Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету ЗНУ, головний лісничий Державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» Богдан Хижняк

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету ЗНУ, головний лісничий Державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» Богдан Хижняк

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець біологічного факультету ЗНУ, головний лісничий Державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» Богдан Хижняк
12.08.2020 15:37 Все Головні новини Факультети Біологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває успішна реалізація проєкту «Історія успіхів випускників ЗНУ». Пропонуємо вашій увазі розповідь про побудову кар’єри вихованця біологічного факультету ЗНУ, головного лісничого Державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» Богдана Хижняка.

- Богдане Станіславовичу, розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?

- На мій вибір вплинуло те, що в цьому університеті є біологічний факультет, де я отримав вищу освіту за спеціальністю «лісове і садовопаркове господарство», та магістратура, яку я закінчив за спеціальністю «мисливствознавство».

- Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими у дорослому житті й у роботі?

- Спогади про навчання залишилися дуже приємні! Особливо про ті часи, коли ми проходили практику на АСНПП о. Бірючий. Найкорисніші знання ми отримували під час практики та написання дипломної роботи. Я можу згадати про такі предмети, як лісова таксація, геодезія, дендрологія, механізація, охорона праці, правознавство тощо Усі отримані знання допомагають в роботі та житті.

- Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте, чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?

- На моїй кафедрі всі викладачі були гарними. Зараз спілкуюсь іноді з Домнічем В.І., Домнічем А.В., Яковлевою-Носарь С.О., Вовченком В.Ю.

- Чи зустрічалися Ви з колишніми одногрупниками? Певно, Вам цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

- Так, іноді зустрічаємось. Завжди цікаво з ними спілкуватись, зараз багато поїхало за кордон, працювати не за фахом... На жаль, зі всієї групи лише кілька чоловік працює за фахом.

- Богдане Станіславовиче, чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студентом?

- Так, я б менше прогулював пари, та більше займався практичними роботами...

- Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте та як саме обрали цю професію?

-Я працюю головним лісничим у Державному підприємстві «Запорізьке лісомисливське господарство». Зараз, тимчасово, виконую обов’язки керівника підприємства. Після закінчення радіотехнічного коледжу, за спеціальністю технік програміст, зрозумів, що програмування та постійна робота за комп’ютером – це не моє, та пішов на біофак ближче до природи.

- Скажіть, будь ласка, що Вас надихає у роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

- Природа та люди, які працюють в лісовій галузі, незважаючи на всі проблеми, які існують у скрутні часи, що ми зараз переживаємо. Ми пишаємось тим, що вдається висаджувати нові ліси (лісові культури), доглядати за ними, зберігати від пожеж та негативних антропогенних факторів. Взагалі, мені ще багато потрібно працювати, щоб пишатись якимись здобутками, але ми рухаємось у цьому напрямку...

- Розкажіть про Ваші професійні пріоритети?

- Покращення охорони і захисту лісу за допомогою нових технологій (відеоспостереження, аерофотозйомка). На разі на підприємстві проходить базове лісовпорядкування, яке не проводилось більш ніж 10 років, після чого будуть сплановані всі подальші дії на оптимізацію роботи. Також проводиться інвентаризація лісів, що теж позитивно вплине на галузь та розвиток підприємства. Ще пріоритетом є залучення нових молодих фахівців. На разі в підприємства дефіцит кваліфікованих робітників. Щодо цього ми тісно співпрацюємо із ЗНУ та іншими навчальними закладами. Звісно, примноження лісових культур та догляд за ними, вирощування свого посадкового матеріалу, як декоративного, так і лісокультурного.

- Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Можливо, через декілька років закріплюся на посаді директора, мрію про те, щоб в майбутньому підприємство покращило своє фінансове положення, збільшувало лісистість Запоріжжя, також щоб впроваджуались нові технології у галузі, які допоможуть в оптимізації роботи та щоб більше студентів приходило до нас на практику!

- Й останнє питання. Що Ви можете побажати студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

- Міцного здоров'я, бажання навчатись і надалі використовувати отримані знання для покращення свого життя та навколишнього середовища.

- Дуже вдячні, що Ви погодилися дати відповідь на кілька запитань, пов’язаних із навчанням у Запорізькому національному університеті, а також щодо своєї сучасної діяльності та плавнів на майбутнє. Бажаємо успіхів в особистому й професійному житті!

-І я вам дякую за такі цікаві питання!

 

Спілкувалася Марія Писаренко

 

Схожі новини