Аспіранти-правники ЗНУ продовжують співпрацювати з представниками регіональної програми GIZ щодо сприяння правовій державності у країнах Центральної Азії

Уже впродовж тривалого часу юридичний факультет Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) активно співпрацює із іноземними партнерами у рамках реалізації програми GIZ «Сприяння правовій державності у країнах Центральної Азії». 14 жовтня 2020 року відбулося черговий захід, а саме: вебінар на тему «Основні поняття адміністративного права : адміністративний розсуд, невизначені правові поняття та суб’єктивне публічне право».
Серед основних спікерів заходу цього разу був Йорг Пуделька, керівник Регіональної програми GIZ «Сприяння правовій державності у країнах Центральної Азії», суддя адміністративного суду міста Берлін (Німеччина). Він висвітив основні положення німецької правової доктрини стосовно розуміння адміністративного розсуду та практики закріплення його засад у законодавстві. Доповідач зупинився на досвіді Німеччини щодо застосування розсуду у діяльності різних суб’єктів публічної адміністрації. Цікаву доповідь представив Роман Мельник, професор кафедри адміністративного права та процесу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Україна) на тему «Співвідношення адміністративного розсуду та невизначених правових понять».
Неабияку зацікавленість у здобувачів юридичного факультету викликали запропоновані спікером кейси стосовно особливостей тлумачення невизначених понять при розгляду адміністративних та судових справ. А також – щодо алгоритмізації відповідного тлумачення та практики уникнення «дефектного розуміння» невизначених правових понять у діяльності різних суб’єктів публічної адміністрації.
«Родзинкою» заходу цього разу можна вважати, на думку всіх його учасників заходу, виступ Тамари Христофорової, судді адміністративного суду міста Тарту у відставці (Естонія). Доповідачка зупинилася в своїй доповіді на перевірці адміністративного розсуду наявності суб’єктивного публічного права у діяльності суб’єктів публічної адміністрації та суддів. Спікер безпосередньо розглянула конкретні приклади виявлення маркерів «дефектного» розуміння невизначених правових понять та реалізації адміністративного розсуду.
Саяд Карімов, заступник завідуючого відділу адміністративного та військового законодавства Мілли Меджліса (Азербайджан) та Алмат Габбасов, національний координатор правового проекту GIZ Республіці Казахстан зупинилися у своєму виступі на практиці своїх країн унормування засад використання адміністративного розсуду та практики «новелізації» його ресурсу.
Аспіранти юридичного факультету ЗНУ впродовж всього дня разом зі своїми колегами з України, Казахстану, Узбекистану, Естонії та Киргизстану значно підвищили рівень своєї фахової галузевої освіти. Вони ознайомилися з результатами зарубіжної нормотворчості та правозастосування, долучилися до запеклої наукової дискусії й значно розширили свої можливості для академічної мобільності та інтеграції у фахове наукове співтовариство.