Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому фаховому коледжі навчання триває в очно-дистанційному форматі

В Економіко-правничому фаховому коледжі навчання триває в очно-дистанційному форматі

В Економіко-правничому фаховому коледжі навчання триває в очно-дистанційному форматі
07.10.2020 12:07 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий фаховий коледж освітній процес дистанційне навчання

Із 5 жовтня студенти 1 курсу «Економіко-правничого фахового коледжу Запорізького національного університету» (ZNU, Zaporizhzhia National University) протягом тижня навчаються дистанційно. Таке рішення адміністрація освітнього закладу ухвалила з метою профілактики виникнення випадків захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19.

За словами директорки ЕПФК ЗНУ Олени Грибанової, навчання відбуватиметься на онлайн-платформі Moodle. До цієї системи всі студенти коледжу приєднані за допомогою зареєстрованої корпоративної пошти.

Із 12 жовтня першокурсники навчатимуться в аудиторіях, а другокурсники, відповідно, розпочнуть дистанційне навчання. І так, студенти цих курсів щотижня чергуватимуться. «Ми сформували окремий розклад дистанційного навчання, внесли певні корективи. Наприклад, замість двох пар фізичної культури дистанційно проводитиметься одна. До слова, цього навчального року ми радилися з батьками студентів. Провели батьківські збори, на яких повідомили про можливий перехід на денно-дистанційну форму навчання. Тому батьків заздалегідь попередили, що студенти мають бути забезпечені якісним інтернет-з’єднанням, технічним оснащенням, щоб ми могли їх ідентифікувати. Адже особлива вимога Міністерства освіти і науки України – ідентифікація студента, тому веб-камери обов’язково мають бути ввімкнені», – розповіла Олена Грибанова.

Розклад занять студентів третього та четвертого курсу – незмінний. Про особливості дистанційного навчання, його преваги та недоліки розповіли деякі викладачі коледжу.

 «Із мого предмету заняття відбуватимуться на онлайн-платформі Zoom. Також напередодні у соціальних мережах Telegram та Viber ми створили групи для комунікації зі студентами дистанційної форми навчання. У них формуватимуться різні ідентифікатори та паролі для занять. Крім того, на кожній парі обов’язково демонструватиму презентації, студенти братимуть участь в онлайн-вікторинах на платформі Kahoot! Досвід дистанційного навчання в коледжі вже був, із запровадженням карантину навесні. Другокурсники вже знають, як працювати, тому з ними буде легше. Серед негативних факторів такого освітнього процесу – те, що не всі вмикали камери чи мікрофони, у декого не було звуку, тобто йшлося про технічні моменти», – розповіла викладачка англійської мови Яна Калашник.

 «У процесі дистанційного вивчення дисципліни «Всесвітня історія» з першим курсом працюватимемо в комбінованих формах. Одночасно буде опитування домашнього завдання, подача нового матеріалу викладачем у вигляді презентацій, інтерактивних карт, показом спеціалізованих історичних сайтів, різних платформ, додатків. У період дистанційного навчання навесні, недоліки такого освітнього процесу для викладача полягали у тому, що більшість завдань – письмові, правильність відповідей необхідно було перевіряти у фото-форматі. А це займає дуже багато часу. Позитив у тому, що на відміну від аудиторних пар я міг завжди демонструвати презентації та карти», – зазначив викладач історії Максим Носик.

Про очікування від дистанційного навчання, розповіли й студенти коледжу.

Марія Ярмоленко, студентка 1 курсу спеціальності «журналістика»: «Подальше очно-дистанційне навчання для мене щось нове, але, що дивно, мене це не лякає. Особисто для мене краще денне навчання, адже мені легше комунікувати з викладачами й одногрупниками в живому спілкуванні, а не в програмі Zoom».

Марія Артюх, студентка 2 курсу спеціальності «журналістика»: «Очно навчатися набагато легше і цікавіше, тому що ми отримуємо  багато вражень від заходів за якими ми пишемо статті. Також так легше запам'ятовувати матеріал».

Певне, підкорити вершину під назвою «денно-дистанційне навчання» буде непросто, як і студентам, так і викладачам, але цілком реально. Якщо студенти будуть відвідувати онлайн-пари так само, як і очні, викладачі будуть вносити барви в цей нетиповий навчальний процес, то ми точно подолаємо цей «екранний беземоційний бар’єр».

- Як довго триватиме формат очно-дистанційного навчання?

- Принаймні цей семестр точно, - прокоментувала заступник директора Альона Ходаковська, акцентуючи на тому, що точної відповіді на це питання дати ніхто не може, адже ситуація з COVID непередбачувана.

Викладачі ЕПФК звертаються до студентів: «Шановні першокурсники та другокурсники, сил вам та наснаги! Не забувайте, що такі заходи вживають виключно для того, щоб убезпечити вас. Бережіть себе та своїх близьких».

 

Анастасія Шевченко,

Поліна Мороз

 

 

 

Схожі новини