Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ – серед учасників онлайн-школи «Методика викладання галузевих дисциплін приватно-правового сегменту»

Правники ЗНУ – серед учасників онлайн-школи «Методика викладання галузевих дисциплін приватно-правового сегменту»

Правники ЗНУ – серед учасників онлайн-школи «Методика викладання галузевих дисциплін приватно-правового сегменту»
10.11.2020 10:57 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет онлайн-школа наукова діяльність

Третього-шостого листопада 2020 року в рамках реалізації проєкту «Удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини» організували та провели онлайн-школу на тему «Методика викладання галузевих юридичних дисциплін приватно-правового сегменту». Проєкт впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Організаторами заходу виступили: Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Міністерство освіти і науки України, Київський регіональний центр Національної академії правових наук України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Серед учасників заходу були представники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Метою проведення онлайн-школи було: удосконалення навичок і знань щодо сучасної методики та організації викладання приватно-правових дисциплін у викладачів й аспірантів. А також – допомога викладачам й аспірантам в адаптації до викликів викладання приватно-правових дисциплін, які пов’язані зі зростанням ролі дистанційної освіти, особливо у період карантинних обмежень. Крім того, йшлося про підготовку до освітнього процесу в умовах нових правничих стандартів, які запроваджуються в процесі реформи вищої правничої освіти.

На початку першого дня роботи до учасників із привітальними словами звернулися: Карін Рьольке, старша керівниця проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Наталія Кузнєцова, д.ю.н., професорка КНУ імені Тараса Шевченка, керівниця Київського регіонального центру НАПрН України, Олександр Пижов, Державний експерт з питань нормативно-правового забезпечення директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України. Модератором впродовж усіх чотирьох днів заходу був Олександр Сидєльніков, к.ю.н., національний менеджер проєктів у галузі верховенства права і прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

У перший день заходу учасники змогли прослухати блискучу лекцію Наталії Кузнєцової на тему «Особливості проведення лекційного процесу в режимі онлайн». А також долучитися до тренінгу Богдана Карнауха, к.ю.н., доцента Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на тему «Ефективне використання он-лайн технологій під час викладання в дистанційному і змішаному режимі: читання лекцій, неінвазивна комунікація, контроль знань і забезпечення академічної доброчесності».

Другий день заходу присвятили найкращим практикам викладання права й удосконалення процесу навчання студентів від Джуліо Дзанетті, міжнародного консультанта з питань інтелектуальної власності та освіти дорослих, професора Університету Лойола Чикаго. Його виступ викликав найбільшу дискусію та фахову зацікавленість. А також – виступу щодо організації та методичному забезпеченню самостійної роботи студентів від Мар’яни Пленюк, д.ю.н., професорки, завідувачки сектору проблем договірного права Науково-дослідного інституту приватного права та підприємництва імені Ф.Бурчака НАПрН України.

Упродовж третього дня науковці юридичного факультету та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які навчаються за спеціальністю. 081 «Право», долучилися до унікальних тренінгів Михайла Хоменка, к.ю.н., доцента КНУ імені Тараса Шевченка, завідувача сектору координації наукової діяльності та реформування юридичної освіти Київського регіонального центру НАПрН України. Йшлося про «Особливості підготовки та проведення практичних занять». Учасникам запропонували креативні практичні завдання, а також тренер поділився досвідом вирішення їх здобувачами різних вікових категорій та різних фокус-груп. Вони взяли також участь у тренінгах Сергія Мудрука, Президента МГО «Універсальна екзаменаційна мережа», та Світлани Бичкової, д.ю.н., професорки, завідувачки кафедри цивільного права і процесу Національної академії внутрішніх справ, на тему «Використання тестового методу контролю та підготовка студентів до Єдиного фахового вступного випробування при вступі на правничу магістратуру».

І, нарешті, фінальний день онлайн-школи організатори присвятили проблематиці домашніх завдань, їхній перевірці, аналізу помилок, методиці підсумкового контролю (іспити та заліки), яку детально висвітив Андрій Гриняк, д.ю.н., професор, член-кореспондент НАПрН України, завідувач наукового відділу Науково-дослідного інституту приватного права та підприємництва імені Ф.Бурчака НАПрН України. А такожформуванню в студентів навичок юридичного письма, усного й письмового консультування, а також підготовки висновків з питань правозастосування, на аналізі якого детально, із використанням конкретних прикладів, зупинився Олексій Кот, д.ю.н., ст. дослідник, провідний науковий співробітник НДІ приватного права і підприємництва імені Ф. Бурчака НАПрН України, член-кореспондент НАПрН України.

Позитивні враження від спілкування із колегами, нові поглиблені фахові знання, практичні компетентності та сертифікат про участь у заході – ось далеко невичерпний перелік результатів участі правників ЗНУ в черговому заході з вдосконалення вітчизняної юридичної освіти.

 

 

 

Схожі новини