Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ оприлюднили алгоритм дій для викладачів і деканів при виявленні у здобувачів вищої освіти перших симптомів COVID-19

У ЗНУ оприлюднили алгоритм дій для викладачів і деканів при виявленні у здобувачів вищої освіти перших симптомів COVID-19

У ЗНУ оприлюднили алгоритм дій для викладачів і деканів при виявленні у здобувачів вищої освіти перших симптомів COVID-19
02.09.2020 10:27 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University профілактика захворювання COVID-19 Центр профілактики та моніторингу здоров’я

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) систематично впроваджують у життя низку заходів, покликаних запобігти розповсюдженню коронавірусної інфекції та створити безпечні умови для навчання й роботи. Зокрема, чимало уваги приділяється своєчасному й у повному обсязі інформуванню викладачів, співробітників і студентів щодо того, як захистити себе та тих, хто поруч, від коронавірусної інфекції. Нагадуємо алгоритм дій викладачів і деканів при виявленні у здобувачів вищої освіти перших симптомів COVID-19.

При появі перших симптомів захворювання у студента, який знаходиться на заняттях у навчальному корпусі, викладач пропонує звернутись до свого сімейного лікаря для встановлення діагнозу. Сімейний лікар визначає діагноз і вирішує, чи потрібна студенту госпіталізація чи самоізоляція.

У разі важкого стану студента (температура тіла 38 градусів і вище), викладач має повідомити деканат, батьків і прийняти рішення про виклик швидкої допомоги. До приїзду швидкої допомоги студент має знаходитись у захисній масці в окремому приміщенні (ізоляторі, який знаходиться у Центрі профілактики та моніторингу здоров’я (навчальний корпус № 6, окремий вхід). Лікар швидкої допомоги визначає, чи потрібна госпіталізація, чи студент іде на самоізоляцію.

         За появи перших симптомів захворювання в особи, яка проживає в гуртожитку, їй пропонують звернутись до свого сімейного лікаря і також повідомляють батьків. У разі важкого стану особи (температура тіла 38 градусів і вище), її ізолюють в окреме приміщення (ізолятор), який обладнаний у кожному гуртожитку, та викликають швидку допомогу.

У разі підтвердження хвороби на самоізоляцію та проведення тесту на наявність Covid-19 йдуть усі контактні особи. Це визначає лікар під час епідеміологічного розслідування.

         Декани, викладачі при постійному щоденному спілкуванні зі студентами повинні нагадувати їм, що під час пандемії Covid-19 потрібно дотримуватися низки правил, щоб не захворіти на коронавірус, а саме:

  • регулярно мити руки або обробляти їх спиртовим засобом;
  • дотримуватися дистанції в людних місцях;
  • обов’язково носити захисні маски в навчальних корпусах та гуртожитках;
  • не чіпати руками обличчя;
  • дотримуватися правил респіраторної гігієни (прикривати рот під час чихання та кашлю);
  • обов’язково звертатися до сімейного лікаря в разі підвищення температури або появи інших симптомів;
  • студентам з інших міст, які не мають сімейного лікаря у м. Запоріжжя, пропонувати укласти такий договір у Клініці Святого Миколая. Для цього необхідно звернутись у клініку з паспортом й ідентифікаційним кодом (їхати до свого сімейного лікаря за місцем проживання для розірвання раніше укладеного договору не потрібно).   

 

 

 

Схожі новини