Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив математичного факультету ЗНУ привітав доцента кафедри програмної інженерії Віталія Горбенка з 55-річчям

Колектив математичного факультету ЗНУ привітав доцента кафедри програмної інженерії Віталія Горбенка з 55-річчям

Колектив математичного факультету ЗНУ привітав доцента кафедри програмної інженерії Віталія Горбенка з 55-річчям
02.11.2020 14:54 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет ювілей привітання

Днями свій ювілей відсвяткував знаний науковець, доцент кафедри програмної інженерії математичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Віталій Горбенко. Майже тридцять років наполегливої праці він присвятив дослідженню фізичних процесів, програмуванню та підготовці молодих фахівців, зокрема в ЗНУ.

Віталій Іванович базову освіту фізика здобував в Одеському державному університеті (1988 р.) та Запорізькому державному університеті (1991 р.). Потім у ЗІДМУ здійснив підвищення кваліфікації у рамках післядипломної освіти, здобувши ще одну спеціальність – «Інженер-програміст» (2006 р.). Із 1991 року Віталій Горбенко розпочинає свою трудову діяльність в ЗНУ, спершу молодшим науковим співробітником, потім старшим науковим співробітником науково-дослідної частини, асистентом кафедри твердотілої електроніки та мікроелектроніки. Паралельно з цим він проходить навчання в аспірантурі університету.

Потім керував роботою обчислювального центру (1998-2004 рр.) ЗІДМУ, який згодом перейменували в КПУ. Потім працює там старшим викладачем, доцентом на кафедрі вищої математики та інформатики. Із 2004 року він обіймає посаду доцента, потім професора кафедри програмування та інформаційних технологій, деякий час також керує роботою кафедри інформатики та комп’ютерної техніки (2006-2012), потім – кафедри системного аналізу та програмної інженерії (2012-2015). Після закінчення аспірантури успішно захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Фізика напівпровідників та діелектриків», здобувши звання кандидата фізико-математичних наук (2000), у 2005 році йому присвоєно звання доцента.

Із 2015 року досвідчений керівник і талановитий науковець очолив роботу колективу фізичного факультету ЗНУ як в. о. декана. Із 2018 року у зв’язку з реформуванням фізичного факультету та його переведенням до складу математичного факультету, Віталій Горбенко обіймає посаду доцента кафедри програмної інженерії. Протягом майже тридцяти років своєї активної наукової діяльності Віталій Іванович постійно продовжує підвищувати власну кваліфікацію та професійний розвиток. Його творчий науковий доробок складають близько сотні наукових робіт з фізики та програмування (за напрямом «Програмне забезпечення для моделювання складних систем»), які опубліковані кількома мовами у фахових виданнях, зокрема тих, що входять до міжнародних наукометричних баз, має патенти на винаходи.

Для студентів математичного факультету ЗНУ досвідчений викладач Віталій Горбенко викладає лекційні курси, проводить лабораторні та практичні заняття з таких дисциплін, як «Кросплатформове програмування», «Інженерія систем бізнес-аналітики», «Корпоративні технології Java», «Сучані технології розробки мобільних додатків», «Безпека програм та даних», «Програмування для мобільних інформаційних систем», «Організація комп’ютерних мереж» тощо. Усі ці заняття проводяться на високому науково-методичному рівні, забезпечені власними якісними розробками та спрямовані на підвищення ефективності навчання студентів. Також він виступає керівником студентського наукового гуртка за напрямом «Проблеми застосування сучасних технологій Java в наукових та інженерних інформаційних системах».

А ще, під час його роботи на відповідальній посаді керівника фізичного факультету він здійснив значний особистий внесок у розвиток міжнародного співробітництва ЗНУ, зокрема із Університетом Дю Мен (м. Ле Ман, Франція). Педагогічна майстерність та активна громадська діяльність шановного Віталія Горбенка, як така, що відповідає сучасним вимогам вищої школи, неодноразово була відзначена на рівні обласної адміністрації та керівництва університету. За роки своєї діяльності у ЗНУ Віталій Іванович виявив себе як кваліфікований фахівець, творча та наполеглива людина, що повсякчас ставиться до своєї справи відповідально, сумлінно й ініціативно.

У цей урочистий день уся освітянська спільнота ЗНУ засвідчує Вам, шановний ювіляре, свою повагу та вдячність – за вміння віддавати роботі й колегам тепло свого серця, за те, що з глибоким почуттям відповідальності та гідності спрямовуєте всі свої зусилля й талант на досягнення благородної мети й повсякчас демонструєте високу професійність, знання справи, активну громадську позицію. У колі академічної спільноти й наукового співтовариства Ви, шановний Віталіє Івановичу, здобули репутацію людини компетентної, вольової і доброзичливої, яка користується авторитетом і повагою як серед студентської молоді, так і серед колег та керівництва університету! Будьте завжди здорові, щасливі та успішні!

 

Схожі новини