Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках Осінньої онлайн-школи економічного факультету провели заняття «Я в курсі: фінанси – це перспективно!»

У рамках Осінньої онлайн-школи економічного факультету провели заняття «Я в курсі: фінанси – це перспективно!»

У рамках Осінньої онлайн-школи економічного факультету провели заняття «Я в курсі: фінанси – це перспективно!»
02.11.2020 15:50 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет Осіння онлайн-школа співпраця зі школами профорієнтаційна діяльність

Черговий день роботи розпочався для учасників Осінньої онлайн-школи економічного факультету «Я в курсі професійного майбутнього» ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) з цікавого тренінгу щодо запобігання фінансовому шахрайству та безпечного користування новими банківськими продуктами. Ці проблеми в доступній формі обговорював зі школярами доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Андрій Линенко.

Спочатку він провів невеличкий фінансовий лікнеп, який охоплював особливості сучасної банківської діяльності в Україні та базові економічні категорії, пов’язані з обслуговуванням клієнтів фінансових послуг. До речі, наприкінці всі, хто брав участь у тренінгу, мали можливість перевірити рівень своєї фінансової грамотності та ступінь засвоєння отриманих знань шляхом експрес-тестування за допомогою програмного забезпечення Google Forms.

Як і всі заняття в онлайн-школі економічного факультету, цей тренінг проводився дистанційно в форматі відеоконференції ZOOM. Тож Андрій Линенко мав змогу демонструвати презентацію, що наочно відображала й забезпечувала візуалізацію питань, запропонованих ним до розгляду.

Учасники жваво дискутували щодо можливостей протидії фінансовому шахрайству як окремими користувачами платіжних інструментів, фінансовими установами, зокрема банками, так і Національною поліцією України та Національним банком України. Загальний сформульований висновок полягає в тому, що є певні позитивні зрушення, які підтверджуються офіційними даними. Цей прогрес був досягнутий за рахунок підвищення рівня фінансової обізнаності населення, роботи банківських служб безпеки, правоохоронних органів, а також регулятора в особі Національного банку України.

Донедавна фінансові установи мали спокусу прикрасити інформацію про свої послуги: так, банки могли приховувати реальну процентну ставку за кредитом, не повідомляти всіх нюансів оформлення депозитного вкладу тощо. Унаслідок таких недобросовісних дій банківські клієнти мали фінансові втрати, а самі банки втрачали довіру. На жаль, такі приклади нехтування своїми клієнтами, зловживання їхньою довірою, трапляються й зараз. Однак Національний банк України з вересня 2020 року суттєво посилив регуляторні вимоги до розкриття банками інформації про їхні банківські та фінансові послуги, зокрема, на своїх офіційних сайтах, а за недотримання цих вимог передбачені відповідні санкції. Звісно, із часом це може сприяти розвитку більш відповідальних відносин банків із клієнтами та відновленню довіри до банківської системи України.

На продовження роботи Осінньої школи к.е.н., ст. викладач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Віталія Олександрівна Герасимова провела інтерактивну лекцію «Мандрівка у світ податків». На початку заняття учні ознайомилися з особливостями професії фінансиста, дізнались про широкий спектр можливостей для кар’єрного зростання за цим фахом.

Протягом лекції учні мали можливість дізнатися багато корисної інформації щодо систем оподаткування, які існують у світі (із прикладами країн, в яких вони запроваджені), видів податків, понять оподатковуваного та неоподатковуваного доходу. Слухачі ознайомились із корпоративними податками та мали змогу проаналізувати ілюстративний матеріал щодо змін податкових ставок з 1980 по 2018 рр. за групами країн та у світі загалом.

Також школярі наочно побачили ранжування різних країн світу за ставками податку та рівень оподаткування у різних угрупуваннях країн (за континентами, BRICS, G20, G7, OECD).

Учні також дізнались, яким чином різні країни підходять до питань оподаткування криптовалюти, які існують рівні діджиталізації адміністрування податків у світі та які технології будуть впливати на зміни в підходах до оподаткування в майбутньому.

Наприкінці заняття школярі взяли участь у дебатному турнірі, під час якого визначали яке оподаткування є більш справедливим – пропорційне чи прогресивне. Учні жваво обговорювали кожен із підходів, зазначали фактори, які можуть впливати на вибір одного з них, встановлювали можливості поєднувати обидва підходи та використовувати їх для різних видів податків, наводили цікаві аргументи для обґрунтування своєї точки зору. На завершення заняття разом було обговорено всі наведені доводи та зроблено висновки.

Заключною частиною в плідній роботі четвертого дня Осінньої школи стала лекція-практикум «Формування сімейного бюджету», яку провела к.е.н., доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Тетяна Батракова.

На занятті було розглянуто 8 правил ведення бюджету та 10 порад на кожен день, які допоможуть ефективно використовувати сімейний бюджет. Було дуже цікаво дізнатися від школярів, яку участь вони беруть у складанні бюджету в своїх сім`ях, чи долучають їх батьки до цього важливого процесу, адже такі знання та навички допоможуть їм в дорослому житті для реалізації соціальних, економічних і духовних потреб. Залучення  підлітків до планування сімейного бюджету є важливим особливо зараз, оскільки під впливом економічних, правових, моральних відносин інститут сім`ї переживає кризу.

Школярі відверто розповідали про свою роль в сімейному бюджетуванні, про свої цікаві навички економії й без проблем склали таблицю розрахунку та планування сімейного бюджету.

Незважаючи на те, що заняття в Осінній школі «Я в курсі професійного майбутнього» для школярів відбувалися онлайн, тож могло б здаватись, що учням буде менш цікаво, але викладачі були приємно здивовані їхньою активністю та бажанню оволодіти новими знаннями. Разом з тим, деякі з учнів беруть участь в роботі школи з початку її відкриття (третій раз) і вже є нашими добрими друзями. Усе це свідчить про високий рівень свідомості учнів при виборі напрямку свого майбутнього професійного життя.

 

Андрій Линенко,

доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування

Віталія Герасимова,

ст. викладач кафедри фінансів, банківської справи та страхування

Тетяна Батракова,

доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування

 

Схожі новини