Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ та інженерному навчально-науковому інституті тривають планові ремонтні роботи й підготовка до зими

У ЗНУ та інженерному навчально-науковому інституті тривають планові ремонтні роботи й підготовка до зими

У ЗНУ та інженерному навчально-науковому інституті тривають планові ремонтні роботи й підготовка до зими
26.10.2020 13:29 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина ZNU Zaporizhzhia National University адміністративно-господарська частина ремонти коворкінг-центр облаштування упорядкування територій благоустрій студмістечко енергоощадні технології

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вже розпочалася підготовка до початку осінньо-зимового періоду та опалювального сезону. Отже, як і зазвичай, тривають пов’язані з цим ремонти тощо, а також роботи з енергозбереження та енергоаудиту. Починаючи з літнього сезону, у багатьох корпусах університету та інженерного навчально-наукового інституту й надалі відбувається планова заміна вікон і дверей на нові енергоефективні, здійснюється підготовка та перевірка системи опалювання та постачання гарячої води в корпуси та університетські гуртожитки, інші необхідні роботи.

Поточний рік по праву можна вважати важливим етапом модернізації університету, підвищення його енергоефективності, комфортності та інклюзивності. Керівництво університету в особі ректора Миколи Фролова та проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергія Кушніра й надалі планує поступово модернізувати всі навчальні корпуси ЗНУ та ІННІ, а також підготувати до експлуатації ще один новий навчальний корпус, який знаходиться за адресою пр. Соборний, 77. Отже, у навчальних корпусах та студентських гуртожитках, а також на базах відпочинку (о. Хортиця) представники адміністративно-господарської частини продовжують здійснювати ремонти та інші значні перетворення.

Варто наголосити, що енергоаудит довів ефективність господарського курсу ЗНУ. Адже в будівлях університету, що розташовані на території студмістечка, вже проведено заміну старих вікон на металопластикові – 900 квадратних метрів, і ще 150 квадратних метрів встановили в корпусах інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. На зекономлені на оплаті за енергоносії кошти закуповуються будівельні матеріали, які використовують на актуальні поточні ремонтні роботи.

Зокрема, вже повідомлялося про великий обсяг ремонтних робіт в навчальному корпусі № 1, де, серед іншого, встановили близько 340 м кв нових вікон. На поверхах будівлі тривають пов’язані з цим ремонтні роботи, і будівельникам лишилося здійснити заміну ще майже 140 м кв. У навчальному корпусі № 2 останнім часом було встановлено понад півсотні металопластикових вікон – це майже 175 м кв. У навчальному корпусі № 3 університету також вже встановили близько 100 м кв вікон, серед іншого, з рамами кольору темного дерева, що відповідає загальному зовнішньому вигляду цієї історичної будівлі. Приблизно такий самий обсяг робіт виконано й на території навчального корпусу № 5. Окрім вікон, були встановлені у корпусах й прозорі двері у тих аудиторіях, де нещодавно відбулися комплексні ремонти.

Буквально нещодавно в навчальному корпусі № 4 на території коридорів всіх трьох поверхів також здійснили заміну вікон та рам на нові – світлі, зручні та енергоощадні.

Паралельно з цим тривають відповідні ремонтні роботи й у приміщеннях інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. У його так званому «лабораторному корпусі» відбулася заміна великих вікон у приміщенні актової зали. У рамках підготовки до зимового періоду відбулися ремонтні роботи з часткового відновлення покрівлі адміністративного корпусу (№ 10) ІННІ ЗНУ. Також у студентському гуртожитку № 7 завершився ремонт покрівлі (заміна стяжки й покриття).

Одразу в кількох корпусах ЗНУ та ІННІ вже провели чи завершується великий комплекс робіт, пов’язаних із модернізацією санвузлів. Це стосується навчального корпусу № 5, де на трьох поверхах відбулися ремонтно-будівельні роботи та заміна сантехніки – у приміщеннях жіночого, чоловічого туалетів, а також на 1 поверсі, де обладнали вбиральню для інклюзивної категорії відвідувачів. Тривають ремонти й переобладнання 4 туалетів, разом зі спеціально облаштованим приміщенням для людей із особливими потребами – у головному корпусі інженерного навчально-наукового інституту. У корпусах №№ 9, 10 та 11 тривають ремонти туалетів й заміна вікон.

У будівлі нового навчального корпусу ЗНУ (пр. Соборний, 77) триває підготовка до його введення в експлуатацію. Уже відремонтовано дах, встановлюють вікна, відбувається модернізація електромережі, замінено на пластиковий зовнішній вхідний трубопровід водопостачання, проводяться інші планові ремонтні роботи, зокрема підготовка до зими.

А в літньому корпусі бази відпочинку на о. Хортиця вже відремонтували двері, санвузли тощо, також тривають інші планові ремонтні роботи, облаштування територій та їхня підготовка до зимового періоду.

Окрім іншого, в період підготовки до опалювального сезону відбувається інтенсивне впровадження енергоощадних технологій, облаштування територій університетського студмістечка.

До початку опалення співробітники АГЧ готують тепломережу: тут замінили центральні засувки на вході труб, що здійснюють подачу води до теплоносіїв. В усіх аудиторіях, де влітку відбувалися ремонтні роботи або вони тривають зараз, також здійснюється комплексна заміна трубопроводів на пластикові, встановлюються енергоефективні радіатори опалення. Окремі ремонтні роботи, пов’язані з впровадженням енергоощадних технологій, розпочалися й в обох студентських гуртожитках ІННІ ЗНУ.

Великий комплекс ремонтно-будівельних робіт і перетворень триває й на 2 поверсі комбінату громадського харчування ЗНУ, де облаштовується новітній коворкінг-центр – для позааудиторної роботи студентів й освітян. Будівельники підрядної організації тут уже встановили великі вікна, обшили гіпсокартоном стіни, провели повну модернізацію електромережі, прибрали будівельне сміття тощо, й наразі триває підготовка до наступного етапу робіт.  Більше подробиць – за покликанням: https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=51482&lang=ukr&news_code=u-znu-trivayut-remontni-roboti-z-oblashtuvannya-oblasnogo-kovorking-tsentru-dlya-studentstva

 Комплекс буде діяти за принципом багатофункціонального трансформера мультимедійного простору, що підлаштовуватиметься під різноманітні потреби університетської спільноти.

Окремі ремонтні роботи проходять і на території студентського гуртожитку № 4, де співробітники рембудгрупи працюють над модернізацією санвузлів на блоках №№ 301, 401. У гуртожитку № 3 здійснили заміну газових лічильників та пов’язаних із ними труб на входах газопроводу.

Тривають роботи з благоустрою та упорядкування територій студентського містечка, а також підготовка до зими. Співробітники корпусів під керівництвом директора студмістечка Армена Мхітаряна впорядковують клумби, здійснюють покіс трави на газонах, обрізання дерев, прибирання сміття тощо.

В умовах карантину в ЗНУ ретельно дотримуються санітарно-гігієнічних норм. У корпусах здійснюється вологе прибирання засобом для миття «Жавілар Ефект», що має широкий спектр антимікробної дії: бактерицидної (зокрема, щодо бактерій групи збудників туберкульозу), віруліцидної, фунгіцидної та спороцидної властивості. На вході й у санвузлах в кожному корпусі наявні антисептики, які використовують для знезараження поверхні рук. Здійснюється також щоденна обробка поверхонь, до яких торкаються відвідувачі. У корпусах та приміщеннях запроваджено масковий режим для учасників освітнього процесу, температурний скринінг.

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини