Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулось засідання IX Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу»

У ЗНУ відбулось засідання IX Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу»

У ЗНУ відбулось засідання IX Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу»
21.09.2020 13:20 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет конференція інтеграція освіти науки і бізнесу

Вісімнадцятого вересня у ЗНУ відбулося засідання IX міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) за участю українських та міжнародних представників освітньої галузі, експертів-економістів і представників бізнесу.

Захід традиційно був організований економічним факультетом ЗНУ під егідою програми ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне у рамках проєкту «Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine» («Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні») за сприяння Міністерства освіти і науки України, Запорізької обласної державної адміністрації, Національної Академії наук вищої освіти України, Академії економічних наук України, Всеукраїнської спілки вчених-економістів, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Львівська політехніка», Хмельницького національного університету, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Університету Ромериса (Литва), Інституту розвитку міжнародної співпраці (Польща), Державного вищого професійного училища ім. Президента Станіслава Войцеховського в Каліші (Польща), Маріямпольської колегії (м. Маріямполе, Литва), Казахського національного педагогічного університету ім. Абая (Казахстан), Університету Туран (Казахстан), Казахського університету «Нархоз» (Казахстан), Казахського університету Алмати (Казахстан), Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», АТ «Ощадбанк», ПАТ «Укрсиббанк», ПАТ «Запоріжтрансформатор», ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Мотор Січ», ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» та інш.

Відзначимо, що команда ЗНУ три роки поспіль намагалася отримати позитивний результат для участі у конкурсі Еразмус+ напрямок Жана Моне, і ось у складі представників економічного, біологічного, юридичного факультетів, факультету фізичного виховання та факультету економіки та менеджменту Інженерного інституту ЗНУ  заявка на конкурс Еразмус+ напрямок Жана Моне була високо оцінена Агентством із питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії. Тож, проєкт «Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine»/ «Диверсифікація сільського туризму через стійкість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» буде реалізований цією міждисциплінарною командою протягом трьох років.

Колектив  ЗНУ щиро вітає команду проєкту з успішним результатом: декана економічного факультету ЗНУ Череп Аллу, координатора проєкту - к.е.н., доцента кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ Наталію Венгерську, начальника відділу міжнародних зв'язків ЗНУ Аліну Осаул, професора кафедри маркетингу та управління персоналу Черепа Олександра, професора кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Безкоровайну Ларису, професора кафедри  менеджменту організацій та управління проєктами  Інженерного інституту ЗНУ Воронкову Валентину, доцента кафедри садово-паркового господарства та генетики Олену Бойкую, доцента кафедри конституційного та трудового права Омельянчика Сергія і бажає творчого натхнення для успішної реалізації проєкту. В свою чергу, команда ЗНУ щиро вдячна за можливість отримати такий досвід, а також висловлює подяку  проректору з науково-педагогічної роботи ЗНУ Юрію Каганову та доценту кафедри німецької філології і перекладу ЗНУ Олені Тупахіній за фахові консультації при підготовці проєктної заявки.

За словами організаторів, основна місія круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу», який проводиться  в рамках вище згаданого проєкту,  полягає в обміні ідеями, реалізації бізнес-можливостей і створенні спільних проєктів у галузях технологічного трансферу та інновацій. Учасники круглого столу обговорили низку важливих і актуальних питань, серед яких: проблеми інтеграції освіти, влади і бізнесу, міжнародна грантова діяльність, інституційно-інноваційні напрями інтеграційних процесів, перспективи співробітництва науки і бізнесу, інтеграція науки і бізнесу як основа національного економічного розвитку, проблеми та перспективи впровадження європейської практики диверсифікації сільського туризму та інші.

Гостей і учасників цього зібрання радо вітали у стінах ЗНУ проректор з наукової і міжнародної роботи Геннадій Васильчук і декан економічного факультету Алла Череп. Зокрема, Геннадій Миколайович, звертаючись до науковців, студентів і гостей заходу, наголосив, що подібні заходи із залученням провідних науковців допоможуть інтегрувати освіту, науку і бізнес, знайти нові цікаві ідеї, концепції для їх подальшого втілення і реалізації задля процвітання України.

За словами Алли Василівни, до цього круглого столу були залучені  представники ЗОДА, Запорізької міської ради, малого і середнього бізнесу, банківської сфери, науковці з інших країн (Литви, Казахстану, Польщі), представники відділу міжнародних зв’язків, науковці різних факультетів ЗНУ та Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, а також учні Козацького ліцею. Декан зауважила, що ЗНУ є осередком, який акумулює інноваційні ідеї, зокрема в рамках Бізнес-інкубатору, де навчають як вести бізнес, як отримати джерела фінансування тощо. Крім того, цей круглий стіл є поштовхом для подальших інновацій у суспільстві. У своїй доповіді декан економічного факультету Алла Череп зазначила, що саме наука повинна демонструвати, як розвивати економіку і рухати суспільство. Також вона перерахувала основні проблеми, які сьогодні разом мають вирішувати представники виробництва і вищої освіти. На думку Алли Василівни, заклади вищої освіти повинні стати авангардом у реалізації інноваційних проривів, що є дуже важливим для економіки країни.

В онлайн-режимі до учасників конференції звернувся і д.т.н., професор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», академік Національної Академії наук вищої освіти України Юрій Кузнєцов, який звернув увагу на важливість відродження України як суверенної індустріально-аграрної держави, на підвищення продуктивності власної праці, формування у вчених і студентів системного креативного типу мислення. На його думку, основою інноваційного прориву в економіці може бути саме інтеграція освіти, науки і бізнесу, а також міждисциплінарний науковий підхід. А завдання науки полягає у відкритті природної гармонії систем для забезпечення добробуту людей. Крім того, він переконаний у важливості інноваційного розвитку промисловості і підприємств країни в розрізі підтримки їх інноваційної активності для підняття рівня економічної спроможності держави. При цьому, активну участь у розвитку виробництва повинні брати і менеджери, і економісти, і технологи, і конструктори.

Також за допомогою відеозв’язку до засідання круглого столу долучились: д.е.н., професор, проректор з економіки та розвитку Тернопільського національно-технічного університету ім. І. Пулюя  Роман-Шерстюк, д.е.н., професор Тернопільського національно-технічного університету ім. І. Пулюя  Лілія Мельник, доктор PhD, доцент кафедри обліку і аудиту Університету Туран (Казахстан) Раушан Бекова, професор Університету Ромериса (Литва)  Симанавічене Жанета та інші. Вони відзначили важливість наукового і практичного співробітництва освіти і бізнесу.

До обговорення проблем економічної галузі у регіоні долучилися й інші учасники круглого столу, багато хто з них присутній на його засіданні не вперше. Так, генеральний директор Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області»  Володимир Степаненко розповів про підтримку програм та проєктів молодіжного підприємництва, сприяння розвитку сільського зеленого туризму, державну підтримку бізнесу в регіоні та удосконалення програм розвитку малого і середнього підприємництва особливо в умовах карантину, про програму доступних кредитів для бізнесу в таких напрямках як сільське господарство, переробна промисловість, торгівля тощо.

Про інтеграцію АТ Приватбанк із закладами вищої освіти з метою підтримки малого і середнього бізнесу,  про підтримку і програму доступних кредитів  для відкриття стартапів, можливість пройти онлайн-навчання за програмою «Бізнес-інкубатор» розповіла присутнім  заступник директора Запорізького регіонального управління АТ КБ «ПРИВАТБАНК» Юлія Осипова.

Перед учасниками круглого столу виступив і к.е.н., доцент, генеральний директор ТОВ «АУДИТ-ВІД и Ко» Володимир Драч, який звернув увагу на економічні проблеми розвитку аудиту в Україні,  резерви підвищення його ефективності, розвиток наукового потенціалу, професійний голод на фахівців в галузі аудиту, необхідність зміни системи податкового навантаження, стимуляцію виробництва та інш. Інтерес у присутніх на засіданні викликала також доповідь голови Комітету з юридичної освітньої політики, члена Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України, проректора з правової роботи – головного юрисконсульта ректорату КПУ Володимира Віхляєва «Проблеми та перспективи інтеграції освіти, науки і бізнесу: погляд адвоката». Зокрема, він звернув увагу на питання розвитку штучного інтелекту, дистанційних технологій, які призведуть до змін у нашому житті,  майбутню роботизацію у різних галузях, поширення кліпового мислення і використання нових методів і підходів для донесення інформації. Також доповідач розповів про нові виклики майбутнього, які прогнозує світова спільнота, про особливості правових, моральних та етичних механізмів регулювання відносин у галузі штучного інтелекту, роботизації та кібербезпеки, про нові наукові дослідження в галузі роботизації та інновацій. Крім того, учасники засідання обговорили важливість застосування нових підходів під час розробки концепції подальшого розвитку і реформування освіти і освітніх проєктів в Україні.

Під час засідання своїм передовим досвідом розробки інформаційного хмарного сервісу для керівників ОСББ, бухгалтерського обліку ОСББ, створення  методичного посібника і проведення курсів для ефективної роботи бухгалтерів і голів ОСББ поділився директор ТОВ «Проком» Сергій Бутенко. Так, він розповів про всі нюанси і особливості роботи цього сервісу, де за допомогою особистого кабінету мешканця через QR-код можна побачити особисті квитанції, кількість коштів на рахунку ОСББ тощо.

Загалом, до участі у науковому зібранні долучилося чимало фахівців, які представляють науку, фінансові установи, виробництво, малий та середній бізнес. Зокрема, серед них: Адрюкайтене Р.М. – доктор PhD соціальних наук (менеджмент), доцент, завідувач кафедри бізнесу та економіки, Маріямпольська колегія, м. Маріямполе (Литва); Андиржанова Г. А. - доктор політичних наук., професор, Університет Нархоз, (м. Алмати); Бабміндра Д.І. – завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму; Безнос Я.С. – голова наукового товариства студентів, аспірантів і молодих вчених економічного факультету; Белопольський М.Г. – віце-президент Академії економічних наук України; Воронкова В.Г. – завідувач кафедри менеджменту організації та управління проєктами Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ; Ільїн С. В. - директор Центру післядипломної освіти ЗНУ; Іванов М.М. – завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу; Любім Л.С. – голова постійної комісії Запорізької обласної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва; Кущик А.П. – завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування; Лепьохін О.В. – завідувач кафедри управління фінансово-економічною безпекою і проєктами; Максишко Н. К. – завідувач кафедри економічної кібернетики; Худолєй Л.В. – старший викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму; Тадеуш Троціковські – експерт з європейських фондів Державного вищого професійного училища  ім. Президента Станіслава Войцеховського в Каліші (Польща); Олена Старікова - методист, керівник МАУБ, а також Сергій Касян - доцент кафедри маркетингу та міжнародного менеджменту Дніпровського національного університету ім. О.Гончара, Людмила Бараннікова - методист науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради; Сергієнко В. О.  - перший заступник керівника ВГО «Асамблея аграрних палат України», керівник ГО «Запорізька сільськогосподарська палата», заступник з питань стратегічного розвитку сільськогосподарської дорадчої служби ГО «Офіс перспективного розвитку», фермер – голова ФГ «Орбіта» та інші. Вони поділились своїм баченням сьогодення та перспектив розвитку освіти, науки і бізнесу, пріоритетними напрямками розвитку їхньої співпраці.

Усі учасники засідання оцінили участь у цьому міжнародному заході як дуже важливу й результативну.  По завершенню учасники заходу отримали грамоти за активну участь у засіданні круглого столу. Вони висловили впевненість, що висновки, викладені в резолюції, ухваленої за результатами роботи круглого столу матимуть позитивний вплив на подальший розвиток взаємодії освітян, науковців та підприємців не лише нашого регіону, а й у сієї країни.

 

Олена Переверзєва

 

 

 

 

 

Схожі новини