
Напередодні нового, 2020/2021, навчального року саме час підбити підсумки не лише вступній кампанії-2020, але й підготовці до початку навчання в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University).
Те, що за результатами вступу на 1 курс бакалаврату ЗНУ увійшов до топ-20 українських закладів вищої освіти, випередивши всі інші запорізькі виші, є переконливим свідченням того, що майбутні студенти роблять вибір на користь якісної європейської освіти у провідному університеті південного регіону України.
Тут для них створюються всі умови для навчання: проводять ремонтні роботи в навчальних корпусах і гуртожитках, постійно оновлюється потужна матеріально-технічна база, дбають по гінді умови для навчання, відпочинку, саморозвитку, заняттям наукою та спортом.
Але, звісно, головною перевагою навчання в ЗНУ є його високопрофесійна команда викладачів. У ЗНУ запроваджений щорічне оцінювання науково-педагогічних працівників за результатами роботи в минулому календарному році. Усі охочі можуть ознайомитися з цими за покликанням:
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/pidrozdily/1165/11704/12534
Участь у рейтингуванні була обов'язковою для всіх штатних науково-педагогічних працівників університету, які обіймають посади асистентів, викладачів, старших викладачів, доцентів, професорів, завідувачів кафедр (серед іншого – й для Інженерного інституту).
Рейтингове оцінювання науково-педагогічних працівників в Запорізькому національному університеті – один із важливих елементів системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти. Загалом цей інструмент на сьогодні поширений у значній кількості закладів вищої освіти. Він є необхідним із точки зору отримання об'єктивізованої інформації для прийняття управлінських рішень як на рівні ректорату, так і в діяльності окремих факультетів і кафедр, а також – чинником мотивації співробітників.
Основні акценти при формуванні критеріїв рейтингування були зроблені у бік вимог формульного фінансування ЗВО, підходів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти щодо акредитації освітніх програм, наукометричних показників, проєктної та грантової роботи. Враховували також нові моделі науково-організаційної діяльності, зокрема започаткування разових вчених рад для атестації PhD.
Визначення рейтингу провели у межах трьох груп: «Професори», «Доценти», «Асистенти, викладачі, старші викладачі». Цього разу участь у рейтингу взяли 613 осіб, із них – 111 професорів, 406 – доцентів і 96 – старших викладачів, викладачів, асистентів.
У результаті в групі «Професори» кращою стала доктор наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри теорії та методики фізичної культури та спорту Валерія Тищенко, набравши 1972,5 балів. На 2 місці – завідувач кафедри обліку та спадкування, професор Надія Шмиголь (1912,1 бала), на 3 – професор кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту інженерного навчально-наукового інституту Тетяна Меліхова (1607,1 бала) У групі «Доценти» на 1 місці – доцент кафедри прикладної фізики та наноматеріалів, докторантВікторія Меняйло, набравши 1523,8 бала. На 2 місці – доцент кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Володимир Сарабєєв (1520 балів), на 3 місці – доцент каферди прикладної екології та охорони праці Каріна Бєлоконь (1504,6). У групі «Асистенти, викладачі, старші викладачі» 1 місце посів Руслан Амінов, набравши 790 балів, на 2 місці – Дмитро Федчишин (647,5 балів), на 3 місці – Валерія Тимошик (630 балів).
Колектив Запорізького національного університету пишається своїми викладачами, які впевнено відповідають на всі викликали часу й докладають чимало зусиль, аби забезпечити підготовку високопрофесійних фахівців, затребуваних на сучасному ринку праці.