Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для першокурсників ЗНУ організували посвяту в студенти та підготували відкриття нової вітрини «Чотири пори року»

Для першокурсників ЗНУ організували посвяту в студенти та підготували відкриття нової вітрини «Чотири пори року»

Для першокурсників ЗНУ організували посвяту в студенти та підготували відкриття нової вітрини «Чотири пори року»
21.09.2020 15:15 Все Головні новини Посвята у студенти свято першокурсників центр культури святкова вітрина про чотири пори року

Двадцять першого вересня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося свято – урочиста зустріч студентів, для яких навчальний рік 2020/2021 починається саме цього дня. Співробітники центру культури ЗНУ подбали про те, щоб цей день став справжнім святом для всіх його учасників, і водночас про те, щоб при його організації та проведенні дотримуватись усіх норм санітарно-гігієнічного контролю й заходів із запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції.

Свято розпочалося о 8.00 біля навчальних корпусів №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 й будівель інженерного навчально-наукового інституту. У програму заходу включили запальну музику, знайомство з новими друзями, пам’ятні фотосесії та яскраві фотозони, конкурси та аудіопривітання від ректора ЗНУ Миколи Фролова. Усім учасникам події рекомендували дотримуватись маскового режиму й соціальної дистанції, проводили температурний скринінг.

За словами директора центру культури Юлії Янько, ЗНУ в цей день зустрічав першокурсників і магістрів. «Сьогодні виш вітав вже ОФІЦІЙНО студентів Запорізького Найкращого Університету. Біля кожного корпусу ЗНУ лунала гучна музика, яка привертала увагу не тільки студентів, але й гостей університету. Яскраві фотозони від студентських рад сьогодні були справжніми зірками, з ними зробили 1000 фото. А вже 28 вересня відбудеться офіційний початок навчального року для УСІХ студентів. Чекаємо Вас на Студентський площі (між 2 н.к та 6 н.к.)», – розповіла Юлія Юріївна.

Зауважимо, що на локаціях університету пройшли ознайомчі зустрічі першокурсників із викладачами, кураторами груп і факультетами вишу з нагоди посвяти вступників у студенти. На святковому майданчику біля всіх корпусів збиралися першокурсники, викладачі. Відзначимо, що під час організаційної зустрічі викладачі і куратори груп познайомили студентів-першокурсників із особливостями освітнього процесу у виші. Крім того, для студентів підготували креативні фотозони біля корпусів, де вони могли зробити незабутні фото на пам’ять про цей день. Так, біля п’ятого корпусу була встановлена тематична фотозона для першокурсників економічного, юридичного та історичного факультетів, біля 3 корпусу – креативна фотозона, яка нагадує хімічну та біологічну лабораторію навіть із навчальним скелетом, котрого назвали Артем, а біля 2 корпусу – фотозона із затишним каміном для студентів різних факультетів: ФСУ, ФІФ, факультету журналістики, факультету менеджменту та філологічного факультету. Для різних груп студентів куратори та представники студактиву провели екскурсії факультетами, студмістечком, познайомивши з корпусами, з архітектурними пам’ятками, артоб’єктами та історією ЗНУ.

На майданчику біля спортивно-оздоровчого комплексу найактивніші студенти факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму організували імпровізовану дискотеку. А на великій перерві для молоді тут звучала не лише запальна музика, а й чудові пісенні вітання від талановитих старшокурсниць – Аліни Мироненко та Катерини Іванченко. Дівчата їх підготували разом із керівником вокальної студії «Кантилена» Наталією Пиріг. Родзинкою свята стало відкриття святкової вітрини, презентацію якої провів ведучий центру культури – Костянтин Вельможко.

Приурочили до початку навчального року і презентацію вітрини «Чотири пори року». Тут представлено сонячне, яскраве, спекотне літо, яке асоціюється із відпочинком та підготовкою до початку періоду навчання. Не менш яскрава осінь – репрезентує початок нового навчального року, знайомство або зустріч із друзями, безліч подій та відкриттів. А взимку – це сесія, яскраві новорічні свята, канікули, родинні посиденьки та зимові розваги. І, звичайно, весна – пора відновлення, розквіту, кохання, романтики, затишку та очікування спекотного літа. Усі ці чудові фотозони можна побачити й сфотографувати для соцмереж – на фасаді спорткомплексу ЗНУ.

Після цього учасників музичної перерви очікували не менш цікаві, жартівливі конкурси, під час яких вони мали скласти власні вірші про навчання та студентське життя, або зібрати підбірку речей, вказаних ведучим. Отже усі учасники мали виявити свої креативні та спортивні здібності – у віршуванні, спритності, кмітливості, та навіть задля досягнення мети не пожаліли віддати ведучому свої праві кросівки. За це – отримали чудові призи від центру культури ЗНУ – записники та термоси.

Святковий музичний настрій панував і на ганку навчального корпусу №8, де своїх першокурсників зустрічав факультет соціальної педагогіки та психології. Творчий супровід свята забезпечив звукорежисер кафедри акторської майстерності та дизайну факультет СПП Геннадій Прокопенко. Своєю чергою, студенти мали змогу познайомитися з новими друзями, вишем, своїм факультетом, кафедрами, кураторами, викладачами й представниками органів студентського самоврядування.

Крім того, із нагоди початку навчального року на території інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету студентський актив організував дві фотозони. Перша – біля входу до корпусу №9 – символізувала будівельні спеціальності та була оформлена як фрагмент приміщення, яке будується. Ця фотозона виглядала як стіна, обклеєна газетами, поверх яких були розміщені будівельні інструменти та каски. Друга фотозона була розташована біля входу до корпус № 11, яким зазвичай користуються студенти. Це було символічне зображення міста з фотографіями з життя студентів інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.

Своїми очікуваннями від навчання поділились студентки 1 курсу історичного факультету спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Ярослава Фатюха та Сільвія Енгоян. «Обираючи майбутній фах, я довго вагалась між вивченням мов, культурологією та психологією. В минулому році я стала фіналісткою програми обміну майбутніх лідерів FLEX і закінчувала 11 клас в Америці. Це стало поштовхом для мене в подальшому пов’язати своє життя  із міжнародними відносинами. Але через ситуацію з короновірусом, я вирішила не вступати до інших українських вишів і обрала ЗНУ, який знаходиться поряд із домом. Вступити на бюджет на історичний факультет  мені було не важко і я стала студенткою спеціальності  «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». На історичному факультеті я планую досягти відмінних результатів у навчанні, хочу брати активну участь у житті  університету, факультету, студентської ради, у різних соціальних і волонтерських проєктах», – зазначила Ярослава Фатюха. Студентка Сільвія Енгоян також обрала цю спеціальність, яка є дуже різнобічною і дозволяє розширити свої знання у різних галузях. «Я дуже люблю вивчати мови, різні країни та культуру цих країн, тому планую збагачувати свої знання саме за цими напрямками. Крім того, я планую вивчати у ЗНУ іспанську філологію та право», – говорить вона.

Треба відзначити, що святкова атмосфера початку нового навчального року допомогла створити першокурсникам і викладачам гарний настрій та правильне налаштування на нові досягнення і звершення.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/pressluzhbaZNU/photos/?tab=album&album_id=334568941317784

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини