Під час онлайн-засідання Науково-технічної ради ЗНУ проаналізували результати діяльності вчених вишу

Двадцять другого жовтня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на платформі Zoom відбулося онлайн-засідання Науково-технічної ради університету під головуванням проректора з науково-педагогічної роботи вишу Юрія Каганова. Під час заходу його учасники заслухали звіти представників факультетів та підрозділів про здійснену ними науково-дослідницьку роботу, внесли зауваження та обговорили пропозиції щодо подальшого розвитку наукової діяльності в університеті.
Юрій Олегович проаналізував підсумки ociнньої атестації аспірантів, докторантів ЗНУ та результати зарахування до аспірантури та докторантури ЗНУ. Зокрема, він відзначив, що в Запорізькому національному університеті, попри карантинні обмеження, триває плідне наукове життя. Цьогоріч, як і в попередні роки, можливість розпочати свою наукову кар’єру саме на базі університету, вступивши до його аспірантури, користується чималим попитом.
Про здобутки та перспективи міжнародної співпраці з провідними університетами Східної i Центральної Європи доповіла в.о. завідувача кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів, професорка Наталія Метеленко. Зокрема, вона розповіла про результати реалізації міжнародних проєктів кафедри ІЕПФ, участь та організацію міжнародних заходів, організацію програм академічної мобільності студентів та викладачів і програм «2 Дипломи» (за участю студентів і викладачів), а також – про міжнародну наукову та освітню діяльність за різними напрямами. Серед них: участь у ІІ Міжнародному науково-практичному семінарі «Економічні, соціальні та інформаційні аспекти європейських інтеграційних процесів»; участь у круглих столах «Сучасні тенденції розвитку системи підготовки наукових кадрів», «Питання створення єдиного освітньо-наукового простору навколо країн Вишеградської групи», «ЗНУ – Україна – Європа: можливості й перспективи інтеграції в єдиний освітній простір», «Можливості нового етапу співробітництва університетів із питань реалізації програм 2Д, програм Erasmus+»; підписання меморандуму про співпрацю з Вищою школою управління охороною праці – ВШУОП (м. Катовіце, Республіка Польща); участь у інших міжнародних науково-практичних конференціях та панельних дискусіях у Словацькій Республіці, в Польщі, в Запоріжжі; стажування студентів та викладачів за різними програмами Erazmus+, NAWA та інші.
За словами доповідачки, результати плідної співпраці з європейськими університетами дозволили: запровадити програму академічної мобільності, в якій взяли участь студенти 2-4 курсів ІННІ ЗНУ спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Менеджмент»; реалізувати програму міжнародного стажування викладачів кафедр «Менеджменту організацій та управління проєктами», «Інформаційної економіки, підприємництва та фінансів», «Обліку, аналізу, оподаткування та аудиту» ІННІ ЗНУ у ВШУОП (м. Катовіце, Республіка Польща); реалізувати програму «2 Дипломи» на освітньому рівні магістр (ВШУОП, м. Катовіце), в якій взяли участь студенти заочної форми навчання ІННІ ЗНУ.
Також учасники засідання обговорили питання налагодження співпраці з відділом міжнародних зв’язків вишу щодо узгодження, затвердження й акредитації нових освітніх програм, можливості поширення досвіду реалізації міжнародних проєктів взаємодії за окресленими програмами на всі спеціальності ІННІ ЗНУ та продовження розвитку співпраці з університетами Східної та Центральної Європи в напряму реалізації програм академічної мобільності та «2 Дипломи» не тільки на інженерних спеціальностях ІННІ ЗНУ, але і на інших спеціальностях вишу.
Про перспективний план роботи на 2021 рік центру наукової роботи студентів розповіла під час засідання НТР керівник цього центру, доцентка Олена Бойка. Доповідачка відзначила, що центр наукової роботи студентів має на меті інтенсифікувати та посилити наукову роботу серед здобувачів вищої освіти. Він буде сприяти кращій комунікації між представниками адміністрації університету, факультетів, допомагатиме взаємодії студентства з структурними підрозділами, здійснюватиме підтримку студентських наукових та проблемних гуртків, діяльність Наукового товариства студентів та Ради молодих вчених.
Крім того, учасників засідання ознайомили із переліком запланованих заходів. Серед них: розробка сайту та його заповнення матеріалами; проведення постійних інформаційних зустрічей зі студентами з інформуванням про можливості проведення науково-дослідних робіт й отримання грантів; проведення заходів із популяризації науки та наукових досліджень; налагодження зв’язків із потенційними грантодавцями місцевого, регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів. А також – проведення тренінгів та семінарів для студентства ЗНУ та інших ЗВО України; розробка та проведення внутрішнього конкурсу студентських наукових ініціатив тощо. Під час засідання учасники розглянули можливість залучення студентів до виконання науково-дослідних робіт та особливості роботи Ради молодих вчених і Наукового товариства студентів, їхні спільні та відмінні напрямки роботи.
Окрім іншого, учасники засідання розглянули низку питань стосовно рекомендації до друку збірників наукових праць, монографій, наукових видань, журналів, науково-практичних посібників; поширення через мережу іnternet електронного фахового наукового видання «Юридичний науковий електронний журнал». А також – затвердження і уточнення тем дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії; призначення та зміну наукових керівників, затвердження індивідуальних планів роботи аспірантів. А ще, висунення претендента (заступника директора з наукової роботи Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Карини Бєлоконь) на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.
Підбиваючи підсумки роботи учасників цього засідання, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов звернув увагу на важливість наукової, міжнародної, проєктної діяльності на факультетах, яка призведе до відкриття багатьох нових перспектив.
Також він подякував представникам факультетів вишу за їхню плідну роботу. Юрій Олегович підкреслив високий рівень роботи науковців ЗНУ та значущість проваджуваної ними діяльності. За результатами засідання всі звіти доповідачів і проєкти рішень були одноголосно затверджені.