Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники ЗНУ провели онлайн науково-практичний семінар, присвячений Всесвітньому дню ерготерапевта

Днями на кафедрі фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся онлайн науково-практичний семінар студентів, молодих учених та абітурієнтів, присвячений Міжнародному дню ерготерапії.

У заході взяли участь викладачі, студенти й аспіранти факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму зі спеціальності «фізична терапія, ерготерапія», студенти Запорізького медичного фахового коледжу та учні 10-11 класів загальноосвітніх шкіл м. Запоріжжя, м. Енергодару, м. Бердянськ. Учасників семінару привітала завідувач кафедри професор Надія Богдановська, яка вказала на важливість і значущість нової для нашої країни спеціальності – ерготерапевт – у системі охорони здоров’я та побажала усім учасникам наснаги, впевненості у виборі професії, успіхів у науковій роботі.

У рамках семінару розглянули питання, пов’язані з новою професію для України – ерготерапевт. А також – інструменти та моделі діяльності, роль та місце в сучасній реабілітації та концепцію практики ерготерапії, галузі професійної діяльності й організацію роботи ерготерапевта.

Із доповіддю виступила доцент кафедри Наталія Позмогова, яка ознайомила учасників семінару з особливостями функціональних обов’язків, основним колом завдань та перспективою розвитку спеціальності ерготерапевт, підкресливши, що спеціальність для України є новою та дуже необхідною.

Студенти Анастасія Давиденко та Ярослав Крейдич висвітили питання особливостей роботи ерготерапевта при відновленні навичок приготування та приймання їжі у пацієнтів після інсульту. Студентка Ксенія Водяницька розповіла, як навчити пацієнта після інсульту навичкам самообслуговування (одягатись та роздягатись). Студенти Валерія Ласкава й Анастасія Пучкова доповіли про необхідність створення доступного середовища існування й вирішення питання переміщення осіб після інсульту в межах квартири. Студентка Анастасія Ковальова зосередила увагу слухачів на питаннях організації дозвілля та відпочинку осіб після інсульту, а Надія Красна доповіла, як впоратись хворому після інсульту з почуттям гніву, який дуже часто є проявом перенесеної хвороби. Усі доповіді супроводжувались слайдами та відеороліками.

Учасники мали можливість обмінятися науковими та практичними знаннями щодо застосування засобів фізичної терапії та ерготерапії в комплексному лікуванні найпоширеніших хвороб. Насичена програма семінару мала допомогти потенційним абітурієнтам визначитись із вибором професії та навчальним закладом, де вони зможуть отримати цю професію. Студентам вона допомогла закріпити теоретичні знання та якісно підготуватись до клінічної практики, яка передбачає реабілітацію пацієнтів із різними вадами здоров’я. Спілкування з науково-педагогічними працівниками кафедри дозволило учасникам семінару розширити бачення проблеми багатогранності та складності лікування й реабілітації пацієнтів засобами ерготерапії та шляхи вирішення даних проблем. Також учасники семінару мали можливість ознайомитись із сучасним обладнанням, тренажерами та басейном відділення реабілітації Обласної клінічної лікарні.

Учасники наголосили на високому рівні організації семінару: аудиторія була забезпечена необхідним обладнанням, продемонстрована низка навчальних фільмів і роликів. Усі виступи були цікавими та викликали жваву дискусію серед слухачів. Кращі доповіді студентів були відзначені заохочувальними призами.