонд наукової бібліотеки поповнився також виданнями дослідників сучасних подій на Сході Україні, історії кримськотатарського руху початку минулого століття, історії репресивних органів радянського періоду.

 Нагадаємо, у 2019 році Наукова бібліотека ЗНУ за проєктом «Книги для 100 університетів та бібліотек України: боротьба за свідомість» отримала колекцію книг та CD з 58 сучасних наукових та науково-популярних видань з історії України ХХ ст.

Університетська спільнота ЗНУ засвідчує повагу і висловлює велику подяку організаторам і всім причетним до книжкового зібрання проєкту.

Інформацію про всі книги подає електронний каталог. Для пошуку радимо скористатися електронним каталогом-on-line, або завантажити та встановити мобільний додаток LibClient на свій ґаджет, використавши банер LibClient Android, QR Code на web-сайті http://library.znu.edu.ua/

Запрошуємо до наукової бібліотеки ознайомитись із колекцією видань проєкту «Боротьба за свідомість»!

Більше фото: https://www.facebook.com/libraryZNU

 

Наукова бібліотека

 

 

Схожі новини