Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ оприлюднили розпорядження «Про заходи щодо організації освітнього процесу в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19»

19.10.2020 08:53 Все Головні новини Факультети ZNU Zaporizhzhia National University розпорядження ректора освітній процес дистанційне навчання

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) днями оприлюднили розпорядження № 67 від 15.10.2020 «Про заходи щодо організації освітнього процесу в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19».

У цьому документі йдеться про те, що відповідно до наказу ректора ЗНУ № 434 від 13.10.2020 «Про продовження дії адаптивного карантину в університеті та перехід на дистанційне навчання», та з метою ефективної організації освітнього процесу в умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 зобов’язують розпочати з 19.10.2020 перехід освітнього процесу на дистанційну форму. При організації навчання керуватись «Положенням про організацію освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в Запорізькому національному університеті», затвердженого Вченою радою, протокол № 2 від 29.09.2020.

Необхідно обов’язково врахувати такі вимоги до проведення занять:
- використання відеозв’язку/відеоконференцій (платформи BigBlueButton Moodle, MS Teams, ZOOM, CiscoWebEx, GoogleMeet);
- наявність облікового запису на обраній платформі для відеоконференцій;
- відеофіксація (запис) учасників і процесу із збереженням списку учасників.
Начальнику навчального відділу Горлач В.В. у термін до 19.10.2020 потрібно внести зміни до розкладу занять, що передбачають: проведення всіх лекційних занять на основі технологій дистанційного навчання; комбіноване (потижневе) навчання студентів різних факультетів; проведення практичних і лабораторних занять, що потребують спеціального обладнання, у відповідних аудиторіях університету. При організації навчання керуватись "Тимчасовим порядком організації освітнього процесу в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", затвердженим наказом ректора № 341 від 20.08.2020.
Деканам факультетів, директору інженерного навчально-наукового інституту в термін до 19.10.2020 необхідно забезпечити формування відомостей по кожному викладачу щодо платформ, на яких буде відбуватись організація відеоконференцій, із зазначенням відповідних ідентифікаторів та паролів (ПІБ викладача, назва платформи/засобу відеозв’язку, ідентифікатор, пароль) та надати зазначені відомості до навчального відділу та розмістити їх у затвердженому розкладі занять (назва дисципліни, ПІБ викладача, назва платформи/засобу відеозв’язку, ідентифікатор, пароль).
Начальнику відділу технічних засобів навчання Осадчому О. Ю., в.о. начальника Центру інформаційних систем та комп’ютерних технологій Ракші В. І., деканам факультетів, директору ІННІ в термін до 19.10.2020 потрібно визначити та обладнати (підключення вебкамер, мікрофонів, колонок, можливість виходу до Internet) аудиторії для проведення викладачами/студентами (за необхідності) навчальних занять із застосуванням дистанційних технологій навчання. Відповідну інформацію надати до навчального відділу (Морщенок Т. С., к. 224).
Науково-педагогічним працівникам в термін до 19.10.2020 необхідно пройти реєстрацію (за її відсутності) на обраній платформі для відеоконференцій і надати відомості із зазначенням платформи/засобу відеозв’язку, ідентифікаторів та паролів до деканату.

pro__zakhodi_schodo_organ__zats__yi_osv__tn__ogo_protsesu__v_umovakh_poshirennya__gostroyi_resp__ratornoyi_khvorobi_COVID-19.pdf