Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Пішов із життя видатний вчений, колишній ректор Запорізького інженерного інституту – Михайло Павлович Ревун

26.10.2020 10:51 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний навчально-науковий інститут некролог

Колектив Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) висловлює щире співчуття рідним, близьким, друзям видатного українського вченого, доктора технічних наук, ректора Запорізького інженерного інституту-Запорізької державної інженерної академії в період 1983-2003 роках Михайла Павловича Ревуна. Відійшла у вічність талановита особистість, чудова людина, відомий вчений, який зробив дуже багато для розвитку всієї української науки загалом і для технічної освіти в Запорізькому краї зокрема.

Життєвий шлях Михайла Павловича був сповнений численними перемогами й здобутками, він став взірцем для поколінь його учнів, зразком для наслідування молодших колег. Народився шановний Михайло Павлович 18 липня 1937 року в м. Смолін Чернігівської області. У 1960 році після закінчення Київського політехнічного інституту працював у Запорізькій філії Київського інституту автоматики. У 1966 році захистив кандидатську дисертацію в Київському політехнічному інституті, був направлений на роботу в Запорізькій філії Дніпропетровського металургійного інститут. У 1969 році отримав звання доцента. Сім років працював деканом вечірнього фізико-металургійного факультету. У 1983-2003 роках – ректор Запорізького інженерного інституту – Запорізької державної інженерної академії. У 1984 році захистив докторську дисертацію, у 1985 році йому присвоїли вчене звання професора. Указом Президії Верховної Ради України від 31 серпня 1987 року присвоєно почесне звання «Заслужений працівник вищої школи». Опублікував 246 наукових робіт, із них - 4 підручники, 3 монографії, 55 – винаходів і патентів, 184 статті. Під його керівництвом захищено 4 кандидатські дисертації.

Важко переоцінити значення його щоденної натхненої праці, його прагнення до все нових наукових висот та турботи про весь великий колектив закладу вищої освіти для становлення керованого ним вишу як сучасного науково-навчального осередку, який може по праву пишатися своїми вихованцями.

Невтомна праця Михайла Павловича неодноразово була відзначена на загальноукраїнському рівні почесними нагородами: медаллю «За доблесну працю», трьома медалями ВДНГ за застосовані у виробництві винаходи та наукові розробки з високим економічним ефектом, золотою медаллю «За заслуги в освіті», а також – золотим знаком Української спілки промисловців і підприємців.

Колектив Запорізького національного університету висловлює щирі співчуття всім, хто знав шановного Михайла Павловича, – його колегам, учням, друзям й однодумцям.  Представники ЗНУ поділяють їхню глибоку скорботу й запевняють, що світлий образ видатного вченого назавжди залишиться в наших серцях.