Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізвиховання, здоров’я та туризму й історичного факультету, славетна спортсменка Марія Помазан

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізвиховання, здоров’я та туризму й історичного факультету, славетна спортсменка Марія Помазан

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізвиховання, здоров’я та туризму й історичного факультету, славетна спортсменка Марія Помазан
23.09.2020 11:43 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Фізичного виховання Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет факультет фізвиховання здоров’я та туризму відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках вашій увазі пропонується інтерв’ю з випускницею історичного факультету (рік закінчення – 2011), легкоатлеткою, майстром спорту України міжнародного класу, представницею збірної команди України з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, багаторазовою чемпіонкою світу у штовханні ядра метанні диска, паралімпійською чемпіонкою Марією Помазан.

-         Розкажіть чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ та історичний факультет?

-         Для мене це було складне питання. До останнього не знала куди подавати документи та на який факультет. Я вагалась між факультетами фізичного виховання, історичним та математичним. Врешті-решт, обрала саме історичний. І не жалкую про це. Хоча потім здобула другу вищу освіту і на факультеті фізвиховання.

-         Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими в дорослому житті й у роботі?

-         Для мене найяскравіший спогад – це коли у 2011 році мене зустрічав мій декан, Ткаченко Віктор Григорович, на вокзалі. Я тоді привезла дві золоті медалі з мого першого в кар’єрі Чемпіонату Світу в Новій Зеландії. Нажаль, Віктора Григоровича вже з нами немає. Це дуже велика втрата як для історичного факультету, так і для мене. Він був великою людиною, дуже щирим, професіоналом своєї справи. Також назавжди в моєму серці залишаться спогади про освітній процес. Як кажуть, кожен українець повинен знати свою історію, для того, щоб будувати своє майбутнє. Я рада, що здобула ці життєво-необхідні знання і ціную це. Дякую всім викладачам.

-         Яких викладачів Ви найчастіше згадує зараз, чи спілкуєтесь із ними зараз, після завершення навчання?

-         Всіх згадую завжди із вдячністю за здобуття моїх знань: Кривко Ірину Миколаївну, Молдавського Романа Леонідовича, Рибалко Ольгу Іванівну та інших. Бачимось рідко. Є в мене така традиція – після Паралімпіади завжди заходжу в деканат свого факультету. Це мій такий ритуал.

-         Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?

-         Кілька років тому зустрічались. Авжеж було цікаво у кого як склалась доля. Я завжди на виїздах на тренувальні збори. Часто немає вдома, саме тому такі зустрічі нечасті, але досить цінні.

-         Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студенткою?

-         Ні – 100%. Все склалось як потрібно було. Ні про що не жалкую.

-         Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?

-         Зараз я є членом штатної збірної команди України з легкої атлетики серед спортсменів з інвалідністю. Я завжди мріяла змалечку захищати прапор України на міжнародній спортивній арені. Моя мрія таки здійснилась. Це трапилось у той час, коли я навчалась на історичному факультеті.

-         Що Вас надихає в роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?

-         Надихає бажання, щоб частіше лунав Гімн України на п’єдесталі міжнародних змагань. Пишаюсь своїми здобутками – Золото на Паралімпійських Іграх в Лондоні-2012, сріблом в Ріо-2016. Я є – семикратною чемпіонкою Світу та рекордсменкою. 4-кратною чемпіонкою та рекордсменкою Європи. Неодноразовою чемпіонкою та рекордсменкою Чемпіонатів та Кубків України. Я пишаюсь тим, що маю честь виступати за збірну України.

-         Будете брати участь у наступних параолімпійських іграх?

-         Авжеж, сподіваюсь, що буду брати участь у Токіо-2021.

-         Якщо не спорт, то яким іншим шляхом Ви б пішли?

-         Чесно кажучи, це складне питання. Спорт – це моя мрія з дитинства. Я не знаю, як би все склалось інакше. Невідомо.

-         Які Ваші професійні пріоритети?

-         Основний пріоритет – перевершувати саму себе в своїх результатах.

-         Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

-         Далеке майбутнє я не планую, але насамперед мрію потрапити на Паралімпіаду-2021 в Токіо та забрати там свою медаль. Зараз це найголовніша мета.

-         Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?

-         Я хочу побажати усім випускникам мати змогу та бажання здійснювати свої мрії. Щоб завжди не опускали руки, коли щось не виходить с першого разу. Мрії здійснюються, коли над ними працюєш! Бажаю усім міцного здоров’я, натхнення та усіх благ! Мирного неба та добробуту!

-          Дякуємо вам за відповіді на запитання й бажаємо успіхів в особистому й професійному житті!

 

Ануфрієва Анастасія

Схожі новини