Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті ЗНУ відбулася лекція президентки Української асоціації дослідників жіночої історії Оксани Кісь

На історичному факультеті ЗНУ відбулася лекція президентки  Української асоціації дослідників жіночої  історії Оксани Кісь

До Запорізького національного університету завітала шанована гостя – видатна фахівчиня історичної галузі, знана історикиня, президентка Української асоціації дослідників жіночої історії, старша наукова співробітниця відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України Оксана Кісь. Вона представила увазі учасників заходу лекцію на тему "Жіноча історія України за межами образів берегині-жертви-героїні".

Узяли участь у зібранні й викладачі, студенти вишу та інші охочі долучитися до обговорення важливої теми. Дослідниця відзначила ряд ключових питань із розвитку жіночої історії. Історикиня вказала на андроцентричність традиційної історичної науки, за якої чоловік розглядається як точка відліку і мірило культурних цінностей та норм; акцентувала на складнощах у застосуванні підходів традиційної історіографії у вивченні досвіду жінок. Окрему увагу в лекції приділили проблемам у формуванні джерельної бази з досліджень жіночої історії, з-за «прихованості» минулого жінок у традиційних історичних джерелах. Оксана Кісь наголосила на неоднозначності минулого жінок, яке виходить за межі усталених образів «героїні», «берегині» чи «жертви», показала негативність впливу таких підходів як глорифікація, віктимізація та міфологізація у розкритті жіночого минулого. Динамічний характер лекції, поєднання концептуальних тез з яскравими, ілюстративними прикладами посилювали зацікавленість аудиторії. Після завершення заходу відбулася жвава дискусія, в якій взяли участь як викладачі,так і студенти факультету.

Історичний факультет