Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець інженерного навчально-наукового інституту, керівник центру післядипломної освіти вишу Сергій Ільїн

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець інженерного навчально-наукового інституту, керівник центру післядипломної освіти вишу Сергій Ільїн

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець інженерного навчально-наукового інституту, керівник центру післядипломної освіти вишу Сергій Ільїн
20.10.2020 13:55 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU ZaporizhzhiaNationalUniversity інженерний навчально-науковий інститут відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація важливого профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ 2009 року випуску, керівником центру післядипломної освіти вишу Сергієм Ільїним.

- Пане Сергію, пригадайте, будь ласка, скільки вже минуло часу відколи Ви отримали диплом факультету ЗНУ.

- Я почав навчатися на кафедрі теплоенергетики Запорізької державної інженерної академії (зараз – Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ) в 2004 році та закінчив магістратуру в 2009 році. Я отримав диплом інженера-енергетика.

- Які спогади залишилися у Вас із часів студентства? Пригадайте, будь ласка. Ваші перші враження від навчання, якісь визначні або цікаві моменти з Вашого студентського життя.

- У мене було дуже насичене та корисне студентське життя, з тих часів у мене залишилися лише приємні враження. Згадувати можна дуже багато. Окрім відвідування занять, це – і проходження практик на котельнях міста, і виїзди в санаторій на Хортицю, й участь в іграх «Що? Де? Коли?»

- Якби сьогодні якимось дивом можна було повернути час назад, до того періоду вашого життя,  коли треба було йти на пари, складати іспити, до кого з викладачів факультету і на які дисципліни Ви б хотіли знов потрапити і чому?

- Беззаперечно, всі викладачі кафедри та факультету, які брали участь у моїй підготовці, були професіоналами. А окремо виділити я би хотів професора Володимира Голубцова (нажаль,уже покійного). Саме він першим розгледів у мені потенціал науковця.

- Чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме цей виш? Коли народилася Ваша мрія здобути саме цю професію й чи була у Вас альтернатива, інші інтереси? Чи не шкодували згодом про вибір?

- Окрім інженерки, я поступив на бюджет ще в один виш Запоріжжя. Проте, порадившись з рідними та знайомими, я обрав саме інженерний інститут і не разу про це не пошкодувавав.

- У студентські роки чи брали участь у громадському, науковому житті університету? Що загалом на той час було у Вас у пріоритеті? І що зі здобутих під час напрацювань і навичок, можливо, потім знадобилося для розвитку професійної кар’єри?

- Із третього курсу я почав активно брати участь у науковому житті факультету (тоді він носив назву факультету енергетики та енергозбереження). Одним із напрямків моєї роботи була участь в організації та проведенні щорічних наукових конференцій студентів, аспірантів і викладачів ЗДІА. За активну участь у житті факультету та вишу я неодноразово отримував заохочення від міської влади.

Згодом отримані навички стали в пригоді, коли я був відповідальним виконавцем науково-технічної розробки «Формування теплофізичних властивостей елементів конструкції теплового захисту енергетичного обладнання шляхом створення прогнозованих  пористих структур для промисловості України»

- Після завершення навчання Ви встигли побудувати стрімку кар’єру. А з чого починали, де працювали  відразу після його закінчення? Які посади були наступними? Поділіться, будь ласка, секретом успіху.

- Майже вся моя професійна діяльність пов’язана з рідним вишем. У 2009 році я вступив до аспірантури при кафедрі теплоенергетики, а в 2012 році почав працювати асистентом кафедри. У 2013 році я захистив кандидатську дисертацію. Обіймав посади старшого викладача та доцента кафедри теплоенергетики. У 2019 році я отримав вчене звання доцента кафедри теплоенергетики та гідроенергетики. Окрім того, в 2017-2018 роках я виконував обов’язки заступника декана з навчальної роботи факультету енергетики, електроніки та інформаційних технологій. У 2016-2018 я очолював навчально-дослідну лабораторію енергоефективних технологій при кафедрі теплоенергетики та гідроенергетики. У 2018-2019 роках входив до складу Дорадчого комітету з питань сталого енергетичного розвитку м. Запоріжжя. Із 2019 року я – член тематичної робочої підгрупи Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації з розробки проєкту стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2027 року та Плану заходів на 2021-2023 роки з її реалізації.

- Чи підтримуєте Ви зв’язки із Вашими колишніми одногрупниками та викладачами?

- Із деякими одногрупниками спілкуємося досить тісно. А більшість моїх викладачів згодом стали моїми колегами.

- Що найцікавішого і найбільш визначного для Вас сталося за період Вашої професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?

- Особливо хочу відзначити, що я брав участь в створенні системи професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності в Запорізькому регіоні. Із липня 2018 року я виконую обов’язки голови Атестаційної комісії осіб, які планують приймати участь в енергетичній сертифікації будівель. На сьогодні основною моєю задачею є подальший розвиток системи додаткових освітніх послуг в університеті.

- Насамкінець традиційне запитання: що б Ви хотіли побажати вступникам, першокурсникам та іншим студентам Вашого факультету та ЗНУ загалом, а також чи могли б Ви надати якісь цінні поради, як їм стати професіоналами в обраній галузі й досягти здійснення їхніх мрій?

- Студентам хочу сказати: ви зробили правильний вибір, коли вступили до ЗНУ. Не втрачайте жодної можливості отримувати нові знання, насолоджуйтесь кожною хвилиною студентського життя. А вступників я хотів би запросити вступати до Запорізького національного університету – нашого найкращого вишу.

 

 

 

Схожі новини