Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ беруть активну участь у літературно-мистецькому фестивалі Toloka-2020

Представники ЗНУ беруть активну участь у літературно-мистецькому фестивалі Toloka-2020

Представники ЗНУ беруть активну участь у літературно-мистецькому фестивалі Toloka-2020
14.08.2020 13:18 Все Головні новини Факультети Історичний ЗНУ участь у літературно-мистецькому фестивалі Toloka-2020 історичний факультет

Зокрема, чимало вчених історичного факультету вже вчора під час старту роботи історично-урабінстичного майданчику долучилися до кількох важливих презентацій і дискусій. Йдеться про завідувача кафедри новітньої історії України, професора Федора Турченка, вихованців істфаку Михайла Мородовського, Петра Бойка, свого часу викладача ЗНУ Георгія Шаповалова та багатьох інших.

Вони взяли участь в обговоренні кількох цікавих тем, як-от дата заснування Олександрівська в контексті інформаційної війни, менонітська топоніміка Хортиці та її околиць, історія родини Берів у Олександрівську тощо. В продовження роботи майданчику на усіх охочих чекає чимало заходів. Зокрема, це й презентація видання «Микола Міхновський – Одна, єдина, нероздільна, вільна, самостійна Україна» від професора ЗНУ Федора Турченка, дискусія від старшого викладача ЗНУ Юрія Щура «Маловідомі сторінки історії Запорізького краю 20 століття» та від доцентки кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін ЗНУ Ірини Савченко про вирішення «жіночого питання» на Запоріжжі в 1920-х роках й доцентки кафедри історії України ЗНУ Інни Шугальової про міські сиротинці радянської України в роки Голодомору-геноциду 1932-33 років тощо.

Організатори підкреслюють, що загалом фестиваль – це 10-денний марафон культурних заходів на декількох локаціях міста. На його учасників чекають: лекції та воркшопи з діячами мистецтва; презентації та читання; дискусії; батли між поетами; концерти та вистави; кіноперегляди та діджей-вечірки. До речі, фестиваль Toloka вперше відбувся у 2015 році у Запоріжжі. Щороку  проводилося близько 200 заходів різного формату: книжковий ярмарок, презентації, дискусії та круглі столи, зустрічі з авторами, воркшопи та перформанси. Минулого року зробили творчу паузу. А у 2020 році повернувся в новому складі із новим форматом.

Детальніше про програму: https://bitly.su/toloka2020

 

 

 

Схожі новини