Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм декана економічного факультету Аллу Череп

Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм декана економічного факультету Аллу Череп

Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм декана економічного факультету Аллу Череп
23.10.2020 10:35 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет ювілей привітання

Двадцять третього жовтня ювілей святкує поважний науковець і шанована в академічних колах людина – доктор економічних наук, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування, декан економічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), академік Академії економічних наук, академік Академії наук Вищої школи України Алла Череп.

Алла Василівна – випускниця Запорізького машинобудівного інституту ім. В.Я. Чубаря, який закінчила за спеціальністю «Електричні апарати» (1986). Після цього на базі Запорізької державної інженерної академії (на сьогодні – Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ) здобула ще одну спеціальність – «Економіка підприємства» (1997). А вже у 2005 році закінчила навчання в магістратурі Гуманітарного університету «Запорізькій інститут державного та муніципального управління» за спеціальністю «Управління навчальними закладами». Науковий ступінь кандидата економічних наук їй було присвоєно у 2003 році, одразу після цього – й вчене звання доцента кафедри фінансів та банківської справи. Після захисту кандидатської дисертації, вона вступила в докторантуру до Національного університету харчових технологій. На базі цього вишу успішно захистила докторську дисертацію, здобувши диплом доктора економічних наук (2009).

До приходу в Запорізький національний університет Алла Череп здобула неабиякий досвід практичної діяльності на виробництві й величезний обсяг знань у галузі економіки підприємства, який уже багато років передає студентам економічного факультету. Вона пропрацювала в об’єднанні «Запоріжтрансформатор» понад 23 роки (1977-2000), опанувавши увесь виробничий цикл, – на посадах техніка-технолога, інженера-технолога, техніка з планування, інженера з планування III, II, I категорії, начальника бюро праці та заробітної плати та начальника бюро економічного аналізу.

Із 1997 року Алла Василівна починає свою викладацьку діяльність, працюючи за сумісництвом в Запорізькому гідроенергетичному технікумі, потім, із 1998 року, – в Запорізькій державній інженерній академії (ІННІ ЗНУ), із 2000 року – в Запорізькому національному технічному університеті на кафедрі фінансів і кредиту – на посаді старшого викладача.

До Запорізького національного університету Алла Василівна прийшла в 2005 році, спочатку – на посаду професора кафедри менеджменту організацій та логістики. Як вона потім згадувала, причиною її вибору на користь ЗНУ стало те, що їй імпонував творчий, інноваційний підхід ректорату університету до освітнього процесу й наукової діяльності. Невдовзі, у 2008 році, керівництво їй запропонувало стати завідувачем кафедри фінансів і кредиту на економічному факультеті, а колектив підтримав таку ініціативу. І вже багато років поспіль (із 2009 року) Алла Череп керує активною творчою роботою науково-педагогічних працівників – на посаді декана.

На сьогодні Алла Череп – добре знаний у Запорізькому регіоні та за його межами науковець. Вона – фахівець широкого профілю, відомий учений і талановитий керівник одного з найпотужніших університетських підрозділів, що готує молоді кадри для управлінської та економічної галузі господарства України. До кола її наукових інтересів входить економіка підприємства.

У роботі факультету та створених на його базі підрозділів, Алла Василівна активно впроваджує прогресивні та інноваційні методи навчання, що дозволяє органічно поєднувати навчальну, науково-дослідну роботу студентів та практичну діяльність, що також підвищує зацікавленість останніх в навчанні і надає можливість молоді паралельно із здобуттям освіти вже розпочинати власну кар’єру.

А ще, Алла Череп керує науковою школою «Ефективність діяльності суб’єктів господарювання, регіонів та держави». За період її роботи в ЗНУ, задля удосконалення викладання дисциплін та підвищення якості освітнього процесу згідно вимог сучасності, підготовлені до випуску й опубліковані 2 підручники та 10 навчальних посібників із грифом МОН України. Результати наукових досліджень творчого колективу економістів ЗНУ сьогодні вже впроваджені в практичну діяльність підприємств Запорізької області, використовуються в програмах економічної стабілізації, що розробляються керівництвом Запорізької області та урядом України.

Як член обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва при Запорізькій обласній адміністрації Алла Василівна бере участь в експертизі проєктів із проблематики розвитку харчової промисловості в Запорізькому регіоні. Вона висуває пропозиції щодо вдосконалення діяльності малого та середнього бізнесу. Крім того, вона працює в Комітеті економічних реформ у Запорізькій області над пропозиціями до законопроєктів щодо визначення напрямів, пріоритетів, механізмів здійснення економічних реформ, які направлені на забезпечення економічної безпеки суб’єктів господарювання, держави та регіонів. Алла Череп – головний редактор наукового видання «Вісник ЗНУ. Серія: економічні науки».

Теоретичні положення, створені за результатами здійснюваної нею та її творчим колективом наукової роботи, використовуються в освітньому процесі як Запорізького національного університету, так й інших ЗВО під час викладання таких дисциплін, як економіка підприємства, економічний аналіз, фінанси підприємства, фінансовий менеджмент, управління витратами тощо.

Алла Череп також очолює спеціалізовану вчену раду ЗНУ із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами». Під її науковим керівництвом успішно захистили свої дисертації 25 аспірантів та п’ять докторантів, які зараз працюють у вищій школі або на керівних посадах на промислових підприємствах.

Окрім іншого, Алла Василівна керує студентським науковим гуртком «Теоретичні та практичні аспекти управління фінансами», головною метою якого є залучення студентської молоді до участі у науково-дослідній роботі, формування національної самосвідомості та активної громадської позиції. Під її керівництвом студенти економічного факультету неодмінно посідають призові місця на всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт та всеукраїнських олімпіадах з економічних напрямів.

Шановна іменинниця також повсякчас виступає ініціатором та організатором багатьох наукових заходів, що їх проводить економічний факультет, зокрема засідань круглих столів з актуальних економічних питань, які проходять у ЗНУ за участю представників малого і середнього бізнесу: «Світова економічна криза та її вплив на Україну», «Ефективність функціонування фінансових ринків», «Антикризове управління», «Інноваційно-інвестиційна діяльність суб’єктів господарювання як чинник стабілізації економіки держави і регіонів», «Ціноутворення як основа ефективності функціонування підприємств та чинник підвищення добробуту населення», «Інфляція як чинник дестабілізації економіки суб’єктів господарювання, регіонів та держави» тощо.

Багаторічна сумлінна праця, плідна й ефективна діяльність, високий професіоналізм й активна громадська позиція шановної ювілярки неодноразово були відзначені на місцевому та республіканському рівнях: Алла Череп нагороджена Почесними грамотами Запорізької обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України, медалями «За розвиток Запорізького краю», «За вагомий внесок у розвиток освіти і науки», медаллю Академії наук України «За видатні наукові досягнення ім. О.О. Богомольця», нагородами «Ярослава Мудрого» (Академії наук вищої школи), тричі «Флагман освіти і науки України» (2013, 2014, 2015). Має почесні звання: Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії економічних наук (2006), академік Академії наук Вищої школи України (2010).

Цього урочистого дня викладачі та студенти економічного факультету засвідчують шановній ювілярці щиру повагу, на яку заслуговують шляхетність, активна життєва позиція та увага до кожного представника колективу, яким вона керує. Шановна Алло Василівно, прийміть від нас щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі! Міцного здоров’я Вам на многії літа, успіхів та надійної підтримки друзів й однодумців!

 

Схожі новини