Стара версія
Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ – серед учасників VII Міжнародного азіатського конгресу

Представники ЗНУ – серед учасників VII Міжнародного азіатського конгресу

Представники ЗНУ – серед учасників VII Міжнародного азіатського конгресу
26.10.2020 10:49 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Міжнародний азіатський конгрес юридичний факультет Школа Конфуція міжнародна діяльність

Двадцять другого жовтня представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) мали унікальну можливість долучитися до участі у VII Міжнародному азіатському конгресі «Формування майбутнього держави: традиція, реальність, прогрес». Захід проходив 21-23 жовтня у м. Торунь (Республіка Польща) й зібрав понад 500 учасників – представників бізнесу, науки, освіти, політики з різних країн світу.

Долучитися до заходу представникам вишу стало можливим в рамках реалізації активної співпраці Запорізького національного університету, Центру українсько-європейського наукового співробітництва та Видавничого Дому «Гельтветика». Міжнародний азіатський конгрес – найважливіший науковий, культурний та діловий захід, присвячений місцю Азії в Центральній Європі. Протягом уже понад дванадцять років він інтегрує дослідників, експертів, політиків, дипломатів та підприємців, а з 2014 року має статус саме міжнародного конгресу.

Міжнародний азіатський конгрес – це більше ніж просто обговорення проблемних питань ученими. Це – унікальна зустріч вчених – представників різних наук та бізнесменів, яких цікавить азіатська тематика. Це – подія, яка дозволяє експертам та інвесторам поділитися своїми знаннями, досвідом та передовою практикою.

Із 2017 року Конгрес супроводжується проведенням спеціальних панелей, присвячених співпраці між наукою та бізнесом та представленням умов ведення бізнесу країн Азії. Цінність Конгресу полягає у зростанні його міжнародного значення. У ньому беруть участь вчені, експерти, бізнесмени та дипломати з 20 країн Європи та Азії. Його репутація зростає з кожним роком, що підтверджується кількістю міжнародних гостей.

Важливість заходу посилюється, завдяки співпраці організаторів із посольствами країн Азії. Результатом Конгресу є унікальна колекція книг про азіатські країни та співпрацю між Європою та Азією – серії Азіатсько-Тихоокеанської бібліотеки престижного видавництва Адама Маршалека. Цьогорічний конгрес ознаменував виокремлення української панелі «Освіта та наука у глобальному конкурентному лідерстві Китаю», до роботи у якій і були безпосередньо запрошені представники Запорізького національного університету.

Відкрили роботу панелі Адам Маршалекпрезидент Видавничої групи «Marszałek Publishing Group» (м. Торунь, Республіка Польща) та Олег Головко - засновник Видавничого дому «Гельветика» (м. Одеса, Україна). Цікаві тематичні доповіді для фахового обговорення надали представники різних закладів вищої освіти та наукових установ України, серед яких і представники Запорізького національного університету. Комбінований формат презентації результатів спільної роботи представників різних напрямків досліджень на тему «Конфуціанські традиції в науковій та освітній діяльності закладів вищої освіти України» стала своєрідною візитівкою ЗНУ. Основними спікерами виступили представники юридичного факультету, а саме: Тетяна Коломоєць – декан юридичного факультету, яка наголосила на тому, що робота учасників конгресу покликана пожвавити міжнаціональне співробітництво вчених й викладачів з України, як асоційованого члена ЄС та представника західної традиції права з відповідними фахівцями КНР. Вона також підкреслила, що саме розвиток освіти й науки стає умовою примноження активності у глобалізованих економічних відносинах. А мова, етика, право являють собою необхідні інструменти, які покращують порозуміння між націями, взаємно збагачують та посилюють їхні життєздатні основи. Олексій Макаренков –заступник декана з міжнародної роботи, координатор проєкту, визначив достатні підстави синергії співробітництва членів команди проєкту Ж. Моне й викладачів (вчених) із Китайської Народної Республіки. Ця співпраця покликана забезпечити продуктивне використання потенціалу країн задля змістовної насиченості та інноваційності під час реалізації проєктів за напрямками Еразмус+ ЄС, національних програм наукових досліджень України, КНР тощо. У презентації результатів тематичних досліджень взяли участь також Аліна Осаулначальник відділу міжнародних зв’язків Запорізького національного університету та Антон Барліт здобувач (PhD) другого курсу спеціальності 081 «Право» Запорізького національного університету.

Неабияку зацікавленість в учасників заходу викликала доповідь представників Школи Конфуція Запорізького національного університету, зокрема Володимира Волковакерівника Школи Конфуція ЗНУ, а також директора Школи Конфуція від китайської сторони У Шихуна, викладача Школи Конфуція Ся Юеся, заступника директора Школи Конфуція, професора Анни Переверзєвої. Вони презентували унікальні результати своєї діяльності в рамках реалізації договору про співробітництво між Запорізьким національним університетом та Аньхойським педагогічним університетом Народної Республіки Китай.

Представники Школи Конфуція ЗНУ висвітили наявні здобутки, надали для ознайомлення яскраві фото- та відео звіти й визначили основні напрямки подальшого поглиблення співпраці між закладами вищої освіти, науковими установами та представниками бізнесу України та Китаю. За своїм змістом презентація охоплювала період діяльності школи з 2017 року й до сьогодні. Текстова частина презентації супроводжувалась слайдами і відео, які висвітлювали навчальний процес і святкові події з 2017 року. Загалом, європейській спільноті були представлені результати навчальної діяльності, позитивна динаміка чисельності слухачів Школи Конфуція, перемоги школи зі спортивних змагань з ушу в м. Мінську (Школа Конфуція є переможцем європейського Кубку з різних видів ушу серед шкіл та інститутів Конфуція Європи). Крім того, серед переможців світової першості викладачів-волонтерів – викладач Школи Конфуція Шахтабек.

Під час виступу презентували перемоги представників Школи Конфуція на мовних конкурсах в Україні. Доповідачі віднзачили, що за період діяльності школи значно зросла матеріально-технічна база, яка дозволила навчати більше 90 осіб слухачів та дала змогу забезпечити навчальний процес для студентів набору 2020 року на спеціальність «Китайська, англійська мова» на факультеті іноземної філології.

 

 

 

 

 

 

Схожі новини