Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому фаховому коледжі відбувся День відкритих дверей в онлайн-форматі

В Економіко-правничому фаховому коледжі відбувся День відкритих дверей в онлайн-форматі

В Економіко-правничому фаховому коледжі відбувся День відкритих дверей в онлайн-форматі
13.10.2020 11:25 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий фаховий коледж День відкритих дверей

Днями в Економіко-правничому фаховому коледжі Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся День відкритих дверей в онлайн-форматі на платформі Zoom. До участі в ньому приєдналися учні 9-х класів та інші старшокласники, а також їхні батьки.

Майбутніх вступників 2021 року привітали представники адміністрації коледжу – його директор Олена Грибанова та її заступник з навчально-методичної роботи Альона Ходаковська, викладачі й голова студентської ради коледжу. Вони презентували аудиторії цей молодий, проте досить потужний відокремлений структурний підрозділ університету, що стрімко розвивається з 2008 року. А також – його спеціальності, які є на сьогодні найбільш актуальними та затребуваними на ринку праці й кількість яких також зростає майже щороку. А ще – відповіли на запитання учасників відеоконференції, пов’язані з підготовкою до вступу, складанням іспитів, навчанням на різних спеціальностях, щодо можливості продовжити навчання на старших курсах ЗНУ після закінчення коледжу – на умовах прямого або перехресного вступу.

На початку зустрічі старшокласники мали змогу переглянути відеоролик за участю студентів різних спеціальностей ЕПФК, які розповіли їм про переваги здобуття освіти в цьому передвищому навчальному закладі та про перспективи, які вони матимуть, здобувши диплом молодшого бакалавра.

Директор коледжу Олена Грибанова коротко презентувала учасникам конференції діяльність цього підрозділу. Вона, передусім, наголосила на тому факті, що, попри карантинні обмеження, цього року вступна кампанія в ЕПФК завдяки зусиллям усього його колективу та, зокрема, злагодженій роботі приймальної комісії коледжу, була вдалою. Цього року до числа студентів приєдналися ще 952 новачки, які навчатимуться за 12 спеціальностями, які пропонує коледж.

Учасникам зібрання представили й окремі напрями та спеціальності, за якими відбувається підготовка фахівців в ЕПФК. При цьому велика кількість місць на більшості з них забезпечується за рахунок державного бюджету. Зокрема, це стосується нових педагогічних спеціальностей, якими поповнився список цього року – «Дошкільна освіта» і «Початкова освіта». Великий попит на затребувані в сучасному суспільстві професії, за якими тут здійснюється підготовка фахівців, обумовлює й конкурс на всі представлені спеціальності. Аби вдало підготуватися до вступних випробувань, на базі коледжу функціонують підготовчі курси для ступників: із 22 вересня працюють 8-ми місячні підготовчі курси для охочих в 2021 році стати студентами коледжу (очно-дистанційна форма навчання). Із лютого наступного року розпочнуть також працювати 3-місячні підготовчі курси, й у червні – діятимуть ще й місячні курси з підготовки вступників. Для успішного складання ЗНО та проходження вступних випробувань у ЗНУ щороку наприкінці зими або навесні відбуваються безкоштовні пробні тренінги, на участь у яких відразу після новорічних свят можуть зареєструватися усі охочі.

Після присвоєння коледжу статусу фахового, в його освітньому процесі зріс практичний складник. Тут велике значення приділяється здійсненню виробничих практик студентами. Зокрема, майбутні менеджери, економісти та фінансисти проходять стажування в банках та банківських установах, на підприємствах. Представники спеціальності «Туризм», завдяки багаторічній співпраці ЕПФК і туроператора «Анекс Тур», мають можливість влітку працювати за кордоном – на кращих курортах Туреччини. У провідних українських ЗМІ та у видавництвах опановують досвід представники спеціальності «Журналістика», а для студентів не менш популярної спеціальності «Фізична культура і спорт» базами педагогічної практики стають загальноосвітні заклади і центри дитячої та юнацької творчості. 

Успішному навчанню студентів коледжу сприяє сучасна матеріально-технічна база університету, про зміцнення якої з року в рік турбується керівництво ЗНУ. На сьогодні це – зали електронних ресурсів, 4 комп’ютерні класи, мультимедійні аудиторії, що розташовані в університетському навчальному корпусі № 2. До послуг студентів – також найпотужніша у регіоні наукова бібліотека ЗНУ, яка надає їм доступ до книгозбірень, ресурсів електронної бібліотеки, а також – світових електронних бібліотек. Цими послугами можуть користуватися без обмежень й вступники, учні шкіл, які зареєструвалися на сайті бібліотеки.

Із особливостями вступу та правилами прийому на наступний рік для майбутніх абітурієнтів ознайомила Альона Ходаковська, яка вже багато років поспіль очолює роботу приймальної комісії ЕПФК. Незабаром їх можна буде переглянути на сайті коледжу.

Наразі й для випускників 9 класів впроваджується 200-бальна система оцінювання, про яку розповіла Альона Валеріївна. Окрім цього, для слухачів підготовчих курсів, за умов успішного складання підсумкової атестації після їх завершення, під час вступу можуть бути нараховані додаткові бали – до 50, що суттєво підвищує рейтингові можливості таких вступників. Вона також розповіла про формування конкурсного балу.

Вступна кампанія 2021 року в коледжі має розпочатися 29 червня, її графік був представлений учасникам онлайн-конференції. Також їх ознайомили зі списком предметів і творчих конкурсів, необхідних для вступу на різні спеціальності ЕПФК. Обов’язковою умовою для вступників наступного року також є наявність оформленої після 14 років ID-картки.

Докладно про викладання дисциплін у коледжі, успіхи та досягнення студентів, а також – про їхню підготовку до складання ЗНО з тих предметів, які є обов’язковими для вступу в заклади вищої освіти, розповіли викладачі коледжу: вихованка філологічного факультету ЗНУ, голова циклової комісії філологічних дисциплін, видавничої справи та редагування Економіко-правничого фахового коледжу, викладач української мови та літератури Світлана Доброскок, викладач історії України, викладач-методист вищої категорії Анжеліка Мільчева, випускниця ФІФ, викладач англійської мови Єлизавета Яроцька, викладач вищої математики (перша категорія) Альона Ходаковська.

Голова студентської ради ЕПФК Євген Горовой представив цікаве й насичене студентське життя коледжу: це – організація культурно-масових заходів та свят (посвята у першокурсники), участь у студентських заходах ЗНУ, зокрема в конкурсах «Дозвольте відрекомендуватися, перший курс!», «Ліга сміху ЗНУ» тощо, кіновечорах, різноманітних благодійних і цікавих спортивних заходах та ще багато іншого.

Нагадуємо також, що 22 листопада відбудеться ще одна онлайн-конференція  щодо Дня відкритих дверей ЕПФК. До участі у ній запрошуються учні 9 класів, їхні батьки, вчителі шкіл, а також – усі охочі. Слідкуйте за анонсами на сайті ЕПФК і ЗНУ.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини