Стара версія
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до публічного обговорення на тему «Антикорупційна стратегія в судовій системі: справедливий суд»

26.10.2020 15:10 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет громадське обговорення

Двадцять третього жовтня науково-педагогічні працівники юридичного факультету та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 081 «Право» ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилися до громадського обговорення на тему «Антикорупційна стратегія в судовій системі: справедливий суд». Організаторами заходу стали коаліція Реанімаційного пакету реформ, Національний демократичний інститут, Центр політико-правових реформ, ВГО «Активна Громада».

Публічне обговорення відбувалося в рамках реалізації програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP), за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID), та у співпраці з проектами міжнародної технічної допомоги. Безпосереднім питанням для фахового обговорення стало моделювання суду майбутнього і яким його бачать громадяни.

Метою публічних обговорень було сприяння відкритому інклюзивному діалогу із громадянами щодо Антикорупційної Стратегії на 2020 – 2024 роки, зокрема розділу «Справедливий Суд», у рамках судової реформи, а також – побудова діалогу між громадянами, політичними партіями, антикорупційними громадськими органами, представниками судової влади, народними депутатами, зацікавленими сторонами та експертним середовищем.

Формат публічного обговорення передбачав загальну тематичну презентацію від провідних експертів та Національну модеровану дискусію в малих групах для напрацювання рекомендацій. Під час такої роботи представники юридичного факультету ЗНУ, зокрема й здобувачі вищої освіти, змогли висловити своє бачення варіантів вирішення проблемних актуальних питань. А також – сформулювавши авторські пропозиції щодо розробки та прийняття нормативно-правових актів і запропонувати фаховій громадськості результати своїх тематичних наукових досліджень, результати порівняльно-правових тематичних досліджень та узагальнень аналізу практики правозастосування.

Основними спікерами заходу виступили: Юлія Кравченко, співголова Ради Коаліції Реанімаційний пакет Реформ, членкиня правління Центру політико-правових реформ, Олена Кібенко, суддя Великої Палати Верховного Суду, Богдан Моніч, Голова Ради суддів України, суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду (TBC), Андрій Малєєв, суддя Івано-Франківського апеляційного суду, Олександр Банчук, заступник Міністра юстиції, Сергій Саханєнко, президент Асоціації присяжних України, Степан Берко, експерт фундації DEJURE, Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ.

Напрацьовані за підсумками проведення заходу рекомендації були передані відповідальним органам влади для вирішення питання практичного впровадження їх змісту. Отримані знання та компетентності, отримані за підсумками участі представників у зазначеному заході, стануть в нагоді для впровадження в освітній процес при перегляді змісту освітньо-професійних та освітньо-наукової програми. А також – при проведенні наукових досліджень у рамках реалізації планів роботи наукових шкіл факультету та діяльності Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем службового права НАПрН України, яка функціонує на базі юридичного факультету ЗНУ.