
П’ятого листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася онлайн-нарада заступників деканів із профорієнтаційної роботи на платформі ZOOM. До заходу долучились проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, заступники деканів всіх факультетів з профорієнтаційної роботи. Модератором заходу стала начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів.
Під час зібрання йшлося про сьогоднішні результати профорієнтаційної роботи та про перспективи співпраці із закладами середньої освіти в 2020/2021 навчальному році. Учасники обговорили питання реалізації плану з профорієнтаційної діяльності, зокрема способи привернення уваги майбутніх вступників до ЗНУ.
На початку зустрічі Галина Микитів подякувала представникам факультетів за плідну профорієнтаційну роботу й звернула увагу на проведення профорієнтаційної діяльності в умовах карантину в онлайн-режимі, адже уже зараз потрібно активізувати роботу з абітурієнтами 2021 року. Вона наголосила на продовженні плідної роботи підготовчих курсів для абітурієнтів, які перейшли на дистанційну форму роботи (сьогодні нараховується близько 300 слухачів курсів).
Крім того, відзначили, що з 1 грудня 2020 року стартує прийом документів на 4-місячні підготовчі курси (орієнтовно – дистанційна форма навчання), на які запрошують не тільки випускників шкіл, але й студентів коледжів. Початок занять за всіма навчальними предметами, крім творчих конкурсів, відбудеться з 18 січня. Інформацію про електронну реєстрацію на підготовчі курси можна буде побачити згодом на сайті вишу.
Нагадаємо, що детальну інформацію про підготовку до вступу до закладу вищої освіти, особливості вступної кампанії-2021 представники шкіл та співробітники університету можуть почитати на сторінці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування в соцмережі фейсбук за покликанням: https://www.facebook.com/groups/2050285118449035
Також заступникам деканів нагадали про підготовку звітів щодо виконання профорієнтаційної роботи, що засвідчила свою ефективність за підсумками цьогорічної вступної кампанії. На заході проаналізували особливості проведення профорієнтаційної роботи на факультетах за різними напрямками, серед яких: працевлаштування випускників, укладання договорів, зустрічі з роботодавцями, інформаційна робота у соцмережах тощо. Приділили увагу учасники заходу плануванню й узгодженню пропозицій щодо особливостей проведення такої форми роботи із вступниками, як «День абітурієнта» в онлайн-режимі, який орієнтовно планується на кінець листопада або початок грудня. Зокрема, йшлося про узгодження графіку зустрічей вступників із деканами факультетів в онлайн-режимі, підготовку оголошень і розсилку запрошень для закріплених ЗЗСО (закладів загальної середньої освіти), формування календаря абітурієнта із врахуванням всіх профорієнтаційних заходів на факультетах.
З учасниками заходу обговорили особливості проведення безкоштовних пробних тренінгів для абітурієнтів із написання ЗНО, строки й особливості оформлення тестових завдань. У 2021 році традиційні для ЗНУ заходи планується проводити в онлайн-режимі через СЕЗН Moodle. При цьому один предмет можна буде складати упродовж тижня і до цих тренінгів зможуть долучитись діти не тільки з міста, різних районів нашої області, а й з інших областей.
Галина Микитів звернула увагу учасників заходу на важливість роботи й за такими напрямками, як: організація онлайн-зустрічей зі студентами випускних курсів (особливо – з магістрами 2 року навчання), інформаційна і профорієнтаційна робота на сторінках факультетів і відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування із закріпленими ЗЗСО і роботодавцями, з якими укладені договори. А також – інформування про дні факультетів, професійні свята для привітання колег і роботодавців. Наголосили на продовженні акції з висадки дубків – нащадків славнозвісного Запорізького дубу за участю представників факультетів, адміністрації й учнів запорізьких шкіл (на сьогодні до цієї роботи долучились близько 40 шкіл). Йшлося про формування бази даних випускників університету; організацію зустрічей із роботодавцями для студентів факультету; підготовку до проведення цьогорічних занять Школи лідерів учнівського самоврядування, роботу із закріпленими ЗЗСО, формування тематики майстер-класів, тренінгів, вебінарів для учасників цієї Школи; інформування про створення та склад Асоціації (Ради) випускників на факультетах, а також – про проведені і заплановані ключові заходи на факультетах.
Серед іншого, присутні на нараді обговорили особливості створення профорієнтаційних роликів про факультети для їхньої популяризації, зокрема за участю студентів, які успішно склали ЗНО й можуть дати поради щодо досягнення найкращих результатів під час підготовки ЗНО та вступу до вишу. Також учасники заходу розглянули статистику й дані Приймальної комісії вишу щодо вступу абітурієнтів майже з 600 закладів освіти на різні факультети ЗНУ, зокрема і з високими балами ЗНО.
Окрему увагу приділили питанню створення Асоціації випускників ЗНУ. Присутніх на заході закликали провести роботу з активізації реєстрації і приєднання випускників факультетів до цієї Асоціації і заповнення спеціальних анкет на сторінці ЗНУ: https://signup.znu.edu.ua/index.php?r=student%2Fregistration&id_group=64 Бажано зареєструватись самим і запропонувати зареєструватись науково-педагогічним працівникам факультету, ІННІ, працівникам ЗЗСО, роботодавцям, які закінчили свого часу ЗНУ. Усі, хто здобув тут вищу освіту, може приєднатися до Асоціації, увійшовши до кола друзів й однодумців, де гостинно чекають саме на нього. Адже випускники ЗНУ – його гордість.
Нагадали представникам факультетів й інституту про необхідність продовження договорів із роботодавцями, про відстежування працевлаштування випускників, а також про додатковий вступ до магістратури, який триватиме до 14 листопада 2020 року. Тож усі охочі ще можуть стати студентами магістратури ЗНУ вже в цьому навчальному році.
Наприкінці заходу Галина Микитів подякувала всім його учасникам за плідну роботу й наголосила, що профорієнтаційна діяльність потребує від представників факультетів комплексної роботи й відповідального підходу.