Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники Запорізького національного університету взяли участь у конференції «Китайська цивілізація: традиції та сучасність»

Представники Запорізького національного університету взяли участь у конференції «Китайська цивілізація: традиції та сучасність»

Представники Запорізького національного університету взяли участь у конференції «Китайська цивілізація: традиції та сучасність»
09.11.2020 14:54 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція історичний факультет конференція наукова діяльність міжнародна діляьність

Представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у ХIV Міжнародній науковій конференції «Китайська цивілізація: традиції та сучасність» 5 листопада 2020 р.. Захід організований Інститутом сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, ГО «Українська асоціація китаєзнавців», Національним інститутом стратегічних досліджень і ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

Тематику конференції орієнтували на дослідження китайської цивілізації: історії, філософії, культури; соціально-економічного розвитку Китаю. Міжнародно-політичний аспект; теоретичні та прикладні питання китайського мовознавства й літератури були виділені в окремі секції.

Декан історичного факультету ЗНУ, доктор історичних наук, професор Володимир Мільчев представив на конференції доповіль за напрямом «Китай в сучасному світі: міжнародно-політичний аспект».

Доктор технічних наук, професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики, директор Школи Конфуція Володимир Волков та д.е.н., доцент, професор кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Анна Переверзєва представили доповіді в рамках напряму «Сучасна модель соціально-економічного розвитку Китаю».

Дослідження щодо розвитку середнього класу Китаю викликала особливу зацікавленість, оскільки за роки політики відкритості країна досягла найнижчого рівня бідності за рахунок формування потужного середнього класу. Результати аналізу китайського «середнього класу» за віковим складом підтвердили, що покоління тих, хто народився в 80‑ті рр. складає більшість. Найменшу кількість середнього класу становлять ті, хто народився в 60-ті роки. Аналіз структури витрат представників середнього класу Китаю свідчить про пріоритетність витрат на фінансування освіти, виховання майбутніх поколінь і зменшення витрат на розваги й подорожі. Отже, Китай розглядає підвищення освітнього рівня населення як пріоритет та передумову подальшого економічного розвитку країни загалом.

Також Володимир Волков розповів присутнім про Школу Конфуція ЗНУ, що поглиблює співпрацю між Україною та Китайською Народною Республікою в галузі освіти та науки, а також представив результати досягнень за останні три роки.

 

Схожі новини